Vox Media را کردند 9 درصد از نیروی کار یا حدود 100 نفر از کارکنان به مدت سه ماه تا تاریخ 31 ژوئیه

Vox Media را کردند 9 درصد از آن حدود 1200 کارمندان و کاهش ساعت برای یکی دیگر از ٪ 1 تا ژوئیه 31 در تلاش برای محدود کردن هزینه ها با توجه به یک ایمیل داخلی. این اقدامات در پاسخ به شیرجه رفتن در درآمد حاصل از تبلیغات در coronavirus قرنطينه.

Vox Media که صاحب رسانه های دیجیتال سایت های مانند Vox.com, SBNation خوار و مجله نیویورک نیز به طور موقت قطع سالانه حقوق بالا $130,000 از 1 تا 31 جولای مدیر اجرایی جیم Bankoff نوشت: در e-mail که CNBC بررسی شده است.

کارکنان درآمد بین $130,000 و $199,000 را 15 درصد کاهش پرداخت و کارکنان بیش از $200,000 را 25% کاهش. Bankoff و Vox Media جمهور Pam Wasserstein را قطع حقوق خود را با 50 ٪ است. Vox به دست آورد نیویورک رسانه ها در سال گذشته که در آن Wassterstein شد مدیر عامل شرکت.

بورسی مانند دیگر رسانه های دیجیتال شرکت ها از جمله گروه نه رسانه ها و Buzzfeed, است که کاهش در هزینه های جهانی تبلیغات نرخهای بیکاری و خوشه. Bankoff اشاره کرد که این شرکت “در حال حاضر دیده می شود یک کاهش در کسب و کار ما” رانده لغو جنوب غربی و جنون مارس سقوط از سفر ورزشی و مد مربوط به تبلیغات و “عوامل دیگر” که منجر بورسی به دست آن درآمد اهداف “چندین میلیون دلار در سه ماهه اول.”

“مناطق نامتناسب نهفته شامل درآمد مناطق که در کوتاه مدت تقاضا پایین تر خواهد بود از جمله فروش, پشتیبانی فروش و تولید و رویدادها; سرمقاله مناطق از جمله SB Nation ملی پوشش ورزش و پیشتر,” Bankoff گفت: در این نامه است.

بورسی نیز انجماد افزایش دستمزد از طریق پایان سال 2020 و توقف خود را 401K مطابقت با برنامه از طریق پایان سال است.

Bankoff خطاب داخلی شکایات و سوالات از کارمندان بودند که مبارزه گسترده تر حقوق و دستمزد کاهش و کمتر furloughs در ایمیل. CNBC گزارش داد اوایل این هفته که Vox بود دنبال کردند حدود 100 نفر از کارکنان که مشغول به کار در مناطق که آهسته در طول قرنطينه.

“برخی از شما باید پرسید: اگر ما می تواند اجتناب شود furloughs یا اخراج های عمیق تر و یا دیگر حقوق و دستمزد کاهش” Bankoff نوشت. “در سراسر هیئت مدیره کاهش که نابینا به واقعیت های همه گیر خاص اثرات آن بر کسب و کار ما خواهد تنها حفاری سوراخ عمیق تر ما را مجبور به کاهش و حتی بیشتر و خطر اندازد مناطقی که نیاز نسبتا سرمایه گذاری بیشتر در طول بحران.”

در اینجا کامل نامه:

—-

تیم

امروز ما در حال گرفتن برخی از سخت ترین و مهم کاهش هزینه اقدامات در تاریخ شرکت ما. من می خواهم به توضیح تصمیم گیری های ما و منطق پشت آنها را در اینجا به عنوان بهترین من می توانم.

زمینه ای همه چیز من در مورد ذخیره کردن آشکار و واقعیت غم انگیز است که جهان در حال تجربه یک سلامت و بحران اقتصادی بر خلاف هر چیزی که ما دیده ایم در طول عمر ما. چرا که ما در عمل چنین پر سر و صدا در صنعت, آن را وسوسه انگیز را به توده ها در قتل عام اقتصادی ناشی از COVID-19 همه گیر با سایر حوادث یا بحران هایی که ما دیده ایم در رسانه ها و کسب و کار. این است که به وضوح بسیار متفاوت است: در حالی که به شدت همه گیر اثر متفاوت در سراسر موسسات و فردی زندگی آن جهانی است و هیچ کس مصون است از تاثیر آن. Vox Media این قاعده مستثنی نیست اما اگر ما سرعت عمل عالمانه و مهربانانه ما را افزایش می دهد احتمال این که ما قادر خواهد بود برای ادامه به ساخت قوی شرکت است که ما مفتخریم به کار می کنند.

