زیمبابوه به رهبری می تواند برای تحول سیاسی و اقتصادی و بهداشت و درمان بحران های مارپیچی

یک جوان حامی منتظر زیمبابوه رئیس جمهور Emmerson Mnangagwa می رسند برای بطلبم در 28 ژوئیه 2018 در هراره زیمبابوه.

دن Kitwood | گتی ایماژ

با نیروهای امنیتی داشتن کنترل ضبط از سیاست های اقتصادی و مالی در زمان کاهش تولید ناخالص داخلی و افزایش سرسام آور تورم در زیمبابوه است مواجه آن با بدترین بحران در بیش از یک دهه.

کالاهای اساسی کمیاب و با ارزش از زیمبابوه دلار است و در ادامه به جست و خیز کردن هل دادن رسمی تورم سالانه به 785.6% در ماه مه و باعث درآمد واقعی برای Zimbabweans به تبخیر شود. صندوق بین المللی پول تخمین می زند که اقتصاد را قرارداد تا آنجا که 10.4 درصد در سال جاری پس از 12.8% انقباض در سال 2019.

بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) دوباره به راه افتادند به دلار زیمبابوه (ZWD) شبه پول در ژوئن 2019 با داشتن unpegged از دلار آمریکا چهار ماه قبل از, اما ارزش ارز به سرعت در حال. RBZ فرماندار جان Mangudya یک جانبه reimposed یک دلار میخ از 25 ZWD به دلار در ماه مارس تنها برای دولت به ضایعات آن سه ماه بعد به نفع بازگشت به سیستم حراج

Mangudya صادر کرده است ممنوعیت برخی الکترونیکی خدمات انتقال پول با بازار سیاه معامله گران و معاملات الکترونیکی یک منبع کلیدی از کاهش ارزش ارز. آخرین باری که RBZ به نام برای انتقال پول ارائه دهندگان محلی و بازارهای سرمایه به تعلیق عملیات به طور نامحدود بود و در سال 2008 زمانی که زیمبابوه تورم به یک رکورد جهانی 89.7 sextillion درصد در سال در سال. یک سال بعد دلار زیمبابوه بود scrapped.

رابرت Besseling, مدیر اجرایی, ریسک سیاسی, مشاوره, EXX آفریقا پیشنهاد کرد که در گام بعدی سعی کنید به منظور محدود کردن آسیب های خصوصی حساب های بانکی “به احتمال زیاد حمله به صندوق کمک مالی که عمدتا با بهره گیری سیاسی متصل متحدان کسب و کار از نخبگان حاکم.”

Mangudya ادعا کرده است بانک های محلی باید بیش از 1 میلیارد دلار در حساب های خود را که او امیدوار است که کمک خواهد کرد که ثبات ارز محلی ارزش.

“سرزنش برای فروپاشی اقتصاد ممکن است مستقیما قرار داده شده در جناح سرگیری محلی ارز پس از 10 سال از دلاری که موجب تقلب و اختلاس در یک مقیاس گسترده” Besseling گفت: در گزارش هفته گذشته است.

“مخالفت فعالان طولانی متهم (رئیس جمهور Emmerson) Mnangagwa و کسب و کار خود را متحدان تضعیف اقتصاد از طریق پنهانی ارز معاملات و بیش از قیمت خرید می پردازد.”

زیمبابوه بانک مرکزی و فرماندار جان Mangudya ارائه خود را Monetory بیانیه سیاست در هراره در 20 فوریه 2019 که در آن او اعلام کرد ایجاد یک بین بانکی ارز در بازار خارجی در این کشور رسما ترک 1:1 نرخ ارز بین دلار و این کشور در شبه ارز پیوند داشته باشید.

JEKESAI NJIKIZANA/خبرگزاری گتی ایماژ

در تاریخ 26 ژوئن مشترک فرماندهی عملیات (JOC) جمعی از فرماندهان دستور دولت برای بستن متعلق به بخش خصوصی زیمبابوه بورس و توقف همراه نقل و انتقال پول که میزبان تقریبا تمام کشور بازرگانی.

حرکت گرفته شده پس از بازار سیاه تجارت فرو ابقاء دلار زیمبابوه گذشته 100 دلار در مقابل نرخ رسمی 57, blindsided وزارت مالیه و RBZ. این به طور موثر ربوده سیاست های اقتصادی EXX آفریقا هایلایت روشن نشان از سرخوردگی با Mnangagwa دولت را از دست داده و اقتصاد بیمار.

