اقتصاد ترکیه در مشکل به عنوان کارشناسان نگران آن می تواند تبدیل به یک کروناویروس جدید hotspot

مقامات شهرداری انجام ضد عفونی با این نسخهها کار به عنوان یک اقدام احتیاطی در برابر coronavirus (COVID-19) در تاریخی مساجد و کلیساها در ماردین ترکیه در 13 مارس سال 2020 است.

Halil Ibrahim Sincar | Anadolu Agency via Getty Images

ترکیه در زمین لرزان و ارز خود را مستهلک به عنوان بحث برانگیز پولی حرکت می کند و سریع-افزایش coronavirus موارد تهدید به شیرجه رفتن در حال حاضر اقتصاد شکننده به مقدار بیشتر در معرض خطر است.

این کشور از 82 میلیون یکی از چند که در اروپا نیست اجباری اجرا در سراسر کشور مستند چیزی در آن رئیس جمهور رجب طیب اردوغان تا کنون اجتناب امید محافظ اقتصاد است. اما پس از نزدیک به دو سال از تضعیف ارز بدهی بالا رو به کاهش ذخایر خارجی و رشد بیکاری در ترکیه است در خصوص بد جایی برای آب و یک بیماری همه گیر ،

“وجود خواهد داشت زمان های سخت پیش رو از آنجا که ترکیه در حال حاضر در یک macroeconomically موقعیت آسیب پذیر قبل از coronavirus ضربه” می Selcuki مدیر عامل استانبول اقتصاد پژوهش گفت: CNBC روز دوشنبه پس از موقت 48 ساعته مستند استانبول و 30 دیگر شهرستانها. در حالی که خود انزوا در حال حاضر داوطلبانه در ترکیه گفت: بسیاری از غیر ضروری کسب و کار بسته بودند و گردشگری تبخیر کرده بود.

“نرخ بیکاری در ماه ژانویه در حال حاضر 14 درصد و احتمالا افزایش تا حد زیادی با توجه به سلب حق مالکیت به دلیل coronavirus,” او گفت:.

ترکیه آغاز شد ثبت نام بیش از 3000 جدید کروناویروس موارد در هر روز پس از آوریل 4 و گزارش شده بیش از 4000 در هر روز از 8 آوریل افزایش ناگهانی که نگران کارشناسان بهداشت و درمان. کشور خود را تایید اولین مورد در تاریخ 11 مارس پس از اصرار آن را به حال هیچ مورد بیش از دو ماه به عنوان ویروس گسترش در کشورهای همسایه آن است.

اردوغان ادعا می کند خود دولت است برخورد با این ویروس بهتر از هر کشور دیگر. اما نگران تماس های از انجمنهای پزشکی در ترکیه خواستار شفافیت دولت و حمایت در مبارزه با کروناویروس رشد کرده و بلندتر به عنوان سنبله در موارد تساوی هشدارهای آن را می تواند تبدیل به آینده ایتالیا یا اسپانیا است.

“بدیهی است که بیمارستان در شهرستان باید آماده نیست به اندازه کافی در دو ماه و نیم پس از این ویروس کشنده برای اولین بار آمد به نور افکن” اتاق استانبول از پزشکان در بیانیه ای گفت در اوایل ماه آوریل. موارد در حال حاضر در بیش از 61,000, با حداقل 1,296 مرگ و میر.

اردوغان روز دوشنبه اعلام کرد دهها میلیارد لیره ارزش مالی برای کسب و کار برخورد با این ویروس و همچنین بیکاری و حمایت در مقیاس بزرگ به تعویق افتادن بدهی و وام مسکن پرداخت. جدید بیمارستان های در حال احداث در استانبول و در زمینه های فرودگاه و نزدیک به نیم میلیون آزمایش شده بود انجام شده است.

جدید آخر هفته مقررات منع رفت و آمد را آغاز مارس 17 و ممکن است همچنان به صورت پی در پی تعطیلات آخر هفته رئیس جمهور گفت: پس از ناگهانی اعلام از آخر هفته گذشته را مستند روز جمعه صدها هزار نفر از مردم عجله به شلوغ فروشگاه های مواد غذایی, از موازین اجتماعی فاصله دستورالعمل.

