عربستان سعودی بازداشت سه نفر از مقامات ارشد عربستان شاهزادگان از جمله شاهزاده احمد بن عبدالعزیز برادر کوچکتر شاه سلمان و شاهزاده محمد بن نایف پادشاه برادرزاده به اتهام برنامه ریزی برای کودتا منابع با آگاهی از این موضوع گفت.

تاج و تخت شاهزاده محمد بن سلمان پادشاه سلمان و عملا حاکم این کشور است که در جهان بالا صادر کننده نفت و کلیدی آمریکا متحد کرده و به تحکیم قدرت پس از برکناری محمد بن نایف به عنوان وارث تاج و تخت در سال 2017 کاخ کودتا.

عربستان سعودی شاهزاده محمد بن سلمان حضور در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ریاض, عربستان سعودی, 14 اکتبر 2019.

الکسی Nikolsky | Sputnik | کرملین از طریق رادیو فردا

بعد از آن سال او چندین سلطنتی و دیگر برجسته عربستان سعودی, برگزاری آنها برای ماه ها در ریاض را ریتز کارلتون هتل, در یک ضد فساد کمپین که باعث تکان در خانه و خارج از کشور.

چهار منبع به رویترز گفت که شاهزاده احمد و محمد بن نایف بازداشت شدند در آخرین عملیات. دو منبع از جمله یک منبع منطقه ای گفت: محمد بن نایف و نیم-برادر Nawaf بازداشت شدند در حالی که در کویر کمپ در روز جمعه.

تاج و تخت شاهزاده محمد است که همچنین به عنوان MbS, “متهم آنها را (شاهزادگان) از انجام تماس با قدرت های خارجی از جمله آمریکایی ها و دیگران برای انجام یک “کودتا” در منطقه ای منبع گفت.

“با این دستگیری, MbS تثبیت کامل خود را گرفتن در قدرت است. آن را بیش از این پاکسازی” این منبع اضافه شده نشان می دهد که بدون رقیب باقی می ماند به چالش کشیدن خود را به جانشینی تاج و تخت است.

منبع دیگر گفت: شاهزادگان بودند متهم به “خیانت”.

دولت عربستان در رسانه ها پاسخ نمی دهند به خبر درخواست برای اظهار نظر در مورد این دستگیری ها که برای اولین بار منتشر شده توسط وال استریت ژورنال.

منطقه ای منبع گفت که شاه سلمان به تصویب رسانده آخرین بازداشت.

“شاه امضا در دستگیری” این منبع افزود که شاه در روانی و جسمی صدا و دولت است.

شاه ملاقات وزیر خارجه بریتانیا Dominic Raab در روز پنج شنبه در پایتخت عربستان ریاض است. هر دو پادشاه اردن و ولیعهد با حضور در جلسه هیئت دولت در روز سه شنبه.

تاج و تخت شاهزاده محمد, 34, دارای سوخت خشم در میان برخی از برجسته شاخه های خاندان حاکم با سفت کردن قدرت را در دستان خود. برخی از منتقدان سؤال برده اند توانایی خود را برای رهبری پس از 2018 قتل یک روزنامه نگار برجسته عربستان عوامل و بزرگترین حمله عربستان نفت زیرساخت در سال گذشته منابع گفته اند.

آنها گفتند: royals به دنبال تغییر خط جانشینی مشاهده شاهزاده احمد شاه سلمان تنها بازمانده برادر به عنوان یک انتخاب ممکن است که حمایت از اعضای خانواده و دستگاه امنیتی و برخی از قدرت های غربی.

عربستان کرده اند اظهار نظر در مسائل مربوط به جانشینی و یا انتقاد ولیعهد رهبری است. شاهزاده محمد محبوب در میان جوانان عربستان و همچنین حامیان سرسخت درون سلطنتی آل سعود که تعداد حدود 10 ، 000 عضو دارد.

شاه پشتیبانی از پسر

عربستان خودی و دیپلمات های غربی می گویند که این خانواده بعید است به مخالفت ولیعهد در حالی که 84 سال پادشاه زنده باقی می ماند گفت: پادشاه بعید است که به نوبه خود در برابر پسر مورد علاقه خود را به او واگذار ترین وظایف حکومت است.

شاهزاده احمد تا حد زیادی نگهداری مشخصات پایین پس از بازگشت به ریاض در ماه اکتبر 2018 پس از 2-1/2 ماه در خارج از کشور و عربستان ناظران گفته اند که هیچ شواهدی وجود ندارد که او مایل به گرفتن تاج و تخت است. که در طول سفر در خارج از کشور او ظاهر شد و به انتقاد به رهبری عربستان در حالی که در پاسخ به معترضان در خارج از لندن اقامت شعار برای سقوط آل سعود سلسله.

احمد یکی از تنها سه نفر در شورای بیعت ساخته شده از حاکم آل سعود به خانواده اعضای ارشد که مخالف محمد بن سلمان شدن ولیعهد در سال 2017, منابع باید زودتر گفت.

محمد بن نایف حرکات محدود شده و تحت نظارت از منابع گفته اید.

آخرین دستگیری در زمان اوج تنش با رقیب ایران و به عنوان ولیعهد پیاده سازی اصلاحات اقتصادی و اجتماعی از جمله ارائه عمومی اولیه توسط غول نفتی آرامکو عربستان در داخلی بورس در ماه دسامبر گذشته. عربستان سعودی نیز جاری صندلی برای گروه 20 اقتصادهای بزرگ.

تاج و تخت شاهزاده زمان بوده است در خانه برای کاهش محدودیت های اجتماعی در دراخیراین و تلاش برای تنوع بخشیدن به اقتصاد به دور از نفت است.

اما او آمده است تحت انتقادات بین المللی بیش از یک جنگ ویرانگر در یمن, قتل روزنامه نگار جمال Khashoggi در پادشاهی استانبول کنسولگری و بازداشت فعالان حقوق زنان دیده می شود به عنوان بخشی از سرکوب مخالفان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im