دانشمندان بر این باورند که تکه ای از استخوان فک ممکن است متعلق به گونه های دایناسور

دانشمندان بر این باورند که ممکن است تصادفا بر روی یک دایناسور گونه است که زندگی در قطب شمال 70 میلیون سال پیش زمانی که منطقه گرمتر از آن است که در حال حاضر.

این یافته ها بر اساس یک “نادر” قطعه ای از استخوان فک فکر متعلق به یک نوجوان dromaeosaurid دایناسور.

این حیوانات درنده و خیلی نزدیک و مرتبط با پرندگان.

Dromaeosaurids که اعضای آن عبارتند از: velociraptor زندگی در طول دوره کرتاسه بین 145 و 66 میلیون سال پیش.

دندان مانند بقایای این موجودات قبلا یافت شده است که در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی و آسیا اما عدم استخوان های فسیلی پرونده را ساخته اند آن را سخت برای palaeontologists برای ردیابی مسیر از dromaeosaurids در زمان به عنوان آنها پراکنده بین قاره است.

بسیاری از دانشمندان بر این باورند قطب شمال بود “مهاجر مسیر” برای بسیاری از دایناسورها زمانی که آنها عبور بین آسیا و آمریکای شمالی است.

اما محققان می گویند این کشف فسیلی از استخوان فک یک نوجوان به نظر می رسد در تناقض با این پیشنهادات و بر این باورند که حیوانات در آنجا زندگی می کردند در تمام طول سال.

بیشتر از جهان

An artist's impression of dromaeosaurids dinosaurs that lived up to 145 million years ago
تصویر: یک هنرمند تصور dromaeosaurids که زندگی می کردند تا 145 میلیون سال پیش

این palaeontologists می گویند که در اوایل مرحله رشد و نمو استخوان ها نشان می دهد این جوان dromaeosaurid متولد شد و در نزدیکی – شواهد قوی است که برخی از دایناسورها بودند تودرتو وجود دارد.

این 14mm-طولانی فسیلی که پیدا شد در نزدیکی قطب شمال اقیانوس حفظ شده است در شاهزاده نهر تشکیل شمال آلاسکا که میزبان بزرگترین مجموعه از قطبی فسیل دایناسور.

این اولین بار است که شناخته شده غیر دندانپزشکی dromaeosaurid فسیلی از قطب شمال.

دانشمندان که به مطالعه منتشر شده در مجله PLOS One مجله گویند استخوان ها متعلق به این دایناسورها شکننده هستند و نه حفظ و در فسیل.

یکی از نویسندگان این مطالعه آنتونی R Fiorillo از متدیست جنوبی دانشگاه گفت: “سال پیش زمانی که دایناسورها شد اولین بار در شمال دور این ایده به چالش کشیده آنچه ما فکر می کنم ما می دانیم که در مورد دایناسورها.

“برای برخی از زمان پس از آن بود وجود دارد یک بحث که آیا یا نه آن قطب شمال دایناسورها مهاجرت یا زندگی در شمال طول سال است.

“همه کسانی که استدلال شد تا حدودی نظری در طبیعت است.

“این مطالعه از یک دایناسور درنده فکی از یک نوزاد را فراهم می کند اولین فیزیکی اثبات است که حداقل برخی از دایناسورها نه تنها در زندگی, far north, اما آنها رونق وجود دارد.

“حتی ممکن است می گویند مطالعه ما نشان می دهد که باستان شمالی شد یک محل عالی برای بالا بردن یک خانواده و در حال حاضر ما باید به کشف کردن که چرا.”

نویسنده سرب از مطالعه Alfio الساندرو Chiarenza از امپریال کالج لندن گفت: “حتی با چنین ناقص فک قطعه تیم ما شد نه تنها قادر به کار کردن تکاملی روابط این دایناسور بلکه به عکس چیزی بیشتر در زیست شناسی از این حیوانات در نهایت به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد این باستان اکوسیستم قطب شمال.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>