کارگران پوشیدن دنده محافظ و یک آمبولانس می رسند برای انتقال مسافران که تست مثبت برای coronavirus از کشتی کروز الماس شاهزاده خانم به یک بیمارستان پس از کشتی وارد Daikoku اسکله کروز ترمینال یوکوهاما در جنوب توکیو, ژاپن, فوریه 6 سال 2020 است.

Kim Kyung-Hoon | ایسنا

“هنوز هم وجود دارد بسیاری از ما نمی دانم” Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: روز شنبه از شیوع کروناویروس است که به بیش از 28000 نفر کشته و 565 پس از کشف آن در ووهان چین حدود پنج هفته پیش.

در حالی که دانشمندان به پیشرفت در توالی ویروس’ DNA و به طور کلی می دانم که چگونه به آن منتقل شده است. او گفت که آنها هنوز هم شناسایی منبع از شیوع آن میزبان یک واکسن یا درمان “و ما را به درستی درک آن توانايی انتقال و یا شدت.”

“به عبارت ساده ما سایه بوکس” Tedros گفت: در یک کنفرانس خبری در سازمان ملل در ژنو. “ما نیاز به این ویروس را به نور پس ما می توانیم آن را به درستی.”

این است که برگزاری روز جهانی پژوهش و نوآوری فروم در هفته آینده برای به اشتراک گذاشتن تحقیقات و ایده های در مورد چگونه به مبارزه با این ویروس است.

او التماس کرد برای “همبستگی” در میان کشورهای عضو از جمله درخواست برای کمک های مالی برای کمک به شیوع پاسخ تلاش.

که گفت که آن را شنود گذاشته 9 میلیون دلار از کمک های مالی از آن صندوق های احتمالی برای موارد اضطراری و ارسال لوازم پزشکی مانند ماسک و دستکش و روپوش و تست های تشخیصی در سراسر جهان است. آژانس درخواست $675 میلیون دلار به صندوق که عملیات و شیوع پشتیبانی می کند.

تا کنون آژانس به دریافت کمک مالی از بنیاد بیل و ملیندا گیتس و ژاپن Tedros گفت. که انتظار بیشتر اطلاعیه ها در بودجه در “روزهای آینده” او گفت:.

“شمارش هر دلار,” او گفت:.

پس از در حال ظهور در ووهان چین حدود یک ماه پیش این ویروس گسترش یافته است و از حدود 300 نفر به عنوان Jan. 21 به بیش از 28,000 — با تعداد موارد جدید در حال رشد توسط هزاران نفر در هر روز است.

این ویروس به نظر می رسد مزاحم به خصوص برای افراد مسن و کسانی که با شرایط بهداشتی اساسی سلامت, مقامات گفت. علائم می تواند شامل یک گلودرد و آبریزش بینی و تب یا ذات الریه و می تواند پیشرفت همه راه چند نارسایی ارگان و یا مرگ در برخی از موارد شدید آنها گفت.

دکتر مایک رایان مدیر اجرایی سازمان بهداشت جهانی در شرایط اضطراری برنامه روز پنجشنبه گفت که آن را “خیلی زود” به می دانم که زمانی که این ویروس را به اوج و اضافه کرد که “ما باید بسیار مراقب باشید در ساخت هر گونه پیش بینی.”

رایان گفت: به طور کلی تعداد موارد تایید شده در چین کاهش یافته و در آخرین روز برای اولین بار از زمان شیوع آغاز شد.

“این به آن معنا نیست اما حداقل ما در حال رفتن در جهت اشتباه است.” “وجود دارد چرخه انتقال و ما ممکن است دیدن این موارد افزایش در روزهای آینده, اما حداقل برای لحظه ای همه چیز در حال ثبات است.”

بسیاری از مقامات بهداشت عمومی در سراسر جهان را مورد سوال دقت از چین را داده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de