انتظارات این است که ما تا به حال فقط چند هفته پیش برای کسب و کار ما و زندگی ما و دیگر اعمال می شود. من مطمئن هستم که ما را به آینده ای روشن اما تنها اگر ما اقدام و سرعت انطباق با شرایط جدید. همانطور که اشاره کردم در هفته گذشته ما نمی توانیم همچنان با کسب و کار به طور معمول ما باید تمرکز تلاش های ما و عمل متفاوت است. این نامه و این روز ها در مورد برقراری ارتباط اطلاعات در مورد کاهش هزینه و تاثیر آن بر کارکنان است. شما باید انتظار برای شنیدن جزئیات بیشتر در بعدی انجمن در مورد چگونه ما قصد داریم به re-اولویت بندی برای سرعت بخشیدن و سرمایه گذاری در بالاتر فرصت ابتکارات و د-اولویت دادن به دیگران برای انطباق با ما واقعیت جدید. من با اشاره به برخی از این مناطق اولویت در آخرین ایمیل; در هفته پیش رو, شما خواهید دید افزایش پاسخگویی و ارتباطات از رهبری خود را که به پایان.

همانطور که من قبلا مشترک اهداف ما برای هزینه برش هستند به حداقل رساندن ما نقدی سوزاند در حالی که تلاش برای محدود کردن تاثیر بر کارکنان و جلوگیری از اختلال در زمینه هسته ای — ویژه های اساسی ما کار تحریریه و کلیدی ما اولویت های کسب و کار و موقعیت خودمان را برای تجدید قدرت به عنوان ما به ناچار به خروج از رکود اقتصادی است. میزان درآمد ما کاهش پیش بینی نشده هستند و من نمی خواهم به حدس و گمان در کامل خود را شدت از طیف گسترده ای است اما ما می دانیم که آنها خواهد شد قابل ملاحظه در ده ها میلیون نفر.

به ظاهر هر روز بیشتر مربوط به اقتصاد کلان, اخبار خود را ارائه. این هفته ما آموخته است که خرده فروشی شده است در برخورد با یک “سابقه و رکورد سقوط است.” این شرح زیر است هفته گذشته شغل گزارش که نشانه های یک “بی سابقه ای سقوط اقتصادی” (به عنوان به خوبی به عنوان این هفته) و “زمین لرزه شوک” رکود در این بازار ad. در حالی که هیچ کس می تواند پیش بینی زمانی که رکود خواهد آباته به عنوان من نوشتن این, نشانه های طولانی مدت تاثیر بر سلامتی ما هنجارهای اجتماعی و اقتصاد در حال جمع آوری بخار. ما در حال حاضر دیده می شود یک کاهش در کسب و کار ما. ضعف در مارس رانده شده توسط لغو SXSW و جنون مارس سقوط از سفر ورزشی و مد مربوط به تبلیغات و عوامل دیگر منجر به از دست ما درآمد اهداف توسط چندین میلیون دلار در سه ماهه اول; تاثیر خواهد بود به طور قابل توجهی بیشتر در سه ماهه دوم. در حالی که بیان شدت این کاهش آن نیز مهم است به دانستن است که ما را به دوباره بجای اول برگشتن. ما نمی دانیم که تا چه حد یک جهش رخ خواهد داد. من می تواند بسیار خوشحال اگر آن را به سرعت اتفاق افتاد اما ما نمی توانیم شرط شرکت در این امیدوار است. بنابراین ما در حال تلاش برای ایجاد تنظیمات لازم برای دریافت از طریق این دوره مجددا و ظهور با قدرت نسبی.

