نظامی پزشکان سلام به Huoshenshan بیمارستان در ووهان مرکزی چین هوبئی مارس 15 سال 2020 است.

Xinhua News Agency

این Covid-19 همه گیر نشان داده است واضح تر از همیشه قبل از طبیعت و غیر قانونی حاکم کمونیست چین حزب جاه طلبی به جای خود را در مرکز جهانی قدرت و نفوذ است.

چیزی که بود مات و سیاست بیان شده توسط چینی دنگ شیائوپنگ رهبر از “خود را پنهان قدرت تحمل خود را در زمان” است و در حال حاضر بدل به شفاف, اگر هنوز نشده رویکرد رئیس جمهور چین از “تصرف Covid-19 لحظه” – قبل از آن را می بندد.

این ویروس برای اولین بار به نظر می رسد دراماتیک شکست چین داده شده و نقش خود را به عنوان پاتوژن منبع و مرکز در ژانویه و فوریه. با چین ظهور به احتمال زیاد در حال حاضر به عنوان اولین و مهمترین اقتصاد جهان برای پایان دادن به مستندات و دوباره رشد Covid-19 در حال حاضر ارائه می دهد یک بار در یک قرن فرصت برای سرعت بخشیدن به تغییر جغرافیای سیاسی در پکن به نفع طریق 2020 و فراتر از.

که گفت: رهبران چینی در حال حرکت در سرعت است که نشان می دهد نه تنها جاه طلبی های خود را, اما همچنین دغدغه های آنها که در این لحظه تاریخی می تواند به عنوان به سرعت به عنوان آن را باز کرد.

“رهبران بر این باورند که آنها باید یک پنجره باریک از فرصت استراتژیک برای تقویت حکومت خود و تجدید نظر در نظم بین المللی را به نفع خود” می نویسد: سرهنگ ژنرال (ret.) H. R. مک مستر رئیس دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن سابق مشاور امنیت ملی را منتشر کتاب “Battlegrounds: مبارزه برای دفاع از جهان آزاد است.”

او می بیند که رهبری حزب در حال حرکت در سرعت پیچ و تاب برای “co-opt, اجبار و پنهان” در خانه و خارج از کشور “قبل از اقتصاد چین sours قبل از جمعیت رشد می کند قدیمی قبل از کشورهای دیگر متوجه است که این حزب از جمع ملی جوانسازی در هزینه های خود را و قبل از حوادث پیش بینی نشده مانند بیماری همه گیر کوروناویروس در معرض” آسیب پذیری خود.

در همان زمان در پکن است که کشتی با بار از رهبری جهانی: مطالبات از بدهکار ملت ها برای رهایی از کشورهای در حال توسعه برای پاسخگویی از Covid-19 قربانیان غرامت و از جهانی حقوق بشر فعالان کمتر سرکوب و شفافیت بیشتر.

در اینجا فقط چهار جبهه در این آشکار درام:

1. تماس برای تسکین بدهی

فایننشال تایمز روز جمعه گزارش داد که پکن “را دریافت کرده است موجی از برنامه های کاربردی برای بدهی از بحران-آمار کشورهای موجود در ‘کمربند و جاده ابتکار’ (BRI).”

این رشد خواهد کرد به عنوان ویروس’ نیروی کامل خرس را در بازارهای در حال ظهور. از 138 کشور امضا به BRI اکثریت قریب به اتفاق کشورهای در حال توسعه بسیاری با خطرناک اعتبار است که در حال حاضر در حال رشد بدتر است.

چه مثبت این است که چین امضا به G20 توافق ماه گذشته به توقف دو جانبه بازپرداخت وام به کشورهای فقیر تا پایان سال. در عین حال رهبران چینی باقی می ماند به دور از آمرزنده اصل یا بهره.

به عنوان G20 را بسیار مهم ژوئیه نشستی در جده روش بیشتر خواهد بود انتظار می رود چین به عنوان کشور که هر دو از نظر اخلاقی و مالی باید در مرکز جهانی محرک های مالی و بدهی تلاش.

2. ایالات متحده تنش و خواستار پاسخگویی

این هفته بازار-داستان در حال حرکت است که مقامات ایالات متحده در حال بررسی اقدامات تنبیهی علیه چین بیش از Covid-19 است که به احتمال زیاد فقط در آغاز خواستار آن است که پکن باید پایبند به مرد عنکبوتی یادآوری است که “با قدرت های بزرگ می آید مسئولیت بزرگ است.”

این تصور ممکن است به نظر می رسد دور از ذهن – و یا حتی معکوس برای منافع ایالات متحده – که کاخ سفید و کنگره ممکن است اقدام به حذف چین حق حاکمیت بنابراین پکن می تواند شکایت در دادگاه های ایالات متحده برای خسارت.

