Coronavirus در واقع می تواند کار از خانه بیشتر امری عادی

فقط یک سوم از مردم در ایالات متحده در حال حاضر کار از راه دور بر اساس یک نظرسنجی که توسط پلت فرم Workhuman.

mapodile | گتی ایماژ

پلت فرم رسانه های اجتماعی توییتر خواسته است تا کارکنان خود را برای کار از خانه به عنوان بخشی از تلاش خود را برای محدود کردن گسترش بیشتر این کوروناویروس.

غول تکنولوژی گوگل و بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان نیز در میان شرکت ها گزارش تست کردن از راه دور کار سیاست به عنوان یک احتیاط.

تنها یک سوم از مردم در ایالات متحده در حال حاضر کار از راه دور بر اساس یک نظرسنجی از 2,613 تمام وقت کارگران در امریکا توسط پلت فرم Workhuman منتشر شده در روز چهارشنبه.

اما یک نظرسنجی جهانی از سال 2018 با داده ها و بینش شرکت Kantar نشان داد که از 33,000 مردم 32 درصد ارزش یک کار که در آن آنها می توانند کار از خانه.

جو Hirsh یک رهبری و ارتباطات کارشناس, CNBC گفت که او معتقد است که شیوع کروناویروس پتانسیل به کار از خانه بیشتر عمل رایج است.

او استدلال کرد که اگر بیشتر شرکت ها به دنبال در قدم به قدم از توییتر و گوگل این می تواند “تغییر محل کار و پویایی است.”

جان ادیسون, معاون رئیس جمهور از استعداد راه حل های EMEA در ارتباط با توافق کردند که کسب و کار خواهد به ناچار آن را بیشتر به چالش کشیدن به ادامه با “کسب و کار به طور معمول” تحت شرایط فعلی اگر آنها فاقد زیرساخت های فن آوری به کار از راه دور و یا سیاست های کار انعطاف پذیر.

برای برخی از, او گفت:, coronavirus شیوع بیماری می تواند عمل به عنوان یک “بیدارباش” به تصویب این تغییر است.

او گفت که کار از خانه در واقع می تواند ثابت کند سودمند برای انجام وظایف خاص مانند کسانی که نیاز به “عمیق تمرکز و یا حفظ حریم خصوصی با توجه به ماهیت حساس چه کار کرده است.”

استفان Shih که یک شریک در مدیریت جهانی شرکت مشاوره Bain & Company است و در شرکت شانگهای دفتر اعتقاد coronavirus یکی از تعدادی از عوامل رانندگی افزایش کنترل از راه دور کار می کند.

او استدلال کرد که توسعه ارزان تر و بیشتر به طور گسترده ای در دسترس تصویری-کنفرانس تکنولوژی و ابزار همکاری نیز نقش داشته است. علاوه بر فشار به ارائه بیشتر کار انعطاف پذیر برای حفظ استعداد و باید بیشتر مورد توجه برای افراد کربن ردپای شد دیگر عوامل آتش تغییر در سیاست های شرکت.

او افزود که شیوع COVID-19 شد تسریع این روند است.

باب Cordran شریک در شرکت قانون بین المللی دورسی & Whitney گفت: شرکت ها نیز ممکن است مجبور به تبدیل شدن به بیشتر ملایم در مورد کار از خانه با برخی از کارگران نیاز به در مهد کودک وظایف میان تعطیلی مدارس.

“این ممکن است نیاز به برخی از انعطاف پذیری پس از homeworking ترتیبات اغلب تصریح می کند که کارمند است نه مراقبت از کودکان (به خصوص آنهایی که جوان) در حالی که کار از خانه,” او توضیح داد.

چگونه برای کمک به کارکنان در محل کار از راه دور

بیش از نیمی از کارگران در Workhuman گزارش گفت که آنها تا به حال تجربه کرده فرسودگی شغلی در حرفه خود با علت بالا بودن بیش از حد کار و منابع کافی نیست.

هرش گفت: این احساس می تواند مرکب هنگامی که کار از خانه به تنهایی. او پیشنهاد مدیران مقابله با این “تقویت حضور خود” برگزاری مکرر check-ins از طریق ویدئو و یا مکالمات تلفنی با کارکنان.

به طور مشابه او گفت که ضرب المثل قدیمی “خارج از دید, خارج از ذهن” می تواند حلقه به ویژه برای کارگران از راه دور که “ممکن است احساس به حاشیه رانده شده توسط تصمیم خود را برای کار از خانه.”

وی با ذکر یک شرکت است که باعث ایجاد ویژه emojis برای کنترل از راه دور تیم های زمانی که آنها در رسیدن به اهداف خاصی در حالی که یکی دیگر از مشتریان خود را می فرستد کیک تولد به کارکنان خانه.

زمانی که تیم در حال صحبت کردن به عنوان یک گروه به او توصیه می شود که مدیران “حک کردن زمان ملاقات به شنیدن از هر یک از کارکنان در مورد چیزی خنده دار یا خسته کننده در خانه اتفاق می افتد, در تلاش برای انسانیت مجازی در محل کار.”

Shih موافقت کرد و گفت که حتی یک بار coronavirus شیوع بیماری فروکش کرده است, این مهم است که مطمئن شوید که محل کار و روابط و فرهنگ “در کار از خانه است.”

بررسی: آیا کارت اعتباری خود را پوشش بیمه مسافرتی coronavirus لغو?

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>