نیروهای وفادار به لیبی در سازمان ملل متحد حمایت دولت وحدت می رسند در Tajura ساحلی حومه طرابلس در 6 آوریل 2019 از پایگاه خود در مصراته.

محمود ترکیه | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

لیبی دیده می شود تولید نفت کاهش 75 درصد تنها در یک هفته به عنوان جناح متخاصم در داخل کشور اقدام به استفاده از کلید های کالا به دست گرفتن کنترل.

خروجی از آفریقا سومین تولید کننده نفت کاهش یافت از حدود 1.2 میلیون بشکه در روز) به بیش از 320,000 بشکه آن شرکت دولتی نفت گفت: — برآورد از دست دادن $256 میلیون دلار درآمد در هر روز.

که به لطف خط لوله تعطیلی و محاصره صادرات پایانه های هفته گذشته توسط گروه های شورشی تحت فرمان rogue ژنرال خلیفه Haftar که شبه نظامیان در حال مبارزه با سازمان ملل به رسمیت شناخته شده دولت توافق ملی (GNA) در طرابلس را به کنترل پایتخت لیبی. مبارزه در لیبی resurged بیش از آخر هفته آتش زدن آتش بس با میانجیگری روسیه و ترکیه در اوایل ژانویه.

که شورشی ژنرال خلیفه Haftar?

این حرکت یک بازی قدرت برای Haftar این رهبر کاریزماتیک که ناوگان لیبی شبه نظامیان گروه های جمعی شناخته شده به عنوان ارتش ملی لیبی (LNA) راه اندازی یک حمله در طرابلس در ماه آوریل گذشته که گرفته و جان هزاران نفر و آواره بیش از 140,000 مردم است. به پول نقد ضد اسلامی Haftar دیده می شود به عنوان قوی ترین قدرت بازیکن در لیبی — که نزدیک به دهه درگیری در حال حاضر شامل چندین قدرت های بین المللی — و خود را از کنترل شبه نظامیان این کشور در شرق و جنوب آن. شرق به سهم شیر از لیبی به تاسیسات نفتی.

خروجی قطره در اوپک وزارت امور خارجه ارسال می شود قیمت نفت خام برنت خونتان هفته گذشته و می تواند ویرانگر برای لیبی اقتصاد است. اما منطقه ای از تحلیلگران آن را سریع اهرم گرفتن و سوال چقدر طول خواهد کشید در حالی که اشاره کرد که کافی جهانی نفت خام عرضه و ترس بیش از چین coronavirus در حال نگه داشتن یک سنگین درب در قیمت نفت است.

بازنشسته ارتش لیبی ژنرال خلیفه Haftar صحبت می کند در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر لیبی, 70 متر در جنوب غربی Bengahzi در مارس 17, 2014.

خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

76 ساله فرمانده, است که با اعتبار نقش عمده ای در شکست دادن گروه “دولت اسلامی” در سال 2016 در کنار ایالات متحده حملات هوایی نیز اتفاق می افتد به یک آمریکایی دارنده گذرنامه. یک رقیب دیرین دیکتاتور لیبی Moammar Gadhafi, Haftar زندگی در ویرجینیا حومه برای چندین سال در حالی که کار به عنوان یک دارایی سازمان سیا به توطئه علیه رهبر سابق. پس از بهار عربی او ظاهرا صرف چند سال به عقب در ویرجینیا به “لذت بردن از نوه خود,” او گفت: مجله نیویورکر در سال 2015 ،

بنابراین Haftar به شمار عظیم سردرد برای ایالات متحده یک متحد سابق آنها نمی توانند دقیقا حاشیه او; اما خشونت به قدرت می ایستد در راه دموکراتیک لیبی که واشنگتن امیدوار بود پس از آن ناتو مداخله کمک سرنگونی Gadhafi در سال 2011 در طول بهار عربی.

‘جدید سوریه”

نه سال پس از ایالات متحده و ائتلاف سرنگون Gadhafi لیبی باقی مانده شکسته دولت ویران شده توسط جنگ داخلی و تروریسم است. و یک آرایه وسیعی از رقابت منافع خارجی وارد لیبی عرصه از جمله ترکیه و روسیه و قطر و فرانسه و ایتالیا و امارات متحده عربی و مصر است. عدم ثبات و نفوذ در خارج باعث شده است که برخی به آن تماس بگیرید, جدید سوریه است.

روسیه با اعزام چند صد مزدوران از شبه نظامی واگنر و دیگران را به این کشور بازگشت تا Haftar در حالی که ترکیه فرستاده است در چند صد مشاوران نظامی برای حمایت از GNA. امارات متحده عربی در حال انجام حملات هوایی در لیبی نیز به کمک Haftar.

“ما می خواهیم برای جلوگیری از لیبی تبدیل شدن به صحنه پروکسی جنگ” وزیر امور خارجه آلمان Heiko Maas گفت: در اوایل ژانویه. “لیبی نمی تواند تبدیل به یک دوم سوریه و بنابراین ما باید به سرعت وارد یک روند سیاسی یک توافق موثر آتش بس و ظریف.”

