یک مرد نقاب دار پیاده روی در کنار نشانه ای گفت: “همه نوع ماسک به فروش می رسد” در یک داروخانه در میدان سیام بانکوک. مانند بسیاری از مکان های بانکوک مواجه است کمبود محافظ فولاد ماسک با توجه به شیوع کروناویروس جدید در ووهان چین.

Patipat Janthong | SOPA تصاویر | LightRocket via Getty Images

اپيدميولوژيستها و بیماری های عفونی کارشناسان هشدار داده اند در برابر وحشت به عنوان تعدادی از موارد مرتبط با جدید کروناویروس در چین همچنان رو به افزایش است. برخی هشدار می دهند که گسترده تقلا برای صورت ماسک بی اساس است.

در واقع آنها هشدار داد که احتکار رفتار با کسانی که نمی نمایشگاه علائم تنفسی را موجب نگرانی در محافل پزشکی است که می تواند وجود داشته باشد ممکن است کمبود تجهیزات حفاظت فردی در هفته های آینده.

“وحشت خرید ماسک صورت در کم خطر کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا است که موجه نیست. افرادی که به خوبی باید خودداری از احتکار ماسک فقط در مورد ‘آنها نیاز به آن را به عنوان این ممکن است منجر به کمبود ماسک در تنظیمات که واقعا به آن نیاز دارید” گفت: Annelies وایلدر-اسمیت استاد در حال ظهور بیماری های عفونی در لندن دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری است.

“در حالی که ما باید به طور جدی شیوع ما نباید وحشت و رفتار به شیوه ای است که نامتناسب به تهدید ما در مواجهه با گفت:” وایلدر-اسمیت بود كه در خط مقدم پزشک در سنگاپور Tan Tock Seng بیمارستان در طی سندرم حاد تنفسی شیوع در سال 2003.

در ایالات متحده و کانادا — نیمه راه در سراسر جهان از این رمان coronavirus’ کانون در مرکز چین — عمده فروشان و پزشکی فروشگاه های عرضه شده اند, گزارش, پزشکی, ماسک کمبود پس از شروع این هفته است. می آید حتی به تعداد موارد تایید شده در هر دو کشور نسبتا پایین باقی می ماند و شش در آمریکا و در کانادا است.

در سنگاپور که در آن تعدادی از موارد افزایش به 13 در هفته گذشته کمبود ماسک صورت درخواست صدها نفر از فروشندگان آنلاین به جک قیمت — برخی تا 20 بار. این هفته دولت در پایین ترک خورده خرده فروشان تلاش برای سود حاصل از کمبود به عنوان رهبران این کشور خواست فروشندگان به استفاده از این وضعیت و افزایش قیمت نامعقول.

پس از اولین موارد گزارش شده در ماه دسامبر در ووهان عمده هاب حمل و نقل و شهرستان پایتخت از چین هوبئی در مورد 9,800 موارد تایید شده اند در سراسر جهان است. از جمعه, چین گزارش داد که 213 نفر فوت کرده اند از ویروس. شده اند وجود دارد گزارش شده مرگ و میر در خارج از چین است.

تقلا برای ماسک

سازمان بهداشت جهانی روز پنج شنبه اعلام کرد شیوع بیماری یک اورژانس بهداشت جهانی.

به عنوان کشور در سراسر جهان محافظت در برابر ویروسی شیوع, تقلا برای ماسک صورت به عنوان یک شکل از روانی کمک “به طور کامل قابل فهم است” گفت: ویلیام Schaffner, یک متخصص بیماری های عفونی در دانشگاه مرکز پزشکی در Nashville, Tennessee.

“برای بسیاری از ما آنفلوانزا آشنا شیطان ، در مقابل این کروناویروس جدید است و تا حدودی مرموز,” او گفت:. “حتی کارشناسان می گویند که آنها نمی دانید که بسیار در مورد آن. مردم می خواهید برای پیدا کردن برخی از راه را به برخی از کنترل به وضعیت نتیجه تقلا برای ماسک صورت است.”