هر چه اتفاق می افتد که در مقابل پکن می توانید انتظار افزایش تماس های از ایالات متحده و فراتر از آن برای بررسی بیشتر به طور کامل ریشه و پاسخ به Covid-19 اگر تنها برای جلوگیری از تکرار عملکرد.

وزیر امور خارجه مایک Pompeo سطح پهن هرچیزی را این هفته در چین به صورت “کلاسیک کمونیستی دروغ” در Covid-19 باید خوانده شود در کنار drumbeat از افزایش, گزارش مفصل در مجله چه سیمی – خود را, غنی, گزارش تحقیقی – به نام چین “coronavirus coverup.”

3. چین بازی برای اروپا

این هفته اروپا و چین جنجال شد و باعث نشت به سیاست اروپا در مورد آشکار تصمیم اروپا اقدام خارجی, خدمات, تحت فشار از پکن به حذف منابع از یک گزارش در چین “جهانی کمپین دروغ برای منحرف کردن مقصر برای شیوع بیماری همه گیر و بهبود تصویر بین المللی.”

جوزپ Borrell عملا اروپایی وزیر خارجه اصرار داشت “ما نه متمایل به هر کسی” اما او سپس افزود: “واضح و آشکار است که چین ابراز نگرانی های خود را زمانی که آنها می دانستند این سند به بیرون درز شد…من نمی خواهید به نشان می دهد که چگونه از آن انجام شد چون ما نمی توضیح این نوع از دیپلماسی است.”

هیچ مرحله مهم تر از اروپا به مسیر چین و دیپلماتیک و توهین آمیز در ارائه Covid-19 کمک به دنبال آن رشد سرمایه گذاری در اروپا و برای اندازه گیری در اروپا در حال رشد ناراحتی با پکن قلدری و فناوری تاخت و تاز.

که گفت: اروپایی ها با وزن جدید شک و تردید در مورد چینی نیت در برابر رشد برداشت بیش از ایالات متحده کاهش یافته اروپایی تعهد است.

4. چین جدید انجمن جهانی استاندارد

با جهان پریشان Covid-19 سازمان دیده بان چین انتظار انتشار بعد از این سال “چینی استانداردهای 2035.” پکن قصد این است که هیچ چیز کوتاه از تنظیم هنجارهای جهانی در حال ظهور فن آوری های بیش از دهه های آینده.

“چین استانداردهای 2035 به تمرکز بر تنظیم استانداردهای در حال ظهور صنایع” نوشتن امیلی de La Bruyere و ناتان Picarsic در TechCrunch. “بالا پایان تولید وسایل نقلیه بدون سرنشین تولید افزودنی جدید, مواد صنعتی, اینترنت, سایبر, امنیت, انرژی های جدید زیست محیطی میباشد. … داشتن امن خود جای پایی در هدفمند فیزیکی حوزه های پکن آماده است تا به مجموعه قوانین خود را.”

آنچه در این رویکرد تأکید است چگونه چین رویکرد به رهبری جهانی متفاوت است که از ایالات متحده است. در حالی که واشنگتن به طور معمول تلاش می کند به دیگران از بالای جامعه بین المللی چین آرمان است به “حرکت و نزدیک به مرکز صحنه جهانی” در سخنان رئیس جمهور یازدهم.

چه شده است بیشتر مشهود در هفته های اخیر است که چین اقدام به شکل دادن به Covid-19 دوره و پیامدهای آن قابل توجه و تمرکز و برنامه ریزی است. در همان زمان ایالات متحده در واکنش به چین بوده است متناقض و فاقد استراتژی بلند مدت و همکاری نزدیک با متحدان.

یک ستون آینده خواهد شد با آنچه در کشورهای دموکراتیک می تواند به مقابله با این چالش با هم. اولین گام این است که به درک چین به رسمیت شناختن این فرصت تاریخی و آنچه در آن است انجام می دهند برای به دست گرفتن لحظه ای.

فردریک کمپ یک نویسنده پرفروش برنده جایزه روزنامه نگار و رئيس جمهور & مدیر عامل شورای آتلانتیک یکی از ایالات متحده آمریکا با نفوذ ترین فکر می کنم تانک در امور جهانی. او در وال استریت ژورنال برای بیش از 25 سال به عنوان یک خبرنگار خارجی دستیار سردبیر و به عنوان طولانی ترین خدمت سردبیر کاغذ را نسخه اروپایی. آخرین کتاب او – “برلین در سال 1961: کندی خروشچف و خطرناک ترین مکان بر روی زمین” – بود که نیویورک تایمز بهترین فروشنده و منتشر شده است در بیش از یک دوجین زبان. او را دنبال کنید در توییتر @FredKempe و subscribe در اینجا به نقاط عطف خود را نگاه کنید هر شنبه در هفته گذشته خبرها و روند.

برای بینش بیشتر از CNBC همکاران follow @CNBCopinion در توییتر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de