یک تسلا مدل S نمایش داده شده در لندن موتور و تکنولوژی نشان می دهد در اکسل, on May 16, 2019 در لندن, انگلستان.

جان Forum | گتی ایماژ اخبار | گتی ایماژ

تسلا ارزیابی افزایش یافت به خوبی گذشته دیگر خودروسازان حتی کسانی که به تولید میلیون ها اتومبیل های بیشتر در هر سال باعث مورگان استنلی به نگاهی که آیا ایلان شرکت است که با دقت بیشتری به ارزش به عنوان یک فن آوری سهام به جای.

“به نظر می رسد تسلا در بازار مشاهده شده است رفته دور گذشته نقطه مقایسه در مقابل سنتی خودکار شرکت” مورگان استنلی تحلیلگر آدام جوناس گفت: در یک یادداشت به سرمایه گذاران در روز پنج شنبه. “ما فکر می کنیم این است که تا حد زیادی سزاوار – تسلا است به طور قابل توجهی سریع تر رشد خودرو شرکت… و همچنین بیش از یک خودرو شرکت است.”

اما جوناس فکر می کند “تسلا می تواند به نظر می رسد منطقی تر ارزش” در مقابل برخی از شرکت های فن آوری به طور کلی شرکت های اخیر افزایش ناگهانی باعث می شود آن را حتی بیشتر گران قیمت خود را از آمازون و یا اپل.

مورگان استنلی نسبت تسلا و چندین فن آوری محبوب نام دو کلید اساس: خود را تخمین زده می شود تا سال 2025 ارزش سرمایه گذاری به EBITDA (درآمد قبل از بهره و مالیات و استهلاک و استهلاک) و نسبت خود را تخمین زده می شود تا سال 2025 که نرخ رشد درآمد.

به سادگی قرار دادن مورگان استنلی برآورد تسلا گران تر است با رشد کمتر از آمازون گران تر است اما بالاتر از نرخ رشد نسبت به اپل یا Netflix بکشد و ارزان تر از Spotify اما “مادی پایین تر رشد.” شرکت گیر آن کم وزن امتیاز پس از این تجزیه و تحلیل و آن $360 قیمت هدف در تسلا – بیش از 50% پایین تر از سهام را در سطح فعلی. نگه داشتن در ذهن این سهام به نظر می رسد گران تر از آمازون, اپل و Netflix حتی زمانی که با استفاده از تحلیل جریان نقدی و درآمد تخمین زده شده برای پنج سال از در حال حاضر است که می تواند ثابت کند بیش از حد خوش بینانه است.

“در حالی که بیش از حد رشد داستان همچنان به آشکار خود را در اجماع پیش بینی و احساسات در نهایت ایجاد مقایسه با مشخصات بالا tech نام ما این باور وجود دارد که تعدادی از اگزوژن خطرات است که سرمایه گذاران باید باقی می ماند آگاه از قبیل رقابت اعدام و دیگر جغرافیای سیاسی نگرانی” جوناس گفت.

با اینحال جوناس گفت: بحث ادامه خواهد داد “که آیا تسلا یک خودرو, شرکت, یک شرکت با تکنولوژی و یا چیزی کاملا متفاوت.”

ترس از یک تسلا حباب

برخی از تحلیلگران نگران هستند که تسلا رالی – این سهام بیش از سه برابر در مدت شش ماه — یک حباب بازار مسکن است که گاهی اوقات رخ می دهد در بازارهای مالی به خصوص در نزدیکی پایان از بازارهای گاو نر.

“تسلا رفته سهموی گفت:” مت Maley رئیس استراتژیست بازار در Miller Tabak. “این است که مصرف تسلا و بالاتر از یک سطح است که می تواند توسط آن زمان اصول … سهام است رفتن به دریافت کاملا clobbered در برخی از نقطه قبل از طولانی است.”

حتی فعال سیاسی رالف نادر chimed در گفت در یک صدای جیر جیر: “سازمان دیده بان تسلا مؤمنان.”

“زمانی که حباب بازار سهام implodes آن آغاز شده توسط موج در تسلا سهام فراتر از نظری تعصب” نادر نوشت.

تسلا قابل توجه اجرا شده و بسیاری از مقایسه اما یکی از قابل توجه ترین بود بیت کوین حباب سه سال پیش. پس از در حال اجرا به حدود $20,000 بیت کوین سقوط 65% فقط در یک ماه – به پایان رسید و تا سال 2018 حدود 80 درصد زیر که اوج سطح.

دفاع تسلا رشد

اما دیگر سرمایه گذاران می ترسند, به جای اشاره به تسلا صعود سریع به عنوان یک ماده ساده از سهام شروع به گرفتن تا به جایی که آنها فکر می کنم آن را باید. کشتی سرمایه گذاری کرده است پنج سال قیمت هدف در تسلا از $7,000 یک سهم یک تماس است که این شرکت بنیانگذار کتی چوب دفاع بر اساس تسلا غالب سهم بازار خودرو الکتریکی.

“تسلا از دست داده است سهم بازار در EV بازار سنتی و خودرو تا به حال واقعا سخت و زمان تولید یک خودرو که در رقابت با تسلا در نظر یک دلار در هر عملکرد یا کارایی اساس” کشتی سرمایه گذاری تحلیلگر Tasha Keeney گفت CNBC در روز سه شنبه.

چوب را پیش بینی خواهد معنی تسلا ارزش بازار به راحتی به بیش از 1 تریلیون دلار ظرف پنج سال – نزدیک به 10 بار این شرکت در ارزیابی فعلی.

همین طور عمده تسلا سهامداران ران بارون پیش بینی درآمد این شرکت بالا خواهد شد $1 تریلیون دلار در یک دهه گفتن CNBC در روز سه شنبه که سهام های اخیر اجرا شده است “فقط آغاز است.”

“وجود دارد مقدار زیادی از فرصت های رشد از آن نقطه رفتن به جلو” بارون گفت.

تسلا “می تواند یکی از بزرگترین شرکت های در تمام جهان” بارون اضافه شده است.

– CNBC مایکل شکوفه, یون لیتیوم و مگی فیتزجرالد کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de