Op-Ed: آماده برای بازیابی از 1%

پیاده پوشیدن ماسک های صورت, راه رفتن و گذشته بورس نیویورک در نیویورک در 18 مارس سال 2020 است.

مایکل ناگل | رادیو فردا از طریق گتی ایماژ

وجود دارد دو مهم رویدادهای اقتصادی روز پنج شنبه. دولت گزارش داد که 6.6 میلیون آمریکایی در زمینه بیکاری یک زمان رکورد. و فدرال رزرو اعلام کرد که برنامه جدید به سیل اقتصاد و بازارهای مالی با $2.3 تریلیون دلار نقدینگی — از جمله خرید اوراق قرضه را از بدهی-لادن شرکت.

که یکی منتقل بازار ؟ فدرال ریزرو ایالات متحده حرکت می کند, رانندگی, میانگین صنعتی داو جونز تا 500 امتیاز از ظهر.

بازار پرش بیکاری افزایش و تغذیه نجات تلاش می کنند به شکل یک تقسیم جدید در اقتصاد بین دارایی غنی و بقیه از امریکا است.

بسیار شبیه به روزهای اولیه بحران مالی بهبود ثروتمند (یا بالای 10% که بیش از 85 درصد از سهام و دارایی های مالی) به سرعت ذخیره شده توسط فدرال رزرو و کنگره است.

در سال 2009 بازار سهام شروع به پریدن کرد بیش از 50 درصد از آن کم لطف TARP برنامه و تغذیه و حمایت دولت. آن را در زمان استراحت آمریکایی تقریبا یک دهه برای بازیابی حقوق از دست رفته و خانه خود را ارزش.

این واگرا و اقبال از دارا و ندار منجر به گسترده پس از بحران واکنش در برابر ثروتمند. آن را افزایش داد به اشغال وال استریت جنبش حزب چای ضد استقرار سیاستمداران و خروشان بحث بر نابرابری.

در حال حاضر در حالی که علت ریشه ای این بحران بسیار متفاوت است و هیچ کس صحبت کردن در مورد حریص نخست بانکداران آورده است که مشکل در خود coronavirus و پاسخ است به احتمال زیاد منجر به این کشور را مشابه ضد نخبگان مسیر.

فدرال رزرو اقدامات که به کمک شرکت های بزرگ ترازنامه بانک ها و سرمایه گذاران در همه چیز از بحرانی تجاری وام به سهام ارائه فوری تاسیسات به صاحبان سرمایه. فدرال رزرو و کنگره می گویند هدف این است که برای کمک به آمریکا به طور متوسط با کسب و کار کوچک وام های قوی تر بیمه بیکاری و 1200 $در چک. و این برنامه ها کمک خواهد کرد. بیشتر کمک های مالی برای کسب و کارهای کوچک و کم خوش شانس ممکن است در راه به کنگره بحث یک چهارم بسته محرک.

در عین حال کوچک-کسب و کار وام و چک هنوز برای رسیدن به تعداد زیادی از آمریکایی ها است. شرکت های بزرگ و سرمایه گذاران بزرگ و بسیار بهتر مجهز به امکان استفاده از برنامه های دولت و بهتر قادر حرکت بوروکراسی. و کسب و کارهای کوچک و خانواده ها نشان دهنده نسبت کوچکتر از کل هزینه.

“با متصل کردن شرکت ترازنامه شما نمی ساخت آمریکایی ها تمام گفت:” میلیاردر tech سرمایه گذار Chamath Palihapitiya گفت: در CNBC. “خرید دارایی های جامد کردن ترازنامه بانک ها را ندارد ما کل. آن را انجام نمی دهد هر چیزی را برای فرد به طور متوسط.”

Palihapitiya تخمین می زند که تنها پنج تا 10 سنت از هر دلار که صرف و یا تضمین شده توسط دولت فدرال در حال رفتن به آمریکا به طور متوسط.

“آنها در حال رفتن برای کمک به عنوان بسیاری از مردم به عنوان شما فکر می کنم آنها در حال رفتن برای کمک به,” او گفت:. “همه آن را انجام propping تا قیمت دارایی ها.”

در مالی درمان برای ثروتمند کار می کرد فورا و به طور موثر. در عین حال همان کوکتل مواد مخدر از تغذیه نقدینگی و تامین سمت محرک از کنگره هنوز برای رسیدن به خیابان اصلی.

این واگرا سرانجام می تواند صحنه را برای یک سال انتخابات و پس از انتخابات دوره تجدید ضد رای دهندگان ایجاد روحیه و انرژی بحث بر نابرابری و مالیات ثروتمند. شما می توانید آن تماس بگیرید پس از بحران پوپولیسم قسمت دو.

حتی اگر برنی ساندرز و الیزابت وارن از دموکراتیک نژاد برخی از اقتصاددانان بازگشت به طرح های پیشنهادی خود را از مالیات بر ثروت و مالیات های بالاتر در بالا بگیر. به خصوص به عنوان کسری بودجه افزایش می یابد و سیاستمداران به دنبال اضافه شدن درآمدهای مالیاتی به پلاگین بودجه ،

“این بیماری همه گیر است ایجاد خطوط گسل — بین کسانی که قادر به متوقف کردن کار و کسانی که نمی تواند; کسانی که به حفظ سلامت خود را بیمه و کسانی که در حال از دست دادن آن گفت:” گابریل Zucman دانشگاه کالیفرنیا در برکلی اقتصاددان که توصیه وارن و ساندرز در ثروت خود را مالیات. “اگر هر چیزی من انتظار بحث و گفتگو در مورد نابرابری به حتی قوی تر پس از این بحران است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>