چرا چارلی مونگر را ‘گاو-تی درآمد’ متریک استفاده می شود توسط بسیاری از شرکت های فن آوری

وارن بافت (L) مدیر عامل شرکت برکشایر هاتاوی و معاون رئیس چارلی مونگر حضور 2019 سالانه سهامداران جلسه در اوماها نبراسکا, مه 3 2019.

یوهانس Eisele | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

در حال بارگذاری گزارش درآمد در هفته گذشته مخفف EBITDA نشان داد تا 42 بار. پینترست استفاده از آن 25 بار در همان روز. این اصطلاح نشان داد تا 33 بار در Lyft گزارش این هفته در حالی که Yelp از آن را شامل 39 بار در آن به انتشار درآمد و پس از پایان معاملات روز پنج شنبه.

EBITDA مخفف درآمد قبل از بهره و مالیات و استهلاک و استهلاک. برکشایر هاتاوی معاون رئیس چارلی مونگر توصیف آن یکی دیگر از راه: “bulls— درآمد.”

“فکر می کنم از پایه های فکری نادرستی که می آید زمانی که شما شروع به صحبت کردن در مورد تنظیم EBITDA” مونگر ” روز پنج شنبه در لس آنجلس بر اساس مجله روزانه سالانه سهامداران نشست. “شما تقریبا اعلام شما هستیم با یک پوسته پوسته شدن.”

مونگر اشاره نکرد هر تکنولوژی شرکت با نام اما او اعلام به راحتی می تواند انجام شود به عنوان نه چندان ظریف در دره سیلیکون که در آن سود و یا به آرامی سود شرکت با استفاده از معیارهای غیر رسمی را امتحان کنید و تحت تاثیر قرار دادن سرمایه گذاران.

برای رسیدن به EBITDA شرکت ها را از پایین به خط خالص درآمد (و یا از دست دادن) بر اساس اصول عمومی پذیرفته شده حسابداری (GAAP) و سپس اضافه کردن به عقب در موارد آنها تا به حال محسوب می شود اما هزینه های است که نمی گذارد نقدی خود را به موقعیت. به عنوان تجهیزات و نرم افزار سنین مستهلک ارزش شمارش به عنوان یک هزینه حتی اگر آن را شامل نمی شود مبلغ سرمایه گذاری سرمایه پس EBITDA اجازه می دهد تا به شما نشان دهد که چگونه درآمد را نگاه بدون استهلاک.

برخی از شرکت های اینترنتی خاص را قدم بیشتر از گزارش تنظیم EBITDA ارائه یک نگاه اجمالی از درآمد خود را اگر آنها نمی باید به حساب سهام مبتنی بر جبران خسارت. که هزینه عمده در دره سیلیکون که در آن سهام است چنین بزرگ استخدام ابزار و راهی برای پرداخت بنیانگذاران و مدیران ارشد.

مونگر نظرات حول استفاده بیش از حد از EBITDA توسط شرکت ها در زمانی که وجود دارد تعداد بیشتری از پرچم قرمز در بازار سهام شده است که در افزایش بیش از یک دهه. منتقدان EBITDA و دیگر غیر GAAP حسابداری معیارهای طولانی استدلال کرد که شما می توانید هر کسب و کار نگاه خوب زمانی که شما شروع به سلب هزینه های, به ویژه هنگامی که وجود دارد هیچ استاندارد. و وقتی که می آید به شرکت های فن آوری که مطرح میلیاردها دلار سرمایه های خصوصی قبل از رفتن این روند به سمت اعداد های خنده دار علامت دیگری است که ارزیابی کردم راه جلوتر از اصول کسب و کار.

“هنگامی که شما شروع به خروج از منطقه ما تماس GAAP و شما فقط تلاش برای تدبیر EBITDA, سود, شما در حال رفتن به یک منطقه مملو از مشکلات گفت:” تد گاوین مدیر عامل شرکت مشاوره گاوین/Solmonese و متخصص در شرکت های مضطرب. “برای سرمایه گذاران, شما می خواهید برای دیدن اگر یک شرکت در تلاش است کمی بیش از حد سخت به خلاق.”

جرمی Stoppelman ارشد اجرایی از Yelp, Inc.

Jin Lee | بلومبرگ | گتی ایماژ

اجازه بدهید با Yelp از. سایت بررسی گزارش درآمد خالص سه ماهه چهارم $17.2 میلیون. این شرکت سپس اضافه درآمد خود را هزینه $3.1 میلیون و 12.8 میلیون دلار هزینه استهلاک و استهلاک و در میان $2.6 میلیون نفر از “درآمد دیگر.” که تولید EBITDA از $30.5 میلیون. اضافه کردن به که دیگری $30.5 میلیون در انبار مبتنی بر جبران خسارت اولیه راه است که مدیر عامل جرمی Stoppelman پرداخت می شود و Yelp به پایان رسید تا با تنظیم EBITDA از $61 میلیون.

Yelp سخنگوی کاهش یافته است به نظر.

