ساندرز’ جدید سیاست های مالیاتی افزایش هشدار دهنده در دره سیلیکون

ایالت ورمونت برنی ساندرز فقط قانون است که بالا بردن آلارم در دره سیلیکون. اما این بار آن را راه اندازی کارگران نه بزرگ Tech مدیران که ممکن است نگران است.

ساندرز و بهداشت ، کریس ون Hollen D-Md., معرفی یک مالیات جدید لایحه شنبه که مالیات nonqualified گزینه های سهام بیش از 100.000 دلار در vesting برای خصوصی کارکنان شرکت ساخت حداقل $130,000 یک سال است. این به این معنی است که به جای اینکه مشمول مالیات پس از ورزش آنها گزینه های خود را, کارکنان مشمول مالیات خواهد بود در زمانی که سهام آنها جلیقه حتی اگر آنها هنوز هم نمی تواند دارایی های مایع. کارکنان که با مالیات آستانه خواهد بود مشمول مالیات بر دارایی های آنها هنوز رتبهدهی نشده است دیده و احتمالا هرگز ورزش.

شروع کارکنان معمولا ارائه گزینه های سهام به عنوان بخشی از غرامت خود را بسته است. ایده این است که این شرکت در آینده ارزش می تواند جبران نسبتا کوچک حقوق و دستمزد خود را قادر به ارائه در مرحله اولیه است. کارکنان باید گزینه ای را برای خرید سهام در قیمت مجموعه هنگامی که گزینه های خود را جلیقه با این امید که این سهام را به ارزش بیشتر در نقطه خرید.

این لایحه به طور کلی است که به منظور جمع آوری مالیات بیشتر از مدیران عامل و دیگر مدیران بسیار پرداخت اما با تکنولوژی صنعت نمایندگان و حتی دره سیلیکون دموکراتیک تشکر. Ro Khanna, the co-صندلی ساندرز’ انتخابات ریاست جمهوری و نگرانی از آن تاثیر فن آوری کارگران به عنوان به خوبی.

خناس گفت: در بیانیه ای به CNBC که “وادار کردن کارکنان در استارت آپ کوچک به پرداخت مالیات بر سهام قبل از آنها حتی تا به حال به فروش آن خواهد صدمه دیده راه اندازی اقتصاد است.”

“این خواهد صدمه دیده است توانایی برای توزیع ثروت بیشتر به طور گسترده ای برای تمام کارکنان از جمله مهاجران و خارجی ها. جالب اینجاست که این می تواند منجر به بیشتر تمرکز ثروت برای سرمایه گذاران, مدیران و بنیانگذاران شرکت. ممکن است disproportionally تحت تاثیر قرار رتبه و فایل — کسانی که سخت کار می کنند و باید یک فرصت برای شرکت در راه اندازی و ایجاد ارزش رویا” خناس گفت او “نگاه[s] رو به جلو به کار با سناتور ون Hollen و سناتور سندرز برای تصحیح این.”

“آنچه که من نگران است که این امر قرار داده و شروع یو پی اس در یک بزرگ بزرگ نقطه ضعف بزرگ وقتی که می آید به رقابت با شرکت های فن آوری برای استعداد” گفت: Evan Engstrøm مدیر اجرایی فناوری راه اندازی وکالت غیر انتفاعی موتور.

موتور عقب رانده مشابه در یک ارائه در یک جمهوری خواه طرح مالیاتی در سال 2017 آن را نیز مشمول مالیات مقرره گزینه های سهام. قبل از این که قسمت شد nixed صدها نفر از شرکت های با تکنولوژی مدیران و سرمایه گذاران امضا نامه ای برای پس از آن-کمیته مالی سنا رئیس اورین G. تخم R-یوتا خواست این لایحه را حامیان به تجدید نظر با استناد به اثرات منفی برای شروع یو پی اس’ توانایی رقابت با شرکت های بزرگتر.

اما ساندرز’ دفتر معتقد است که پیشنهاد مالیات خواهد بود و بعید است برای تحت تاثیر قرار رتبه بندی-و-فایل کارگران Khanna و Engstrøm را نگران می کند در آستانه این لایحه میسازد, به گفته یک نماینده از ساندرز’ سنا سیاست های کارکنان.

این لایحه هنوز هم اجازه می دهد تا کارکنان را تحت تاثیر قرار به تسلیم و مالیات خود را واگذار گزینه برای تا پنج سال به عنوان مورد در حال حاضر تحت کد مالیاتی. در مواردی که کارکنان ممکن است نهفته باشد شرکت به احتمال زیاد تنظیم مجدد خود را جبران بسته در راه است که می تواند مفید باشد برای کارکنان ساندرز’ دفتر گفت: CNBC به عنوان مثال با اعطای سهام به کارکنان در یک تاریخ خاص به جای vesting گزینه های سهام که کارگران هنوز به را انتخاب کنید برای خرید.

در اینجا Khanna کامل بیانیه در قوانین مالیاتی:

“هستند بسیاری از راه هایی برای بالا بردن درآمد مانند یک مالیات بر ثروت یک کارفرما مالیات حقوق و دستمزد, پایان دادن به انجام بهره گریز و لغو تهمت کاهش مالیات که من از شوق و ذوق. اما وادار کردن کارکنان در استارت آپ کوچک به پرداخت مالیات بر سهام قبل از آنها حتی تا به حال به فروش آن خواهد صدمه دیده راه اندازی اقتصاد است. شاید کارکنان در شرکت های عمومی می پرداخت این مالیات در vesting اما نه خصوصی شروع یو پی اس که در آن وجود ندارد بازار سهام است.

این صدمه خواهد توانایی برای توزیع ثروت بیشتر به طور گسترده ای برای تمام کارکنان از جمله مهاجران و خارجی ها. جالب اینجاست که این می تواند منجر به بیشتر تمرکز ثروت برای سرمایه گذاران, مدیران و بنیانگذاران شرکت. ممکن است disproportionally تحت تاثیر قرار رتبه و فایل — کسانی که سخت کار می کنند و باید یک فرصت برای شرکت در راه اندازی و ایجاد ارزش رویا. این دفتر, مدیر اجرایی, دستیار, junior engineer, مشارکت فردی در بازاریابی و امور مالی و اداری.

ما باید افزایش مالیات بر ثروتمندان و ما شرکت های بزرگ پرداخت مالیات بیشتر. اما من فکر نمی کنم راه حل این است که پس از رفتن کارکنان عادی در راه اندازی است. ما نیاز به یک رویکرد دقیق تری و من مشتاقانه منتظر به کار با سناتور ون Hollen و سناتور سندرز برای تصحیح این.”

اشتراک CNBC در یوتیوب.

دیده بان: در اینجا چیزی است که یک برنی ساندرز اقتصاد می تواند مانند نگاه کنید

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>