اطلاعات اولیه نشان می دهد که کروناویروس جدید می تواند منجر به ذات الریه و حتی مرگ به ویژه در میان افراد مسن و کسانی که با مشکلات بهداشتی موجود. اما راه های مختلف انتقال هنوز به طور قطعی مشخص شد. بسیاری از ویژگی های این ویروس و تاثیر آن نیز نامشخص باقی می ماند.

مردم وحشت و خرید یک ماسک است یک راه مصرف شارژ و انجام چیزی. اما این وضعیت می تواند مارپیچی و فروشگاه های در حال اجرا از ماسک ممکن است دیگران را به وحشت و حتی بیشتر.

Amesh Adalja

محقق در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز بهداشت امنیتی

اما Schaffner هشدار داده است که اگر ماسک و دیگر تجهیزات پزشکی در ادامه به توان جاروب کردن قفسه در چنین سرعت, سلامت کارگران که به آنها نیاز خواهد بود که آنهایی که بیشتر در معرض خطر است. “همکاران من در کنترل عفونت در سراسر ایالات متحده ابراز نگرانی هایی است که ما ممکن است تجربه کمبود برخی از تجهیزات حفاظتی مانند ماسک ، روپوش و دستکش و شاید در یک یا دو هفته,” او گفت:.

وحشت begets وحشت

Amesh Adalja ارشد پژوهشگر در دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت یاد می آورد پدیده ای مشابه در طول شیوع ابولا در سال 2014 زمانی که عموم مردم درهم برای خرید بدن مناسب که منجر به محدودیت عرضه.

“مردم در حال وحشت و خرید یک ماسک است یک راه مصرف شارژ و انجام چیزی. اما این وضعیت می تواند مارپیچی و فروشگاه های در حال اجرا از ماسک ممکن است دیگران را به وحشت حتی بیشتر,” او گفت:.

یک خانم دیده می شود در ماسک خود را به عنوان صدها نفر از افراد منتظر در صف برای خرید فولاد ماسک در یک Bonjour آرایشی و بهداشتی فروشگاه.

کیت نوجوانان زیبا | SOPA تصاویر | LightRocket via Getty Images

علاوه بر این وجود دارد که اندکی اطلاعات در مورد اینکه آیا استفاده از ماسک در محیط جامعه کمک می کند تا جلوگیری از عفونت با ویروس های تنفسی گفت: Marybeth خادم دستیار پروفسور پزشکی در دانشگاه اموری در گرجستان است. “آن را به احتمال زیاد می تواند مفید تر به تمرکز بر روی چیزهایی که ما می دانیم که کمک — مانند شستن مکرر دست ها, اجتناب از لمس کردن صورت خود را و بیرون رفتن در ملاء اگر شما بیمار هستید,” او گفت:.

بسیاری از این داده ها نشان می دهد که پوشیدن ماسک می تواند کمک به جلوگیری از عفونت را در نهادینه بهداشت و درمان-مراقبت از تنظیمات که در آن وجود پرسنل آموزش دیده و سایر اقدامات کنترل عفونت در محل.

برای کسانی که بیمار با علائم تنفسی پوشیدن یک ماسک می توانید آنها را جلوگیری از سرفه یا عطسه عفونی ذرات را در محیط اطراف سکستون گفت: “اما کمی تاسیس شده است در مورد چگونگی استاندارد ماسک صورت می تواند به جلوگیری از کسانی که به خوبی از آلوده شدن.

Schaffner اضافه شده که آن را “قابل توجه” است که مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری نمی توصیه به استفاده از ماسک برای پیشگیری شود.

“ویروس است و نه در کل جامعه” دکتر نانسی r. schultze ، مدیر مرکز ملی ایمن سازی و بیماری های تنفسی گفت: در یک جلسه پنج شنبه. “ما نمی به طور معمول توصیه به استفاده از ماسک صورت عمومی برای جلوگیری از بیماری های تنفسی. و ما قطعا توصیه نمی که در این زمان برای این ویروس جدید است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im