وقتی که من می گویند هدف ما این است برای محدود کردن تاثیر بر کارکنان منظورم آن است. من و رهبری ما باید اجرای بی شماری حالات و ارزیابی عواقب بالقوه. هفته گذشته من مشخص شده هزینه کاهش است که لازم نیست که تاثیر مستقیم بر مردم حقوق و دستمزد و مزایا. آنها عمیق و بزرگتر در مجموع مقدار دلار از اقدامات ما اعلام امروز اما نه به اندازه کافی خود را. که من ذکر شد ما بیمار و نمی عجله به تغییرات فوری به طور بالقوه از دست دادن برخی از صرفه جویی در این روند اما همچنین اطمینان حاصل کرد که ما تا به حال اطلاعات بیشتر به راهنمای ما است. اگر آن را در حال حاضر مشهود ما را به این تصمیم گیری با بیشترین جاذبه. به آن نقطه زمانی که ما با هم ادغام شدند Vox Media و نیویورک, رسانه ها, من معتقدم که ما تنها شرکت در سیل اخیر از رسانه های ادغام را اخراج و یا افراد مرتبط با کاهش هزینه ندارند. در آن زمان بسیاری در مطبوعات شد و شک و تردید و یا بدبینانه در مورد آن تصمیم گیری, اما ما قادر به آن را به کار.

اما در حال حاضر ما با یک واقعیت جدید رسوب بیماری همه گیر. برای رسیدن به لزوم صرفه جویی در هزینه با توجه به اطلاعات فوق وجود خواهد داشت عواقب به مردم درآمد و امرار معاش ناشی از اقدامات ما در حال اجرای امروز. هر کس می خواهد به احساس اثر از هزینه اقدامات به برخی از درجه است اما برخی از قابل ملاحظه ای بیشتر از دیگران است. هدف ما این است برای درمان کسانی که وضعیت شغلی نهفته است با بیشترین دقت ممکن و پشتیبانی. این نیز مهم است به یاد داشته باشید ما به دقت به تجزیه و تحلیل نتیجه این اقدامات برای اطمینان از آنها نه به طور نامتناسبی تحت تاثیر هر کارمند کمتر است. در اینجا من رئوس مطالب ما اقدامات و حمایت های منطقی:

برای اولین بار ما کردند و کاهش ساعت برای کارکنان در سراسر تیم ما که طرح شده اند بیشترین تاثیر منفی می گذارد با این بیماری همه گیر; که در آن ما سخت ترین ضربه از دست دادن درآمد حاصل از تبلیغات; یا که در آن ما می تواند پیدا کردن صرفه جویی در هزینه. موثر آوریل 1 از طریق جولای 31st حدود 9 درصد از کارکنان ما خواهد بود furloughed بدون کار. مناطق خاصی از این شرکت در حال گرفتن بیشتر furloughs بیش از دیگران است. این است که بازتابی از کیفیت کار این تیم ها یا افراد; این انتخاب رانده تاثیر این بحران بر بخش های خاصی از کسب و کار ما و در رفتار مخاطبان در حال حاضر و در آینده. مناطق به طور نامتناسبی تحت تاثیر عبارتند از درآمد مناطق که در کوتاه مدت تقاضا پایین تر خواهد بود از جمله فروش, پشتیبانی فروش و تولید و رویدادها; سرمقاله مناطق از جمله SB Nation ملی پوشش ورزش و پیشتر; و پشتیبانی از توابع مانند آن و اتاق عملیات که به سادگی کار کمتر در حال حاضر به عنوان ما عملا همکاری در انزوا.

بخش رهبری و مردم و فرهنگ خواهد شد که گفتگو با نهفته کارکنان این صبح و اوایل بعد از ظهر. همه furloughed حفظ کارکنان شرکت بیمه و شرکت خواهد پرداخت 100 درصد از حق بیمه خود را طی کردند دوره است. ما در تراز وسط قرار دارد کردند دوره با تمدید مزایای مراقبت عمل می کنند به طوری که کارکنان است که جمع آوری بیکاری ایالت همچنین قادر خواهد بود برای دریافت مقدار اضافی ارائه شده توسط دولت فدرال است.

دوم ما را کاهش می دهد ساعت حدود 1 درصد از کارکنان ما همچنین ممکن است از 1-ژوئیه 31. ساعت کاهش خواهد یافت 50% یا 75% برای برخی افراد و شرکت برای پرداخت 100 درصد از حق بیمه خود را در طول این زمان. دوباره P&C شرکای کسب و کار را ارائه جزئیات در همه این نهفته کارکنان امروز و ما انتظار داریم به طور کامل ابلاغ به همه 4pm.

