کاخ سفید در مکان های کلاه بر سر دولت و رسانه های کارکنان در آمریکا پس اخراج از وال استریت ژورنال خبرنگاران

رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در حال سخنرانی در مراسم امضای ایالات متحده-چین “فاز یک” توافقنامه تجارت در واشنگتن دی سی, ایالات متحده در چهارشنبه ، از 15 سال 2020 است.

ژاک گیبسون | بلومبرگ | گتی ایماژ

مغلوب ساختن پیشی جستن دولت روز دوشنبه گفته است که با تحمیل یک کلاه بر روی “تعدادی از شهروندان چینی مجاز به کار” برای چین عمده دولتی و شرکت های رسانه ای در آمریکا “در هر زمان داده شده است.”

“امروز ما اعلام کرد که پرسنل کلاه چینی رسانههای دولتی سازمان ها در ایالات متحده” وزیر امور خارجه مایک Pompeo گفت: در یک صدای جیر جیر دوشنبه. “ما می خواهیم پکن احترام به آزادی بیان و ادامه خواهد داد به دنبال روابط متقابل در سراسر روابط دو جانبه.”

کلاه می آید هفته پس از چین لغو مطبوعات اعتبار سه وال استریت ژورنال خبرنگاران مستقر در پکن یک حرکت که موجب خشم از مقامات کاخ سفید.

خبرنگاران اخراج شدند و پس از خشم در چین بیش از یک نظر قطعه چاپ شده در مجله که تیتر مراجعه کننده به چین به عنوان “واقعی مرد بیمار “آسیا” چین سخنگوی وزارت امور خارجه Geng Shuang گفت: در طول یک خبر مطبوعاتی در فوریه. 19.

این حرکت نخستین بار پس از دوران مائو تسه تونگ که چین اخراج های متعدد روزنامه نگاران از یک اخبار بین المللی سازمان به طور همزمان با توجه به مجله.

“هدف ما این است که روابط متقابل. به عنوان ما انجام داده اند در دیگر مناطق ایالات متحده-چین رابطه ما به دنبال ایجاد یک رسیده به سطح زمین بازی” Pompeo در بیانیه ای گفت به CNBC در مورد کلاه. “امید ما این است که این عمل را خار پکن برای اتخاذ یک عادلانه تر و رویکرد متقابل به آمریکا و دیگر مطبوعات خارجی در چین است.”

“ما مصرانه از دولت چین بلافاصله به رعایت تعهدات بین المللی احترام به آزادی بیان از جمله برای اعضای مطبوعات” Pompeo اضافه شده است.

وزارت امور خارجه کلاه قطع خواهد شد تعدادی از اتباع چینی کار دولتی و شرکت های رسانه ای در ایالات متحده به 100 نفر از کارکنان را از 160 به گفته وال استریت ژورنال.

یک سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: CNBC که کلاه گسترش به پنج رسانه های چینی اشخاص: Xinhua News Agency, چین, جهانی, شبکه تلویزیون چین رادیو بین المللی چین روزانه توزیع شرکت و Hai تیان توسعه ایالات متحده آمریکا است.

ماه گذشته رسانه های چینی تعیین شد به عنوان ماموریت خارجی کاخ سفید به این معنی که هیچ یک از رسانه ها خواهد شد به عنوان یک مستقل خبری سازمان در کشور است.

این حرکت برای تحمیل یک کلاه ممکن است تشدید می شود در حال حاضر موجود تنش بین ایالات متحده و چین که به عنوان کشنده coronavirus شیوع همچنان به گسترش در سطح جهان است.

وزارت خارجه چین نیست پاسخ به یک درخواست برای نظر از CNBC.

— CNBC آماندا Macias و کوین Breuninger کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>