دولت را هدف گرفته در بخش خصوصی برای بحران به خصوص پول های تلفن همراه سیستم عامل و بورس هم که این اتهام ها مربوط به غیر قانونی تجارت ارز خارجی و پول ایجاد شده است.

حاکم زانو-PF حزب در حال حاضر درگیر یک کشمکش با شرکت بیمه متقابل قدیمی که دولت گفته است: “خارج” از سیستم مالی این کشور در میان اتهامات تضعیف ارز محلی است. قدیمی متقابل ضمنی رای استفاده شده توسط برخی از شرکت ها به داد و ستد کسب و کار با استفاده از تفاوت بین قیمت, پیر متقابل سهام در زیمبابوه و لندن بورس برای پیش بینی آینده نرخ دلار زیمبابوه.

پیر متقابل با صدور بیانیه ای اطمینان مشتریان است که تمام خدمات و عملیات ادامه “اجرا به صورت عادی” و گفت که “همکاری با همه ذینفعان مربوطه به دنبال شفافیت در این موضوع” را به عنوان دولت دو برابر پایین در اظهارات است که باید آن را delisted از زیمبابوه بورس.

تورم و گرسنگی و بی ثباتی

این RBZ در ماه مه شروع به چاپ پول در تلاش برای بالا بردن $720 میلیون برای سرپا نگه داشتن این کشور در بخش صنعتی که فرستاده ارز محلی غوطه وری و تورم فزاینده. در اواخر ماه ژوئن زیمبابوه دلار بی ارزش گذشته 100 در برخی از مناطق موازی ارز خارجی در بازار و یا بازار سیاه به عنوان تقاضا برای دلار آمریکا شدت یافته است.

این کشور همچنین چهره های مواد غذایی و سوخت و کمبود تجهیزات پزشکی به دلیل کمبود ارز برای خرید و واردات. همه از این می آید در زمانی که Covid-19 عفونت در حال افزایش در زیمبابوه.

“حتی در یک به احتمال زیاد بهترین سناریو زیمبابوه چهره دیگری دور از تورم است که فروپاشی اقتصاد آن گسترده گرسنگی و بی ثباتی اجتماعی که تهدیدی برای کشورهای همسایه و چشم انداز بلندی از دیگر مداخله نظامی در قدرت سیاسی” EXX آفریقا به این نتیجه رسیدند در گزارش خود.

MUROMBEDZI زیمبابوه 24 نوامبر 2018: زیمبابوه رئیس جمهور Emmerson Mnangagwa (L) دارای دست با زیمبابوه معاون رئیس جمهور Constantino Chiwenga (R) به آنها سلام یک جمعیت در طول یک “متشکرم” رالی.

JEKESAI NJIKIZANA/خبرگزاری گتی ایماژ

زیمبابوه در حال حاضر در میان چهار اکثر مواد غذایی نا امنی در کشورهای جهان در کنار یمن و سومالی و سودان جنوبی و EXX آفریقا تحلیلگران پیش بینی این بدتر همراه با تورم بالا و رکود اقتصادی ایجاد زمینه مناسبی برای بی ثباتی سیاسی و ناآرامی های مدنی. معاون رئیس جمهور Constantino Chiwenga در حال حاضر بنا به گزارش ها در حال آماده شدن برای به عهده گرفتن مقام خود را به عنوان متحدان امیدوارم که سوء مدیریت از coronavirus ناامنی غذایی و دیگر اجتماعی و اقتصادی مسائل را به زور حاکم زانو-PF برای حذف Mnangagwa و نصب او را به عنوان رئیس جمهور.

“در آماده سازی برای نهایی قدرت اختلاف زانو-PF رهبران مسلح کردن شبه نظامیان در حومه, در یک صحنه یادآور سال های طولانی جانشینی مسابقه تحت رابرت موگابه که در آن Mnangagwa در نهایت غالب” به EXX آفریقا گزارش شده است.

“رئیس جمهور در حال حاضر چهره های مشابه چالش از شبه نظامیان مسلح در حال اجرا شایع در حزب حاکم این سرزمین در حالی که کسب و کار خود و متحدان در حال تضعیف کرد.”

در حالی که Besseling پیشنهاد کرد که Mnangagwa قادر خواهد بود برای دیدن هر گونه خلاف قانون اساسی چالش تا زمانی که او می تواند همچنان به پرداخت نظامی حقوق آنها پیشنهاد کرد که بدتر شدن اقتصاد و بهداشت عمومی ممکن است به تدریج تضعیف این چشم انداز.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>