جریان رسانه ای شرکت Roku گزارش سه ماهه از دست دادن خالص در روز پنج شنبه دلار 15.7 میلیون. اما دور از 26 میلیون دلار در سهام بر اساس هزینه های جبران خسارت و دیگری $6.5 میلیون استهلاک و استهلاک و Roku ثبت EBITDA تنظیم از $15.1 میلیون. این شرکت گفت: این رویکرد شکستن حتی در تنظیم EBITDA اساس برای سال آن را به عنوان سرمایه گذاری ناخالص سود را به کسب و کار.

وقتی پرسیده شد که در مورد مونگر نظرات در CNBC “Squawk در خیابان” جمعه Roku مدیر عامل آنتونی چوب گفت: “دلیل ما برداشت EBITDA تنظیم است زیرا اساسا یک پروکسی برای جریان نقدی است.”

رابرت Willens مستقل مشاور مالیاتی گفت: یک چالش عمده برای سرمایه گذاران است که هیچ استاندارد برای اندازه گیری EBITDA شرکت دادن طول و عرض به تصمیم می گیرید چه چیزی را و رد. نیز وجود دارد مقدار زیادی از تنوع هنگامی که آن را به می آید چقدر شرکت با تکیه بر عدالت مبتنی بر جبران خسارت.

“برای شرکت های فن آوری می توان آن را تنها یک شماره گفت:” Willens که قبلا صرف 20 سال در لیمن برادرز. “بر اساس GAAP این شرکت بسیار کمتر سودآور اگر نه در واقع از دست دادن پول و آن را به سرمایه گذاران را برای خودشان تصمیم بگیرند که آیا EBITDA یک شماره تلفن معتبر است.”

Uber سهام رسید 9.5 درصد در فوریه. 7 پس از سوار-نقطه شرکت گفت: این امر می تواند EBITDA سود در سه ماهه چهارم سال 2020 پیش از آن هدف اصلی برای 2021. بزرگ وجود دارد تقسیم بین که تعداد و GAAP نتایج.

زمانی که غیر GAAP مفید است

در سه ماهه آخر سال 2019 حال بارگذاری از دست داد $615 میلیون در تنظیم EBITDA اساس هر چند آن را ثبت و از دست دادن خالص $1.1 میلیارد دلار است. سهام مبتنی بر جبران خسارت اختصاص $243 میلیون نفر از شکاف. به نوبه خود EBITDA تعداد مثبت بارگذاری شمارش گسترش جهانی در سواری کنار کسب و کار و قیمت بالا حق بیمه ارائه شده و در نهایت به جبران ضرر و زیان در آن پول نقد-سوزاندن مناطق مانند تحویل مواد غذایی. بر اساس GAAP تحلیلگران در حال طرح ریزی ضرر و زیان در حال بارگذاری از طریق اواسط 2022.

EBITDA می تواند مفید باشد برای شرکت های مانند Uber که از دست دادن پول نه تنها در خط پایین اما همچنین بر روی یک عامل بر اساس. تام سفید یک تحلیلگر در D. A. Davidson, پوشش بارگذاری و دیگران در اینترنت بخش گفت: شرکت خواهد شد تا درآمد تا زمانی که وجود دارد یک عدد مثبت است که می تواند کمک به سرمایه گذاران ارزش کسب و کار.

دارا Khosrowshahi, مدیر عامل شرکت Uber به نظر می رسد در CNBC Squawk Box در سال 2020 جهانی اقتصاد در داووس سوئیس در ژانویه. 22 سال 2020 است.

آدم Galici | CNBC

به عبارت دیگر هیچ دلیلی برای شدید سود شرکت های فن آوری مانند Facebook و گوگل شامل EBITDA در نتایج خود را.

“اگر شما لازم نیست که مثبت درآمد و سپس EBITDA و یا کسر یک راه برای ارزیابی ارزیابی” سفید گفت. “درآمد حاصل تقسیم عددی بر مضرب حداقل راه مفید برای ارزش یک شرکت.”

Lyft بارگذاری را رقیب بالا گزارش از دست دادن خالص $356 میلیون اما از دست دادن تنگ شده برای $130.7 میلیون در نظر EBITDA پس از حسابداری برای $204.4 میلیون در انبار مبتنی بر جبران خسارت. پینترست را $35.7 میلیون ضرر در آخرین سه ماهه تبدیل به یک $77.3 میلیون مثبت EBITDA عمدتا به دلیل از $112.2 میلیون سهام بر اساس پرداخت.

Uber و Lyft نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر و پینترست سخنگوی کاهش یافته است به نظر.

Needham را براد اریکسون که تحت پوشش خدمات اینترنت گفت: وال استریت به عادت این معیارها و زرنگ و دانا به اندازه کافی به تجزیه و تحلیل شرکت ها مناسب است. بر اساس عملکرد خود را در بازارهای عمومی او حق است. Uber و Lyft هنوز تجارت خود را به خوبی زیر IPO قیمت از سال گذشته و پینترست است که در آن بسته در روز اولین بازی خود را. Yelp که رفت و عمومی در سال 2012 دهکدهای از دست داد ارزش بیش از پنج سال گذشته.

“اکثر سرمایه گذاران در بازار امروز فراموش تکیه بر غیر GAAP آمار و ارقام داده شده جبران مبتنی بر سهام غیر نقدی هزینه” گفت اریکسون.

Pinterest, بارگذاری, بلند کردن اجسام و Yelp از عملکرد بازار

CNBC

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>