تسلا سهام کاهش یافت و به اندازه 20% در طول معاملات روز شنبه پس از شرکت اجرایی گفت که اتومبیل در ابتدا برنامه ریزی شده برای تحویل در اوایل فوریه به تعویق خواهد افتاد با توجه به شیوع کروناویروس جدید. این سقوط پس از دو دیدنی روز سهام در اوایل این هفته.

تسلا سهام بودند تا نزدیک به 20 درصد در روز دوشنبه و یکی دیگر از 13.7 درصدی در روز سه شنبه. اگر تسلا می افتد بیش از 19.3% در روز چهارشنبه آن را به پیش افتادن از یک روز از دست دادن و از سال 2012 خواهد بود و بدترین حالت آن روز در تاریخ ثبت شده.

الکتریکی خودروساز شروع به نورد از مدل 3 وسایل نقلیه از آن شانگهای Gigafactory به مشتریان چینی در ماه ژانویه است.

تسلا آن را نگه داشته شانگهای کارخانه بسته پس از سال جدید قمری پس دولت دستورالعمل با توجه به شیوع کروناویروس جدید که در حال حاضر آلوده حداقل 24,000 در بیش از بیست کشور و کشته شدن حدود 490 در چین است.

“پیشنهاد تحویل (اتومبیل) در اوایل فوریه خواهد بود با تاخیر” Tao Lin, معاون رئیس جمهور در تسلا اعلام کرد در چینی سرویس میکروبلاگینگ Weibo با توجه به CNBC ترجمه در پاسخ به یک سوال از کاربر. “ما را بگیر تا خط تولید پس از وقوع وضعیت بهتر می شود.”

تسلا رئیس امور مالی ژاک Kirkhorn گفت: این شرکت در سه ماهه سرمایه گذار تماس در هفته گذشته که آن شانگهای کارخانه بسته باقی خواهد ماند اضافی هفته به هفته و نیم.

“این ممکن است کمی تاثیر سود برای سه ماهه است اما محدود به عنوان سود سهم از مدل 3 شانگهای همچنان در مراحل اولیه,” او گفت:.

چین دیده می شود به عنوان یک برنامه به طور بالقوه بازار بزرگ برای تسلا. سهام آن شده است در یک قطره اشک.

تسلا سهام بسته تا 13.7% سه شنبه در $887.06 یک رکورد برای سهام. قیمت صعود کرده به میزان 23% سه شنبه هدف قرار دادن یک رکورد معاملات روزانه از $968.99 هر سهم. می آید که پس از تسلا سهام صعود نزدیک به 20% در روز دوشنبه بود که بزرگترین آن یک روز پرش از ماه مه 2013.

اما در روز چهارشنبه Canaccord کاهش داد و این شرکت را به “انتظار” از “خرید” اگر چه آن را نگه داشته و قیمت آن هدف در $750 سهم. این شرکت گفت: سرمایه گذاران باید منتظر خرید تسلا سهام پس از عظیم تجمع قیمت آن را تا به حال.

— CNBC را Feuer کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de