یکی از ایرلند بالا اقتصاددانان به خواست دولت برای در نظر گرفتن زیر دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سرب در دور دادن “پول” برای افزایش همه گیر-ضربه به اقتصاد.

دیوید McWilliams, یک نویسنده و اقتصاددان سابق بانک مرکزی ایرلند گفت: پول باید چاپ شده و به حساب های عمومی و کسب و کار در یک پیشنهاد برای افزایش هزینه های مصرف کننده و مبارزه با تورم شوک.

تاکتیک شناخته شده به عنوان “هلیکوپتر پول” و یا “هلیکوپتر رها” یک اصطلاح ابداع شده توسط میلتون فریدمن اقتصاددان آمریکایی در اواخر دهه 1960 به عنوان یک استعاره برای, دولت, دوش گرفتن مردم آن با پول نقد از بالا.

شده اند وجود دارد برخی از سوابق مجموعه در طول coronavirus بحران است.

David McWilliams
تصویر: دیوید McWilliams می گوید: “پول آزاد” که افزایش هزینه های مصرف کننده و مبارزه با تورم شوک

به عنوان بخشی از یک $2.2 trn بسته محرک اقتصادی اعلام شده توسط رئیس جمهور ایالات متحده بسیاری از آمریکایی ها در حال ارسال چک برای تا $1,200 (£967) به صرف کنند.

در ماه فوریه, هنگ کنگ با رونمایی از طرح خود را به دست هر فرد بالغ اقامت دائم در حدود 1000 پوند.

“من فکر می کنم مغلوب ساختن پیشی جستن در این زمینه حق دارد ایده” آقای McWilliams گفت.

بیشتر از Covid-19

“گاهی اوقات در اقتصاد بسیار ساده راه حل اجتناب شود دقیقا به این خاطر که آنها ساده است. آنچه که ما در حال تلاش برای به دست آوردن پول از بانک مرکزی به مردم است.

“چرا باید بانک ها در میانه شده است پیچیده تر از آن ؟ راه حل برای بحران نقدی است ، من می دانم آن را برای تلفن های موبایل مسخره آسان… به دلیل آن است.”

برای هلیکوپتر پول به کار می کنند – به عبارت دیگر برای مردم به صرف پول رایگان – آنها باید به این باور دولت چاپ شده و یا ایجاد شده بودجه.

Irish Minister for Finance Paschal Donohoe
تصویر: ششم Donohoe می گوید وجود دارد ‘به مراتب بهتر از راه های که در آن ما می تواند ما را برای بهبود اقتصاد’

اگر مردم بر این باورند که به جای خواهد بود بودجه آینده افزایش مالیات این غریزه طبیعی می تواند به صرفه جویی در پول در نتیجه شکست هدف از این ورزش است.

آقای McWilliams توصیف این به عنوان “کیمیاگری مرکزی بانکداری”.

“هنگامی که تورم کم است و بانک مرکزی می تواند فقط چاپ, مسائل,” او گفت:.

“ما یک اقتصادی واکسن آن را به نام پول است. ما می دانیم که بانک مرکزی چاپ آن است. آن را حتی نمی باید برای چاپ آن فقط برای قرار دادن یک صفر پس از مردم حساب.

“ما باید واکسن ما می دانیم که چه باید بکنید. و شگفت آور ما در حال استفاده از آن به دلیل برخی از اخلاق ایده که ما می توانیم انجام این کار به دلیل آن را به تورم منجر شود, هنگامی که ما می دانیم که ما در مارپیچ تورم زدایی.

“این کاملا مزخرف است. آن را به عنوان دیوانه به عنوان یک آزمایشگاه با داشتن واکسیناسیون برای COVID-19و گفت: “ما در حال رفتن به استفاده از آن.”

:: گوش دادن به روزانه پادکست در اپل پادکست, گوگل, پادکست, Spotify در Spreaker

ایرلندی وزیر امور ششم Donohoe گفت: “من فکر می کنم وجود دارد به مراتب بهتر از راه های که در آن ما می تواند اقتصاد ما را به بهبود می یابند.

“این موضوع را با هلیکوپتر پول است که سیاست رویکرد پیش فرض به همان برای همه” او گفت:.

“من اعتقاد دارم که راه ما نیاز به کمک به کسی که از دست یک کار کاملا متفاوت به کسی که نگه داشته ، ما باید برای درمان آن نیاز دارد به طور جداگانه.”

این هلیکوپتر می تواند متناسب با مقیاس کشویی بسته به گیرنده شرایطی که با آقای مغلوب ساختن پیشی جستن محرک چک.

دیگر کشورهای اروپایی ممکن است با توجه به این تاکتیک بیشتر دقت کنید. ماه گذشته رئیس جمهوری فرانسه بانک مرکزی فرانسوا Villeroy د Galhau (همچنین یک عضو هیئت رئیسۀ بانک مرکزی اتحادیۀ اروپا) مطرح این احتمال که بانک مرکزی “را ایجاد پول در ماندگار اساس برای تامین مالی کسب و کار به طور مستقیم”.

طرفداران می گویند هلیکوپتر پول را به خصوص افزایش کسب و کارهای کوچک که بیشتر در معرض جریان نقدی مسائل.

Julianne Brogan
تصویر: جولین Brogan معتقد است هلیکوپتر پول را به ایجاد یک “اثر دومینو برای همه’

جولین Brogan صاحب Blacksheep مواد غذایی و بع بع کافه در دوبلین را Chapelizod.

او تا به حال به اخراج بسیاری از کارکنان خود را, و در حال حاضر تنها برای تحویل سه روز در هفته.

او “کاملا” پشتیبانی از مفهوم هلیکوپتر پول به عنوان یک راه برای نرم کردن مشتریان بالقوه رشته کیف پول.

“این یک اثر دومینو,” او گفت:.

“اگر مردم پول آنها صرف. من می توانم صرف کشاورزان که تحویل به من هر روز تولید می کند. این یک اثر دومینو برای همه, بنابراین هر کس برنده.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de