در پاریس, VE روز قرار بود یک رویداد بزرگ.

یک رژه نظامی یک flypast عظیم جمعیت. همه از آن لغو شد.

به جای VE روز با تمرکز بر یک فرد مجرد – رییس جمهور امانوئل پاکسازی. او در بازدید از مجسمه ژنرال شارل دوگل به پرداخت جهات خود را به مردی که به رهبری فرانسه و پس از آن آزادی است.

Screen grab
رئیس جمهور پاکسازی می گذارد تاج گل در سومین روز

و او ساخته شده و سپس سفر کوتاه به Arc de Triomphe برای ذخیره کردن یک تاج گل در آرامگاه سرباز گمنام.

این یک حزن انگیز لحظه – فرانسه خاطرات جنگ به عنوان بسیار به کار با وحشت از اشغال به عنوان آنها در مورد پیروزی است که به دنبال.

بزرگداشت و یادبود به عنوان مهم به عنوان جشن به بسیاری از سراسر این کشور و در سراسر اروپا است.

همانطور که با هر کشور تعداد زیادی از مردم که می تواند به یاد داشته باشید زندگی در طول جنگ است که به آرامی رو به کاهش. اما کسانی هستند که شهادت. و وقتی که آنها صدای خود را هنوز هم طنین انداز.

بیشتر از امانوئل پاکسازی

در شمال حومه پاریس خورشید در حال درخشیدن است و شما می توانید یک نگاه اجمالی از دور برج ایفل به عنوان شما درایو همراه خود بلوارها. یک محیط آرام اما ما در اینجا به بحث در مورد جنگ و خشم و ترس است.

ما می رسند در خانه جین Vanderschooten یک خانه توسط یک جاده کوچک ساخته شده بر روی یک تپه و جین استقبال ما را با یک لبخند. از آب بیرون آورده و همراه با لبخند و خاطرات.

Jeanne spent years writing and distributing leaflets
تصویر: جین سال را صرف نوشتن و توزیع جزوات

اگر شما تا به حال به حدس زدن سن شما احتمالا می گویند جین بود در اوایل 80s. در واقع او تبدیل خواهد شد 102 بعد از این سال. او متولد فقط به عنوان جنگ جهانی اول رو به اتمامه و فقط به عنوان آنفلوآنزای اسپانیایی بود wreaking آسیب های ویرانگر در جهان است.

اما از آن است که جنگ جهانی دوم که به شکل. پس از تهاجم آلمان به کشور جانت پیوست نوپای سازمان است که شناخته شده به عنوان مقاومت فرانسه. او صرف تمام جنگ نوشتن و توزیع اعلامیه هایی در مخالفت با آلمانی ها و دست نشانده خود دولت است.

“ما نقل مکان کرد در شب,” او می گوید. “در طول زمستان که خوب بود اما در طول تابستان ما تا به حال به صبر طولانی برای آن به تاریک بود. ما در عمل در جفت و من با این مرد…” او اشاره به یک عکس از یک مرد در میان اسناد آشغال روی میز او, “من, دوستان داشتن رابطه جنسی. او کشته شد.”

:: گوش دادن به روزانه پادکست در اپل پادکست, گوگل, پادکست, Spotify در Spreaker

او تنها نیست. بسیاری از داوطلبان در طول جنگ کشته شدند یا توسط پلیس و یا گاهی اوقات خیانت. اعتماد گرانبها و نادر است. “این آسان نیست,” او می گوید او سر تکان دادن ruefully حتی از 75 سال پس از پایان جنگ. “ما مشکوک هر کس – حتی بچه ها. حتی بچه ها.

“ما بود که زندگی برای چهار سال است. برای مثال زمانی که من به هنگام تولد به پسر من به بیمارستان رفت به تنهایی و شوهرم رفت و به طور جداگانه به طوری که حداقل هر دو از ما نخواهد بود دستگیر شد.

“ما در زمان احتیاطی برای همه چیز. وقتی کسی خداحافظی گفت: ما نمی دانیم که اگر ما هرگز آنها را دوباره ببینید – ما نمی دانیم. ما در آغاز هر روز نمی دانستند اگر همه ما آن را به پایان برساند. ما از دست بسیاری از مردم است. ما از دست رفته بسیاری از.”

Jeanne is 102-years-old
تصویر: جین است که 102 سال

او رانده شده توسط یک هدف واحد با اعتقاد به این که اشغالگران آلمانی خواهد بود مغلوب. آن سوار مقاومت و میر خیانت و فراگیر قدرت پلیس مخفی. “من فکر می کنم آنچه که متحد ما و آنچه که به ما کمک کرد این بود که از همان ابتدا ما معتقد بودند که ما را دریافت کنید وجود دارد.

“هنگامی که شما یک هدف و شما آن را باور کند و شما را برای مبارزه با آن یک نیروی. مردم می گویند هر آنچه که آنها می خواستند و در عین حال ما ادامه داد. همه ترسیده بود. اما ما می خواند و ما امیدوار است و ما بر این باور بودند.”

Mandatory Credit: Photo by David Taylor/Shutterstock (10639956a).A flypast by the Red Arrows over London as Britain celebrates VE Day..VE Day, London, UK - 08 May 2020
فلش قرمز پرواز لندن برای سومین روز

آزادی پاریس آمد و در سال 1944 و پس از آن VE روز و یک سال بعد به ارمغان آورد و جنگ به پایان برسد. مقاومت شد و تحسین به عنوان قهرمانان حتی اگر جین همچنان مشکوک در مورد کسانی که او می گوید: سال ها صرف “هیچ کاری” و سپس تلاش برای پیوستن به مقاومت در چند هفته گذشته.

75 سال بعد او تند تند هم در مورد ژنرال دوگل. او را حفظ می کند او باید بیشتر انجام می شود.

همانطور که ما در بحث جاده ها آرام است. جین فرار کرده است این ویروس تا کنون, اما همچنین دارای خوشبینی از کسی که دیده می شود و جان سالم به در برد بسیار است.

“یک ویروس وجود دارد” او می گوید: “اما وجود داشته اند ویروس ها در گذشته است. وجود دارد آنفلوآنزای اسپانیایی در طول جنگ جهانی اول. ما در بر داشت واکسن قبل از. من فقط امیدوارم که ما پیدا کردن یک واکسن برای این است.”

ما ایستادن را ترک کنند و افسوس که ما نمی لرزش دست. او می خندد و باعث می شود من قول می دهم که دفعه بعد من دیدن من می والس با او. البته من با شما موافقم. چگونه می تواند به شما می گویند هیچ به یک زن که در زمان نازی ها و در آمد بالا ؟

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de