بلاروس مخالفت حامیان شرکت در یک تظاهرات در مرکز مینسک در تاریخ 16 اوت سال 2020 است.

سرگئی GAPON | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه ارائه کرده است رهبر بلاروس الکساندر لوکاشنکو مسکو کمک نظامی در صورت لزوم به عنوان تظاهرکنندگان بزرگترین اعتراض در عین حال در برابر آنچه به آنها تماس بگیرید بلاروس را به تقلب در انتخابات مجدد.

اعتراض در پایتخت بلاروس مینسک جذب حدود 200000 نفر خبر خبرنگار برآورد شده است. حداقل دو تن کشته و هزاران نفر بازداشت شده در تظاهرات از روز یکشنبه گذشته رای.

مردم انجام قرمز و سفید پرچم و شعار می دادند “لوکاشنکو گام پایین” و “ما فراموش نخواهد شد و یا ببخشد.”

مخالفان لوکاشنکو در قدرت برای 26 سال می گویند رای تقلب برای پنهان کردن این واقعیت است که او از دست داده حمایت عمومی است. او را انکار می کند از دست دادن با استناد به نتایج رسمی که به او فقط بیش از 80 درصد آرا.

کرملین گفت: رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین گفته بود لوکاشنکو مسکو آماده بود برای کمک به بلاروس مطابق با جمعی پیمان نظامی در صورت لزوم و فشار خارجی اعمال می شد به این کشور است.

آن را می گویند نیست که در آن از.

مدت کوتاهی قبل از مخالفان در اعتراض به وجود تدابیر شدید امنیتی به عنوان لوکاشنکو حامیان جمع آوری شده در مرکز مینسک برای اولین بار پس از انتخابات به صدای خود را در حمایت از او را و تماشای او را به یک سخنرانی آتشین.

لوکاشنکو تحت فشار اتحادیه اروپا برای سرکوب مخالفان خود گفت: ناتو تانک و هواپیما مستقر شده بودند 15 دقیقه از بلاروس مرز. ناتو گفت که از نزدیک وضعیت را در بلاروس, اما که هیچ نظامی ساخت در مرزهای غربی کشور.

لوکاشنکو که ادعا خارجی-حمایت توطئه برای سرنگونی او گفت: بلاروس تحت فشار است.

“ناتو در دروازه ما. لیتوانی و لتونی و لهستان و اوکراین بومی هستند سفارش ما را به برگزاری انتخابات جدید,” او گفت:, و اضافه کرد که بلاروس خواهد “مرگ به عنوان یک دولت” اگر نظر سنجی جدید برگزار شد.

“من هرگز به شما خیانت خواهد شد و هرگز انجام,” او گفت:.

بلاروس ارتش را نگه دریل از اوت. 17-20 در غرب کشور روسیه ریا خبر داد.

علیه

Sviatlana Tsikhanouskaya لوکاشنکو مخالفت رقیب در رقابت انتخابات بود به نام بزرگ “مارس از آزادی” از طریق مینسک و در دیگر شهرها و شهرستانها در روز یکشنبه.

یک خبرنگار مهر گفت: مینسک بخش بود با حدود 200 ، 000 نفر در حال حاضر و جو کارناوال غالب شد.

الکسی یک زن 31 ساله کارگر گفت: معترضان اقدامات ممکن است باقی نمی ماند بنابراین صلح آمیز اگر آنها را به آنچه آنها می خواستند.

“همه ما می خواهیم لوکاشنکو به,” او گفت:. “در حال حاضر ما در حال پرسیدن اما ما را مریض از درخواست.”

ماریا Kolesnikova یک سیاستمدار مخالف که متفقین با Tsikhanouskaya اشاره به لوکاشنکو به عنوان “رئیس جمهور سابق گفت:” او باید ترک و به دادگاه تجدید نظر به مقامات دولتی را به رها کردن او.

“این است که خود را آخرین شانس برای غلبه بر ترس خود را,” او گفت:. “ما همه ترسیده بودند بیش از حد. به ما بپیوندید و ما از شما حمایت خواهد کرد.”

هزاران نفر از مردم در ضد لوکاشنکو تظاهرات در دیگر شهرها و شهرستانها.

معترضان جمع آوری برای یک رالی در مینسک قهرمان شهرستان ابلیسک. خروج نظرسنجی آمار و ارقام اعلام شده در آگوست 9 بعد از بلاروس در انتخابات ریاست جمهوری را موجب تظاهرات و ناآرامی در سراسر شهرستانها است.

ناتالیا Fedosenko | TASS | گتی ایماژ

‘سرزمین مادری در خطر است’

کارکنان دولت از جمله برخی از افسران پلیس و تلویزیون دولتی کارکنان باید در حمایت از اعتراضات و برخی از کشور را بزرگترین دولت اجرا گیاهان ستون فقرات بلاروس را به اتحاد جماهیر شوروی به سبک مدل اقتصادی شده اند برخورد با تظاهرات و تعطیل.

حدود 5000 نفر حضور داشتند pro-لوکاشنکو اعتراض یک خبرنگار مهر برآورد شده است. بلاروس و وزارت کشور قرار داده و این تعداد در 65,000. مخالفت کانال های رسانه های لوکاشنکو گفت: یک زمانی مدیر یک دوران شوروی مزرعه جمعی بود bused مردم در و که آنها را وادار به حضور در.

رویترز نمی تواند به طور مستقل تایید کند که.

“وطن در خطر است!” یک سخنران گفت: جمعیت که شعار می دادند: “ما متحد تفکیک ناپذیر!”

رئیس جمهور بلاروس الکساندر لوکاشنکو مذاکرات در روسیه-بلاروس مذاکرات در تاریخ 15 فوریه 2019 در سوچی روسیه است.

میخائیل Svetlov | گتی ایماژ

برخی از کسانی که در حال حاضر برگزار شد و ملی بلاروس پرچم و شعار می دادند “برای اوکراین!” عنوان میهنی موسیقی صدا از بلندگو.

“من برای لوکاشنکو گفت:” آلا Georgievna, 68. “من نمی فهمم چرا همه افزایش یافته است تا در برابر او. ما حقوق بازنشستگی و حقوق در زمان و با تشکر از او.”

مخالفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری Tsikhanouskaya که فرار به کشورهای همسایه لیتوانی در روز سه شنبه می خواهد انتخابات بازشماری آرا و تشکیل یک شورای ملی برای تسهیل انتقال قدرت.

روسیه که تا به حال یک مشکل در رابطه با لوکاشنکو است که از نزدیک به بلاروس میزبان خطوط لوله که به حمل انرژی روسیه-صادرات به غرب و نیز بازدید از مسکو به عنوان یک منطقه حائل در برابر ناتو است.

اتحادیه اروپا در حال آماده سازی خود برای اعمال تحریم های جدید در بلاروس در پاسخ به خشونت سرکوب کرد.

لوکاشنکو و پوتین صحبت کرده دو بار در این آخر هفته.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de