سازمان بهداشت جهانی گفت: سرعت گسترش coronavirus که آلوده بیش از 8,200 مردم در سراسر جهان است یک اورژانس بهداشت جهانی — نادر عنوانی است که کمک می کند تا آژانس بین المللی بسیج مالی و حمایت سیاسی برای جلوگیری از شیوع بیماری است.

اعلام می آید تنها چند ساعت پس از ایالات متحده آمریکا تایید آن اولین انسان به انسان انتقال این ویروس است که به کشته شدن بیش از 200 نفر در چین است و در حال حاضر به حداقل 18 کشور دیگر.

پس از ظهور کمتر از یک ماه پیش در ووهان چین coronavirus آلوده بیشتر مردم از شیوع بیماری سارس در سال 2003 که بیمار تقریبا 8,100 مردم در سراسر جهان بیش از نه ماه است. از روز شنبه وجود دارد حداقل هشت نفر در چهار کشور در خارج از چین از انسان به انسان انتقال جدید کروناویروس.

‘بی سابقه شیوع’

“در طول چند هفته گذشته ما شاهد ظهور یک ناشناخته پاتوژن است که به تشدید بی سابقه شیوع” که مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus گفت: در یک کنفرانس خبری در سازمان در ژنو مقر در روز پنج شنبه. “ما باید با هم عمل می کنند در حال حاضر به حد گسترش یافته است.”

که تعریف اورژانس بهداشت جهانی نیز شناخته شده به عنوان “بهداشت عمومی اورژانس از نگرانی های بین المللی” به عنوان یک “رویداد فوق العاده ای” است که “جدی و غیر معمول و یا غیر منتظره.”

[برای دیدن آخرین به روز رسانی در coronavirus بازدید CNBC زنده وبلاگ اینجا را کلیک کنید.]

“ما بزرگترین نگرانی این است که پتانسیل برای این ویروس به گسترش به کشورهای ضعیف تر سیستم های سلامت و هستند که آمادگی لازم برای مقابله با آن” Tedros گفت.

‘زمان برای حقایق و نه ترس ،

او از مردم خواست تا به آرامش کرد و گفت که نبود توصیه “اقدامات بی ارزش است که تداخل با تجارت بین المللی و یا سفر.” او گفت: چین انجام شده بود همه چیز را می تواند برای جلوگیری از شیوع بیماری است. “این زمان برای حقایق و نه ترس. این زمان برای علم نه شایعات. این زمان برای همبستگی نه ننگ” او گفت:.

“به مردم چین و به همه کسانی که در سراسر جهان شده اند که تحت تاثیر این بیماری قرار, ما می خواهیم شما را به می دانم که جهان با شما” Tedros گفت. “ما باید به یاد داشته باشید که این افراد نه به شماره.”

در جریان کنفرانس خبری روز شنبه, Tedros گفت: “ادامه داد: افزایش موارد و شواهد از انسان به انسان انتقال در خارج از چین هستند البته بیشتر عمیقا نگران کننده است. … اگر چه اعداد خارج از چین هنوز نسبتا کوچک آنها نگه داشتن پتانسیل بسیار بزرگتر شیوع.”

12,100 موارد مشکوک در چین

تعداد موارد تایید شده است به احتمال زیاد به رشد, سلامت, مقامات گفت. وجود دارد بیش از 12,100 موارد مشکوک در چین هستند که یا در انتظار نتایج آزمایش یا نیست تست شده و در عین حال در بالای 8,137 که در حال حاضر تایید شده در کشور با توجه به که و چین رسانه های دولتی آمار منتشر شده در پنج شنبه. اگر چه coronavirus ندارد به نظر می رسد به عنوان کشنده به عنوان سارس بود که میزان مرگ و میر حدود 11 درصد آن در حال گسترش است به طور قابل توجهی سریع تر است. که داده ها نشان می دهد وجود دارد حدود 1400 نفر در چین که به شدت بیمار است.

این بیماری به تولید طیف وسیعی از علائم را در حدود 20% از بیماران در حال توسعه بیماری شدید از جمله ذات الریه و نارسایی تنفسی او گفت:. که به گفته مقامات این انتقال از طریق تماس انسان در قطرات از طریق عطسه و یا از طریق لمس کردن میکروب ها در سمت چپ بر روی اشیاء بی جان.

که نمی تصویب بهداشت جهانی شرایط اضطراری به آرامی. بین المللی سازمان بهداشت تنها اعمال اضطراری تعیین پنج بار از این قوانین اجرا شد در اواسط 2000s. آخرین بار که اعلام اورژانس بهداشت جهانی در سال 2019 برای شیوع بیماری ابولا در شرق کنگو که به کشته شدن بیش از 2000 نفر است. این آژانس همچنین اعلام جهانی در شرایط اضطراری برای 2016 Zika ویروس 2009 H1N1 آنفلوآنزای خوکی و 2014 فلج اطفال و شیوع بیماری ابولا.

انتقال محلی

یکی از معیارهای مورد استفاده برای تعیین اینکه آیا coronavirus بین المللی تهدید سلامت این است که آیا گسترش بیماری به صورت محلی و پس از آن می رسد در بخش هایی از جهان “و که ظریف و مهم تمایز به” دکتر مایک رایان مدیر اجرایی که بهداشت و درمان اضطراری برنامه به خبرنگاران گفت: در یک تماس در هفته گذشته.

دیگر معیار اصلی این است که آیا آن را در حال حاضر دخالت و یا به احتمال زیاد تداخل با تجارت و سفر, او گفت:. که کمیته هدف او گفت که برای مهار شیوع بدون دلیلی اخلال در فعالیت های اقتصادی فقط با اعلام بهداشت جهانی بحران.

که کاهش یافته است در دو اورژانس جلسات هفته گذشته اعلام کرد این ویروس جهانی بهداشت اضطراری است.

اعتماد به نفس در چین

Tedros روز پنجشنبه گفت که این بیانیه به این معنا نیست که آژانس “رأی عدم اعتماد به نفس در چین است.” او تبریک گفت دولت چین برای تلاش های خود را برای جلوگیری از شیوع با وجود پتانسیل اثرات اقتصادی.

اعلام شرایط اضطراری اجازه می دهد تا Tedros توصیه هایی را به دیگر ملت ها و مختصات یک واکنش بین المللی از جمله اینکه کشورها باید تحمیل مسافرت و یا تجارت ممنوعیت. آن را همچنین می توانید بسیج سلامت عمومی منابع و آبکاری عمومی و عمل سیاسی گفت: لارنس Gostin استاد و هیئت علمی مدیر اونیل موسسه ملی و جهانی سلامت قانون در دانشگاه جورج تاون.

“سیگنال های آن که جهان باید در هشدار برای یک رویداد مهم” Gostin گفت.

Coronaviruses ها خانواده بزرگی از ویروس ها که معمولا آلوده حیوانات است اما گاهی اوقات می تواند تکامل و گسترش به انسان است. ویروس جدید شبیه به آنفولانزا و می تواند باعث سرفه و تب و مشکلات تنفسی و پنومونی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de