کاهش ذخایر ارزی و سرمایه گذاران spooked

حرکت های اخیر توسط اردوغان دولت باید spooked سرمایه گذاران ترکیه در روز دوشنبه محدود خارجی توانایی به تجارت لیره در دریایی معاوضه بازار, ارسال ارز سقوط دورترین میان بازارهای در حال ظهور برای روز.

و تحلیلگران انتظار دارند لیره به سقوط و در عین حال بیشتر در ارزش. در حال حاضر آمار این کشور را از بحران ارز در سال 2018 و 2019 در این سال دیده می شود دلار سود 13 درصد در ترکیه توجه داشته باشید که معامله شد در 6.796 به دلار آمریکا در روز سه شنبه بعد از ظهر استانبول زمان نسبت به 5.946 در آغاز سال است. بانک ژاپنی MUFG پیش بینی لیره در حال سقوط به 7 در هر دلار تا پایان سه ماهه.

ناخالص ذخایر ارز خارجی کاهش یافته است به سرعت در حال در ماه های اخیر به پایین ترین سطح خود از سال 2009 تا حد زیادی به دلیل بانک مرکزی ترکیه به CBRT فروش دلار به صورت مصنوعی سرپا نگه داشتن لیره. ترکیه ذخایر خارجی به استثنای طلا به مبلغ $قیمت 77.4 میلیارد دلار در پایان ماه فوریه با توجه به صندوق بین المللی پول آن تامین مالی مورد نیاز برای سال 2020, در مقابل, در برآورد $170 میلیارد دلار است.

“اگر هر کشور تجربه یک بحران بدهی هستند خطرات وجود دارد که ممکن است سرایت اثر به بازارهای نوظهور” Agathe Demarais جهانی, پیش بینی مدیر در واحد اطلاعات اقتصادی گفت: CNBC. “که ترکیه بزرگ تامین مالی خارجی و بخش خصوصی است که بسیار مدیون ارز خارجی ترکیبات این خطرات.”

این EIU انتظار یک سال رکود اقتصادی در ترکیه که “بزرگ بخش گردشگری سقوط خواهد کرد که فشار سوخت در دوقلو کسری و در حال حاضر شکننده لیره” که به نوبه خود سوخت تورم Demarais هشدار داد.

صندوق بین المللی پول نجات ؟ هیچ راه اردوغان می گوید

لیره نیز کاهش یافت و پس از اردوغان با صدای بلند رد هر گونه پذیرش حمایت از صندوق بین المللی پول که اقتصاددانان می گویند این کشور direly نیاز دارد.

“ترکیه ندارد نوع از منابع آن را از 10 سال پیش برای جبران سقوط اقتصادی از coronavirus” Selcuki گفت. “ترکیه در حال رفتن به نیاز به هر نوع از منابع آن می توانید دست خود را در.”

رد از صندوق بین المللی پول است سیاسی برای اردوغان بسیاری از تحلیلگران می گویند, اما آنها توصیف آن به عنوان اقتصادی نادرست.

“ساده لوحانه به حکومت همکاری با صندوق بین المللی پول که CBRT است خونریزی کمیاب FX ذخایر” تیموتی خاکستر ارشد بازارهای در حال ظهور استراتژیست در Bluebay مدیریت دارایی گفت: در یک ایمیل داشته باشید. اردوغان گفت: در یک آدرس به ملت است که ترکیه “خواهد شد و تعظیم کردن به برنامه صندوق بین المللی پول و یا هر گونه اعمال که indebt کشور ما است.”

رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان حضور در یک کنفرانس خبری در بوداپست مجارستان نوامبر 7, 2019.

Bernadett Szabo | ایسنا

Demarais توصیف اردوغان حرکت به عنوان “پهلوانان به منظور کمک به این کشور نجات دهد اما سرمایه گذاران خارجی را تحت تاثیر قرار نمی شود.”

گزینه های مانند یک خط اعتباری از بانک فدرال رزرو ایالات متحده نامشخص و کنترل سرمایه فاجعه بار خواهد بود تحلیلگران توافق رسیدند. بدون کمک خارجی و با جرم بلندی بیکاری بالا نیاز به تامین مالی و یک بحران بهداشتی ترکیه ممکن است به سرعت در حال اجرا از گزینه های.

“با توجه به سرعت فعلی از CBRT ذخیره کاهش زمان به سرعت در حال اجرا برای CBRT که لیره و اردوغان از نظر سیاست های اقتصادی انتخاب” خاکستر گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>