روسیه علاقه مند است در هر یک مکانیسم است که اجازه می دهد تا آن را به تضعیف ناتو و ترویج تفرقه در اروپا بلوک… لیبی کامل است.

Jalel Harchaoui

هلند موسسه روابط بین الملل

بازیکنان بزرگ به نظر نمی رسد به گوش دادن. Haftar در حال حاضر کارگردانی غیرقانونی در آب های لیبی در غرب پس از یک آلمانی-میانجیگری در کنفرانس برلین در هفته گذشته به پایان رسید با خارجی سازمان ملل خواستار آتش بس و حمایت خود را پایان دادن به دخالت در این کشور جنگ زده از 6.4 میلیون نفر است. در این جلسه به این نتیجه رسیدند با Hafter طوفان قبل از ساخت هر گونه توافق و Haftar و GNA نخست وزیر Fayez al-Serraj حاضر به در همان اتاق.

با خشونت و جنگجویان خارجی ریختن به داخل کشور در هفته گذشته به وعده عدم دخالت به نظر می رسد به سقوط از هم جدا.

روسی مزدوران و امارات حملات هوایی: که پشتیبان گیری است که در لیبی است ؟

لیبی تبدیل به یک نزدیک به رایگان برای همه برای رقابت های بین المللی قدرت: شمار کشورهای در حال حمایت متفاوت گروه مبارزه بر روی زمین بیشتر به خود ایدئولوژیک و منافع مالی.

ترکیه و به میزان کمتر قطر و ایتالیا حمایت از U. N. حمایت GNA — به حدی که ترکیه اوایل این ماه شروع به گسترش خود و مشاوره نیروهای نظامی این کشور در طرابلس را درخواست. رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان نیز پرواز 2000 مزدور مبارزان به لیبی از درگیری های سوریه, است که شناخته شده شامل اسلامگرایان رادیکال به مبارزه با Haftar را نیروهای. حمایت ترکیه تحلیلگران می گویند به آنکارا تمایل برای دسترسی به مدیترانه شرقی حفاری گاز.

“از آنجا که برلین نتونست به اعلام آتش بس و یا ارائه هر گونه اساسی نتیجه آنچه به نظر می رسد اتفاق می افتد این است که اردوغان تا به هر قصد افزایش این تعداد (مزدوران) به راه فراتر از 2,000,” Jalel Harchaoui یک لیبی متخصص در هلند موسسه روابط بین الملل گفت: CNBC از طریق تلفن.

در همین حال امارات متحده عربی و مصر و فرانسه و اخیرا روسیه بازگشت Haftar. امارات متحده عربی و مصر در مخالفت با GNA — که آنها را به عنوان یک چشمه از اسلام و اخوان المسلمین وابسته به چیزی است که نفرت خود را به دولت ها — و ارسال سلاح و نیروهای ویژه برای حمایت از Haftar مبارزان. کارشناسان نام امارات متحده عربی به عنوان قدرتمند ترین بازیکن خارجی در کشور است. در اوایل سال 2017, روسی, مزدوران شروع به ظاهر شدن در لیبی برای حمایت از Haftar نیز عمدتا در لجستیکی و پشتیبانی و هوش نقش.

برای روسیه این حرکت به عنوان یک ادامه مسکو گسترش و نفوذ بر کانال های دیپلماتیک در خاورمیانه و آفریقا است.

“لیبی بود که همیشه نگاه (مسکو) به عنوان کامل گذرگاه به آفریقا” Harchaoui گفت. “روسیه علاقه مند است در هر یک مکانیسم است که اجازه می دهد تا آن را به تضعیف ناتو و ترویج تفرقه در اروپا بلوک… لیبی کامل است.”

هیچ پایانی در چشم

امارات متحده عربی در سال های اخیر آمریکا نقض اسلحه embargoes ارائه planeloads از سلاح به Haftar مبارزان. اما به طور فزاینده ای با روابط نزدیک بین ابوظبی و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت واشنگتن تا کنون کاهش یافته است آشکارا به ملامت این Emiratis. امارات متحده عربی وزارت امور خارجه نیست پاسخ به CNBC درخواست برای نظر.

بیش از آخر هفته U. N. ماموریت به لیبی سرزنش “ادامه نقض آشکار” از ارسال سلاح توسط کشورهای حاضر در برلین دیدار کرد.

نمایندگانی از همه احزاب در حال انتظار برای دیدار در ژنو برای ادامه مذاکرات هر چند تاریخ مردد است و کارشناسان منطقه ای باید ایمان کمی در وضعیت بهبود است.

تا کنون صلح بحث تلاش “ترجمه نشده به هر چیزی در همه” Harchaoui گفت: تاکید بر این واقعیت است که بیش از 2.2 میلیون غیر نظامی در حال حاضر زندگی می کنند و حمله.

برای بی شمار خارجی بازیگران در لیبی “شما فکر می کنم که جنگ باید ادامه یابد زیرا مورد نظر خود بازیگر نیست برنده نشده” Harchaoui گفت. “و شما همچنان اعتقاد مزایای خشونت که اگر طرف دیگر افزایش است, سپس شما باید تشدید بیش از حد و شما باید آن را انجام داده.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im