پلیس آتش و گاز اشک آور به معترضان به سوی بلگراد ساختمان پارلمان

پلیس با شلیک گاز اشک آور در صدها نفر از تظاهر کنندگان که سعی در طوفان پارلمان صربستان روز جمعه در چهارمین شب از تظاهرات علیه رئیس جمهور به طور فزاینده ای به حکومت استبدادی.

تظاهرکنندگان بودند که هجوم ممنوعیت تجمع جرم در میان سنبله در coronavirus عفونت پرتاب بطری و سنگ و عود در پلیس امنیت ساختمان پارلمان در بلگراد.

در ابتدا پلیس با استفاده از سپر خود را برای عقب راندن معترضان و جلوگیری از آنها را از ورود به ساختمان.

اما پس از حملات مکرر آنها به شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن جمعیت و پس از آن به پایان رسید تا در حال اجرا در جنگ با تظاهر کنندگان.

Demonstrators clash with riot police during an anti-government protest on July 10, 2020 in Belgrade, Serbia.
تصویر: جمعیت اقدام به طوفان ساختمان پارلمان

برخی از رهبران اپوزیسیون باید گفت که خشونت بود و این کار دور از حق ملی تظاهرکنندگان کنترل شده توسط دولت با هدف بی اعتبار ساختن تظاهرات مسالمت آمیز آغاز شد که در پاسخ به رئیس جمهور Aleksandar Vucic تلاش برای reimpose مستند محدودیت در برابر ویروس.

آقای Vucic را رد کرده است که “اراذل و اوباش” بودند که دیده می شود ضرب و شتم معترضان مسالمت آمیز در اوایل این هفته تحت کنترل خود ادعا آنها آورده بودند توسط مخالفان.

در عصر روز جمعه گفت که طرفدار دولت در صورتی که تمام کسانی که بودند و حمله به “شجاع” افسران پلیس دستگیر خواهد شد.

بیشتر از صربستان

قبلا آقای Vucic گفت که او نگران از دست دادن قدرت سیاسی در میان تظاهرات در نظر گرفته شدید ترین پس از سرنگونی سابق صرب قدرتمند سال میلوسویچ در سال 2000.

او به جای ابراز ترس در مورد گسترش COVID-19 شدند.

“آن است که بسیار غیر مسئولانه را بر مردم به جمع آوری و نشان می دهد که ما با آن مواجه وحشتناک ترین شماره از عفونت از coronavirus,” او گفت: در طول دولت فرانسه دیدار کرد.

Aleksandar Vucic
تصویر: رئیس جمهور ابراز ترس در مورد گسترش COVID-19 تظاهرکنندگان

“من از مردم خواهش لطفا بیایید در حفظ سلامت ما امن است. هیچ کس در حال رفتن به گرفتن قدرت توسط نیروی. قدرت گرفته شده است در انتخابات است.”

اعتراضات آغاز شده در روز سه شنبه زمانی که رئیس جمهور اعلام کرد که بلگراد خواهد بود قرار داده شده در زیر یک سه روز مستند پس از موج دوم تایید عفونت کروناویروس.

آنها ادامه داد: حتی اگر برنامه های خود را برای به اجرا درآوردن این مستند متوقف شد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>