سوم ما موسسه موقت و محکم کاهش حقوق و دستمزد برای کارکنان با حقوق پایه شروع در $130,000 از مارس 1-ژوئیه 31. کارمندانی که درآمد بین $130,000 و $199,999 را 15 درصد کاهش پرداخت. کارکنان ساخت $200,000 و بیش را 25% کاهش. پم و من را کاهش حقوق ما 50٪. کسانی که نهفته را ببینید اولین کاهش در مارس 21st چک (May 15th برای اعضای Ejc چانه زنی واحد). ما را انتخاب $130,000 علامت گذاری به دلیل آن است که آستانه “به شدت جبران کارمندان” برای سال 2020 تحت IRS دستورالعمل. در حالی که همه وضعیت مالی منحصر به فرد است ما می خواستیم کمتر تاثیر نسبی بر کسانی که زیر این آستانه.

چهارم ما مسدود خواهد شد افزایش دستمزد از طریق پایان سال 2020 است. ما را به ارزیابی مجدد این تصمیم در پایان سال است.

در نهایت ما را به تامل در ما 401K مسابقه از طریق پایان سال است. شما هنوز هم می تواند کمک دلار قبل از مالیات به 401K خود را (بدون بازی).

برخی از شما باید پرسید: اگر ما می تواند اجتناب شود furloughs یا اخراج های عمیق تر و یا دیگر حقوق و دستمزد کاهش است. پاسخ متاسفانه هیچ است. اول از ریاضی به گونه ای است که حداقل مقدار پس انداز ما نیاز به ایجاد یک دندانه در درآمد کمبود خواهد بود به طور معنی داری کاهش می یابد با تندتر کاهش درآمد در سراسر سطح و یا مدت طولانی به تنهایی. دوم, ما می خواهم به در نظر گرفته شود و استراتژیک در مورد که در آن ما در حال کاهش هزینه ها. در سراسر هیئت مدیره کاهش که نابینا به واقعیت های همه گیر خاص اثرات آن بر کسب و کار ما خواهد تنها حفاری سوراخ عمیق تر ما را مجبور به کاهش و حتی بیشتر و خطر اندازد مناطقی که نیاز نسبتا سرمایه گذاری بیشتر در طول بحران. سوم برای آن دسته از کارمندان که furloughed ما می خواستیم به اطمینان حاصل شود ما اولویت بندی بودجه بهداشت و درمان تحت پوشش.

در نهایت علاوه بر ترجمه به معنی به اندازه کافی کاهش تصویب شدید حقوق یا مزایای کاهش برای یک دوره طولانی تر از زمان و در طول این استرس زا در حال حاضر دوره چیزی است که ما در حال تلاش برای جلوگیری از یک بحران طولانی مدت.
من به این سطح از جزئیات به خاطر من می خواهم به شما به همان اندازه زمینه به عنوان امکان پذیر است. من نیز میزبانی یک همه دست به دست جلسه در ساعت 4:30بعد از ظهر EST – شما دریافت خواهد شد دعوت به زودی. شما می توانید سوالات خود را برای جلسه که در اینجا با 3 بعدازظهر EST. من به صرف اکثریت از آن زمان پاسخ دادن به سوالات.

شما همچنین باید بدانید که در حالی که من مطمئن هستم که ما حق تصمیم گیری برای ما و کارکنان شرکت با توجه به این بحران بی سابقه اعتماد به نفس من در هیچ راهی برای صاف و نرم کردن ضربه به افراد بسیاری نهفته و نه به روحیه و احساسات همه ما که ناراحت هستند چرا که ما در مورد مراقبت از همکاران ما. من تشخیص سرخوردگی و ترس و عدم اطمینان همه ما احساس می کنید در این وضعیت بی سابقه ای. من از هر کسی که بوده است در حالی که بیمار ما تجزیه و تحلیل این گزینه برای آنها آماده و در مورد آنها با ما اتحادیه های کارگری. البته من هم با تشکر از شما برای شخصی مالی فداکاری شما در حال ساخت برای کمک به اطمینان حاصل شود که شرکت ما همچنان پایدار و امن به آینده قوی است. در حالی که امروز نه زمان و توجه داشته باشید این است که نه برای cheerleading

من از شما می خواهم به دانستن آن است که به دلیل کار خود و شرکت و فرهنگ است که ما با هم ساخته شده است که ما با موفقیت از طریق این بحران است. ما ظهور خواهد کرد از این زمان به چالش کشیدن با ارزش های ما, کسب و کار و تعهد به کار ضروری دست نخورده و آماده برای رهبری به خوبی به آینده است.


جیم

——

افشا: CNBC پدر و مادر NBCUniversal است که یک سرمایه گذار در Vox Media.

تماشا کنید: Vox رسانه جیم Bankoff در کسب New York Magazine

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>