کاخ سفید می گوید آمریکا کشته قاسم al-Rimi, رهبر القاعده در یمن

کاخ سفید روز پنجشنبه گفت که آمریکا کشته شدن قاسم al-Rimi, رهبر القاعده در شبه جزیره عربستان.

کاخ سفید در بیانیه ای گفت: al-Rimi کشته شد, در یمن اما نگفت که. مقابله با تروریسم و عملیات انجام شده در این جهت از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن آن گفت.

رهبران قبیله ای در یمن گفت: Feb. 1 است که یک مظنون به حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا تخریب یک ساختمان و مسکن القاعده هفته گذشته و تهمت دوباره توییتی چند توییتهایی و گزارش های رسانه ها که به نظر می رسید به ارائه تایید که Jan. 25 اعتصاب کشته al-Rimi به آسوشیتد پرس گزارش داد در آن زمان است. شبه جزیره عربستان و شاخه است که اغلب به عنوان قدرت نمایی.

“تحت Rimi, اتریش متعهد نامعقول خشونت علیه غیرنظامیان در یمن و به دنبال انجام و الهام بخشیدن به حملات متعددی علیه ایالات متحده و نیروهای ما,” کاخ سفید در بیانیه ای گفت.

بیشتر از ان بی سی نیوز:
مرد آمریکایی ربوده شده در افغانستان, مقامات ایالات متحده می گویند
12 سرباز اسرائیلی مجروح در ماشین-رمنج از حمله در بیت المقدس
پس از سلیمانی کشتن ایالات متحده آماده برای ایران هواپیماهای بدون سرنشین و حملات موشکی

Al-Rimi قرار داده شد در ایالات متحده تحت تعقیب ترین تروریست لیست پس از مصرف بیش از القاعده یمن وابسته در سال 2015.

یک سال 2017 مهر و موم نیروی دریایی حمله در یمن نیز تا به حال یک راز هدف برای دستگیری و یا کشتن امام Rimi اما او جان سالم به در برد نظامی و مقامات امنیتی گفته NBC News در آن زمان است. Chief Petty Officer ویلیام “رایان” اونز of SEAL Team 6, 14 al Qeda مبارزان و برخی از غیر نظامیان کشته شدند در یک درگیری در طی این حمله مقامات گفته اند.

یک سخنگوی پنتاگون در زمان انکار کرد که al-Rimi شد و گفت: هدف نظامی “به هر حال هرگز به امید قصد و یا طرح” از کشتن و یا گرفتن قدرت نمایی رهبر در عملیات.

Al-Rimi نیز معاون Ayman al-Zawahiri که گفته می شود رهبر القاعده که موفق شدند اسامه بن لادن در کاخ سفید در بیانیه ای گفت:.

Al-Zawahiri است که در ایالات متحده تحت تعقیب تروریست ها لیست و پاداش به 25 میلیون دلار شده است برای ارائه اطلاعاتی که منجر به دستگیری یا محکومیت.

او شده است تحت تعقیب در ایالات متحده آمریکا برای اتهام نقش در سال 1998 بمبگذاری در سفارتخانه های امریکا در دارالسلام تانزانیا و نایروبی, کنیا. کسانی که بمب به کشته شدن 224 نفر از جمله 12 آمریکایی ها با توجه به اف بی آی است. بمب گذاران انتحاری سوار کامیون وانت به دروازه دو سفارتخانه ها و منفجر هزاران پوند TNT در این حملات است.

القاعده در شبه جزیره عربستان شناخته شده به عنوان قدرت نمایی در نظر گرفته شده است خشن ترین شاخه القاعده. Al-Rimi شده بود گفت: به عنوان یک کلید همکاران.

کاخ سفید در بیانیه ای گفت: al-Rimi مرگ “بیشتر تنزل” قدرت نمایی و القاعده “و این ما به ارمغان می آورد و نزدیک به از بین بردن تهدیدات این گروه مطرح و به امنیت ملی ما.”

“ایالات متحده منافع ما و متحدان ما هستند امن تر به عنوان یک نتیجه از مرگ او. ما ادامه خواهد داد برای محافظت از مردم آمریکا با ردیابی کردن و از بین بردن تروریست ها که به دنبال به ما آسیب” در بیانیه ای گفت:.

Al-Rimi در زمان بیش از اتریش در سال 2015 و پس از آن سابق رهبر, Nasir al-Wuhayshi کشته شد در یک حمله هوایی آمریکا در سال 2015. القاعده که در آن زمان به نام al-Rimi به عنوان جانشین او.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر