جک دورسی در مراسم مهمانی به میزبانی Chrome Hearts X اردن بارت در La Maison Du خاویار در پاریس, فرانسه.

Victor Boyko | گتی ایماژ سرگرمی | گتی ایماژ

زمانی که توییتر مدیر عامل شرکت جک دورسی گفت: سرمایه گذاران در این هفته که او برنامه ریزی برای آینده با بیشتر توزیع نیروی خود را در منطقه خلیج همسالان به راحتی می تواند مربوط.

“تمرکز ما در سان فرانسیسکو است که ما را در خدمت نه دیگر هیچ و ما تلاش خواهد کرد به مراتب بیشتر توزیع نیروی کار که ما استفاده خواهد کرد برای بهبود ما اعدام” دورسی ” در توییتر در سه ماهه چهارم درآمد تماس در روز پنج شنبه, و اضافه کرد که او انتظار دارد به صرف زمان سفر در این سال است.

سان فرانسیسکو در حالی که همیشه به عنوان یک مجموعه منحصر به فرد از چالش ها تبدیل شده است unmanageable محل برای بسیاری از شرکت ها به عنوان آنها نگاه به گسترش است. آن دستورات بالاترین حقوق هر شهر آمریکا و برخی از گران ترین املاک و مستغلات تجاری و مسکونی. در ضمن وجود دارد صدها نفر از نزدیک شرکت از جمله با ارزش ترین در جهان آماده به تجاوز کردن به بالای خود را به توسعه دهندگان و تکرار فروش.

فناوری استعداد در منطقه خلیج غیر قابل انکار است. اما با ابر زیرساخت های سریع تر سرعت اینترنت در مناطق دور افتاده و نسل جدیدی از ارتباطات و ابزار همکاری بیشتر شرکت ها در حال پیدا کردن آن سودمند برای استخدام در جاهای دیگر. وام دهنده آنلاین LendingClub کاهش آن سان فرانسیسکو نیروی کار در سال گذشته شغل و نقل مکان به ایالت یوتا و خط خطی اعلام کرد در ماه مه بود که استخدام بیش از 100 از راه دور مهندسین در سال 2019.

حتی Facebook مدیر عامل مارک زوکربرگ است که با داشتن افکار دوم به تازگی گفتن مخاطبان در ایالت یوتا است که اگر او شروع شد یک شرکت امروز او نمی خواهد آن را انجام دهد در منطقه خلیج است.

‘منطقه خلیج یک حمام خون’

“خلیج منطقه یک حمام خون وقتی که می آید به استعداد” گفت: Armon Dadgar از بنیانگذاران HashiCorp ابر مرکز داده شرکت که مستقر در سان فرانسیسکو است اما 85 درصد از کارکنان خود را در مکان های دیگر. “این بسیار رقابتی بسیار سخت برای حفظ مردم و جبران بسته هستند همه از ضربت سخت زدن.”

Dadgar نقل مکان کرد به کانکتیکات در سال گذشته از منطقه خلیج چرا که شوهر خود یک کار در دانشگاه ییل. او از بنیانگذاران Mitchell, هاشیموتو, زندگی در لس آنجلس. مدیر عامل دیوید McJanet مستقر در سان فرانسیسکو.

HashiCorp توصیف خود را به عنوان “کنترل از راه دور برای اولین بار و به طور کامل توزیع شده است.” آن 900 کارکنان پراکنده در سراسر ایالات متحده و در حدود یک دوجین کشورهای دیگر کار از خانه ، کافی شاپ و یا در میز در شرکت محل کار.

به طور مشابه, نرم افزار منبع باز توسعه دهنده GitLab تماس خود را به یک “کنترل از راه دور-تنها شرکت است.” از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Sid Sijbrandij زندگی در سان فرانسیسکو اما GitLab هیچ دفاتر خود از 1100 کارمند در بیش از 65 کشور جهان است.

Sijbrandij می گوید: شرکت shaves کردن 10 درصد از هزینه های عملیاتی با اجاره فضای فیزیکی و 40 درصد به دلیل آن را تمرکز بر استخدام در خارج از مناطق گران قیمت ترین در جهان است. دوره گرد برآورد HashiCorp موجب صرفه جویی در $10.000 تا 15.000 دلار در سال به ازای هر کارمند توسط فرمان ابری از املاک و مستغلات.

“شما دسترسی به یک راه گسترده تر استعداد استخر اگر نه هر کس به نشان می دهد تا به یک ساختمان خاص در سان فرانسیسکو گفت:” Sijbrandij. “بسیاری از افرادی که کار را برای GitLab نیز پرداخت می شود — در و یا بالاتر از نرخ بازار در منطقه خود است. و آنها را وادار به intersperse کار و فعالیت” این که آیا آن را برای رفتن به ورزشگاه و یا سوپر مارکت یا چیدن تا کودکان خود را, او گفت:.

HashiCorp و GitLab بودند و هر دو در سال 2012 تاسیس چند سال پس از سان فرانسیسکو tech صحنه ballooned از رشد سریع توییتر مربع (Dorsey دیگر شرکت), Uber, Dropbox, Airbnb و خط خطی. قبل از آن دوران بسیار گرم tech شروع یو پی اس تقریبا همه قابل توجه شرکت های فن آوری به جز Salesforce واقع شد به جنوب در دره سیلیکون که در آن آنها می توانند اشغال بزرگ دانشگاه ساکت تر در شهرها و حومه.

بزرگ فرار مالیاتی به ماندن در SF

توییتر در سال 2006 تاسیس شد و در حال برنامه ریزی برای حرکت در جنوب سان فرانسیسکو و تنها ماند در این شهرستان به دلیل 2011 فرار مالیاتی است که حک شده بود برای این شرکت و سپس گسترش به دیگران به عنوان بخشی از یک طرح به redevelop مختصر و مفید منطقه از شهر به نام mid-Market. این که توییتر باز آن زمان ستاد در سال 2012.

محله نیست بسیار بهبود یافته با وجود پررونق tech بازار است. بی خانمانی و استفاده از مواد مخدر باقی می ماند شایع است.

در همین حال توییتر رشد کرده و از حدود 1100 حدود 4000 نفر و هزینه های مسکن در این شهر سر به فلک کشید. اجاره به طور متوسط برای یک آپارتمان دو خوابه در سان فرانسیسکو شروع به پریدن کرد 73 درصد از اوایل سال 2011 به بیش از $4,500 با توجه به اجاره جنگل. و آن را تبدیل به بالاترین پرداخت شهر در جهان برای حقوق دویچه بانک گفت: سال گذشته است.

دورسی گفت: او نکرده بتن قصد دارد برای چه گسترش خواهد بود اما او برای تلفن های موبایل مانند یک پسر که باز به HashiCorp و GitLab رویکرد به ویژه پس از به tweeting در ماه نوامبر که او را در حال حرکت به آفریقا.

“من فکر می کنم که ما نیاز به کشف کردن چگونه برای ساخت یک شرکت است که توزیع شده است که بر دوش مناطق است اما مزایای آنها او گفت:” در توییتر درآمد تماس با تحلیلگران. “و من فکر می کنم آن را به ما خیلی بیشتر از چشم انداز به بازار است که در ادامه به ظهور و در حال رشد هستند بسیار به سرعت و به نقطه ای که در آن حتی همسالان ما به دنبال عمیقا در این بازار و در این قاره است.”

براندون Borman توییتر معاون رئیس جمهور از ارتباطات تکرار که تمایلات tweeting که “ما همچنان متعهد به SF اما استخدام سراسری استعداد نباید به آنها نیاز به ریشه کن زندگی خود را ترک جوامع خود و حرکت به جایی که ما باید یک دفتر.”

دورسی دیگر شرکت, پرداخت, پردازنده, مربع, نکرده, هر, شبیه, اطلاعیه ها, حتی اگر آن را تقریبا به عنوان بسیاری از کارکنان به عنوان توییتر و واقع شده است و کمتر از یک بلوک دور. میدان بزرگ ماهواره ای در سنت لوئیس است و افتتاح یک مرکز در اوکلند در سراسر خلیج سان فرانسیسکو در این سال تا 2000 کارمند.

یک مربع سخنگوی کاهش یافته است به ارائه نظر بیشتر.

چه کار از راه دور کار می کنند

پیشرفت های فن آوری بیش از دو دهه معنی کنترل از راه دور مدل کار می کنند, با تشکر از ابر مبتنی بر ابزار مانند زوم به صورت تصویری, شل برای پیام رسانی و اسناد گوگل برای به اشتراک گذاری اسناد. HashiCorp و GitLab مدیران باید در محل قرار داده و فرآیندهای اضافی برای آسنکرون بنابراین کارکنان در طرف مقابل از جهان می تواند ارتباط و همکاری.

آنها همچنین رویدادهای سالانه برای آنها که پرواز تمام شرکت به یک نقطه خاص — HashiCorp رویداد در حال آمدن است تا در آتلانتا و اعضای تیم را تشویق به ملاقات با کمی فرکانس بیشتر. برخی از پس انداز آنها متوجه از هزینه های اداری و حقوق در حال هدایت به سمت بالاتر بودجه های سفر.

برای نگه داشتن کارمندان جدید در مخلوط و به سرعت GitLab سال گذشته استخدام دارن Murph به عنوان رئیس از راه دور. Murph با این نسخهها کار خارج از خانه اش در ایالت کارولینای شمالی شهر از 300 نفر و دسته وظایف مانند onboarding و فراگیر.

GitLab مدیر عامل Sid Sijbrandij در رویداد شرکت در لندن

GitLab

در حالی که در تمجید دورسی برای شناخت مزایای توزیع نیروی Murph وجود دارد گفت: چالش های مختلف برای شرکت های بزرگ است که حفظ دفاتر در حالی که به طور همزمان تشویق از راه دور کار می کنند. زیادی ساختمان ستاد را به طور طبیعی به عنوان کشتی مادر و کارکنان وجود داشته باشد مزیت بودن در مقابل مدیران و بالا بردن دست خود را در جلسات.

“شما باید آن را آسان تر اگر شما از ابتدا شروع, بنابراین شما لازم نیست معرفی این ایده از یک شهروند درجه دوم” Murph گفت. “هنگامی که در راهرو مکالمات وجود ندارد هر کس در همان زمین بازی است.”

Niko Bonatsos یک مدیر عامل در شرکت سرمایه گذاری کلی کاتالیست شده است و به دنبال کنترل از راه دور-برای اولین بار شروع به یو پی اس به پشت برای زن و شوهر سال گذشته و همچنین به عنوان توسعه دهندگان از خدمات جدید با تمرکز بر چیزهایی مانند بهره وری و حقوق و دستمزد برای توزیع در تیم است. او گفت که دره سیلیکون کارآفرینان در نهایت یادگیری چه همتایان خود که مدت زمان طولانی پیش — که با داشتن یک توزیع نیروی کار است که بهترین راه برای اجرای یک تکیه عملیات.

“برای همه ما که در تخته از شرکت سیلیکون ولی طی دو تا سه سال این موضوع رسد یکی” گفت: Bonatsos که شرکت یک سرمایه گذار در GitLab. “در یک محیط که در آن جمع آوری کمک های مالی ممکن است سختتر با توزیع هزینه های تیم کوچکتر هستند و شما باید یک مقدار دیگر باند.”

تماشا کنید: توییتر CFO ند سگال در درآمد این شرکت ضرب و شتم و سود از دست ندهید

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de