رئیس جمهور چین (R) و ما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن حضور خود را در نشست دو جانبه در حاشیه اجلاس G20 در اوزاکا در 29 ژوئن 2019.

معاونت | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

این ایالات متحده است که به اشتباه متهم چین بودن مسئول شیوع کروناویروس بدون ارائه مدرک ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفت: در آخرین نشانه ای از یک محور به دور از واشنگتن نسبت به پکن.

به عنوان بحث بر سر ریشه های Covid-19 ادامه دارد سخنگوی کرملین دیمیتری Peskov CNBC گفت که روسیه نمی تواند “نشان می دهد هر گونه همبستگی” با چین-هجوم اظهارات از آمریکا و با تاکید بر اهمیت مسکو روابط با پکن است.

“ما آن را در نظر بگیرید نه یک زمان مناسب که در جایی در وسط یک بحران شدید یک بحران بی سابقه ای را امتحان کنید مقصر همه چیز را در بین المللی سازمان بهداشت (سازمان بهداشت جهانی) و یا روز بعد در چین” Peskov روز سه شنبه گفت.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در روز یکشنبه وجود دارد “مقدار قابل توجهی از شواهد” نشان می دهد که این ویروس پدید آمده از حالت آزمایشگاهی در ووهان که تا به حال انجام تحقیقات به بت coronaviruses.

بعد از آن در روز یکشنبه رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: او معتقد است که “یک اشتباه وحشتناک” در چین به علت همه گیر هر چند نه او و نه Pompeo مدرکی برای ادعای خود را.

نظرات آمده پس از ایالات متحده آمریکا’ top جاسوسی آژانس گفت: پنج شنبه گذشته که در آن مشخص بود این ویروس بود نه انسان ساخته شده اما هنوز بررسی این که آیا آن را ناشی از “یک حادثه در یک آزمایشگاه در ووهان.”

چین به شدت رد ادعا می کند که این ویروس فرار از ووهان موسسه ویروس شناسی و حتی متهم به آمریکایی بودن منشاء ویروس. اکثر کارشناسان بر این باورند که این ویروس به احتمال زیاد منشأ در بازار در ووهان و انتقال به انسان از طریق خفاش ها و یا pangolins.

رییس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: کاخ سفید به خبرنگاران گفت که او در حال برنامه ریزی برای انتشار اطلاعات برای حمایت از این نظریه که coronavirus آمد از یک آزمایشگاه در ووهان.

دیمیتری Peskov بالا مقام و رئیس جمهور پوتین سخنگوی CNBC گفت که چنین اتهامات از آمریکا بودند “بسیار جدی” و اگر کسی در حال رفتن به چنین اتهامات “شما باید برای ارائه و اثبات است.”

“بدون اثبات نظر ما این اشتباه برای حمله به کشورهای ثالث در این, اجازه دهید بگویم تواضع زبان غیر دیپلماتیک راه,” او گفت:.

این اولین بار نیست که مغلوب ساختن پیشی جستن است اشاره انگشت از سرزنش در چین داشتن به نام کروناویروس “چینی ویروس” و متهم کردن این کشور از نه گفتن در جهان در مورد این ویروس به سرعت به اندازه کافی. او گفت: وجود دارد خواهد بود “عواقب” برای چین بیش از این ویروس و در هفته گذشته به رویترز گفت که چین را از دست داده و coronavirus اثبات شده است که پکن “را انجام خواهد داد هر آنچه را که می تواند” را به او از دست دادن خود را از حضور در انتخابات مجدد در ماه نوامبر.

مغلوب ساختن پیشی جستن است و هم مقصر سازمان بهداشت جهانی برای پاسخ به شیوع و گفت: این جناح همه گیر قبل از تعلیق آمریکا بودجه ای را برای سازمان ملل متحد سازمان بهداشت.

روسیه محوری به سمت چین

ایالات متحده در رابطه با چین شد و در حال حاضر تیره و تار قبل از coronavirus پس از تقریبا دو سال از تجارت تنش و میلیاردها دلار ارزش واردات تعرفه ها در هر دو طرف. روسیه روابط با چین در ضمن شکوفا با همسایگان پرورش روابط دیپلماتیک و تقویت تجارت و سرمایه گذاری در سال های اخیر است.

Peskov گفت: روسیه به آن “رابطه خود را با چین و ما ارزش این رابطه است.”

“این یک رابطه و درک متقابل و همکاری متقابل و ما در حال تلاش برای استفاده از آن همکاری متقابل در این بحران شدید; ما در حال تبادل اطلاعات و پروتکل های درمان و غیره,” او گفت:.

وقتی که می آید به روسیه, رابطه با آمریکا, آن را پیچیده است.

رئیس جمهور پوتین و تهمت به نظر می رسد به خوبی در سطح شخصی و ارتباط آنها شده است از نزدیک طلبه پس از مغلوب ساختن پیشی جستن در انتخابات به کاخ سفید در سال 2016.

روسیه متهم به دخالت در انتخابات به نفع مغلوب ساختن پیشی جستن اگر چه پرس و جو به رهبری مشاور ویژه رابرت مولر پیدا نکردم شواهد کافی که مغلوب ساختن پیشی جستن تیم هماهنگ شده با روسیه برای نفوذ در نتیجه.

مغلوب ساختن پیشی جستن شده است تحت فشار توسط تعدادی از قانونگذاران ایالات متحده برای حفظ (و در برخی موارد به افزایش) تحریم های روسیه به دلایل از جمله انتخابات دخالت این کشور در الحاق کریمه از اوکراین در سال 2014 و مسمومیت سابق روسیه در انگلیس در سال 2018 است.

اخیرا در ماه دسامبر 2019 ایالات متحده اعمال بیشتر تحریم ها علیه روسیه گسترده Nord Stream 2 خط لوله گاز به آلمان است.

مقامات روسی گفته اند که آنها می خواهند رابطه خود را با آمریکا به, بهبود, با این حال و Peskov تکرار که تمایلات شنبه گفت که او می خواست رابطه “می توانست بهتر است.”

“از آنجا که رک و پوست کنده صحبت کردن رابطه ما این است که در شرایط خوبی نیست در حال حاضر. اگر چه در این مناطق هستند که از منافع متقابل ما می توانید به هر یک از دیگر و مهم است که”او گفت:.

“اما به طور کلی احساس نمی کنیم هر دلیل برای خوش بینی در مورد روابط دوجانبه ، به خلاف روابط ما با چین خوب است و ما ارزش آن است و ما مصمم به آن را نگه دارید.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de