کار نمی کند با توجه به مستند? در اینجا این است که چگونه به خود را مشغول و یادگیری مهارت های جدید

نزدیک به دو پنجم از کارفرمایان در آمریکا در حال انتظار برای کردند کارگران در سه ماه آینده, بر اساس یک نظرسنجی توسط چلنجر خاکستری و کریسمس.

گتی ایماژ

با استفاده از زمان در کردند به سرمایه گذاری در رشد شخصی و یادگیری مربوط به مهارت های جدید می تواند کمک به مردم خود را حفظ اعتماد به نفس و انگیزه می گوید Namrata Murlidhar مدیر بازاریابی در ارتباط با یادگیری است.

چه کردند وسیله ای برای کارکنان پرداخت در چارچوب بحران اقتصادی ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس کمی متفاوت است در نقاط مختلف جهان است اما به طور کلی درک به عنوان یک مرخصی.

در حالی که کارگران آسیب دیده خواهد شد بنابراین باید بیشتر وقت آزاد خود را در دست فعالیت ها نیز محدود به محدوده خانه خود را با توجه به گسترده مستند اقدامات در طول بیماری همه گیر.

“نگه داشتن خود را تحریک و پیدا کردن راه های جدید برای یادگیری مهارت های ضروری می تواند احتمالی بازگشت به کار نرم و صاف و یا باز کردن درب به فرصت های جدید در آینده گفت:” Murlidhar اصرار furloughed کارگران نیز به چوب به یک روال تا آنجا که ممکن است.

جو کرسول, استخدام متخصص در مشاغل سایت Glassdoor گفت که افزایش تعداد کارگران در حال furloughed “می درخشد کانون توجه بر اهمیت مهارت های قابل انتقال.”

این اعمال می شود به کسانی که گذاشته شده است و کسانی که به دنبال یک تغییر ممکن است از حرفه ای به منظور پیوستن به نیروی کار به سرعت به عنوان به خوبی به عنوان کسانی که به دنبال به با سنگ تیز کردن توانایی های خود برای بازگشت به کار خود را “قوی تر و کارآمد تر,” او گفت:.

مهارت های کلیدی است که او گفت: ضروری است برای حفظ جلا در طول این زمان شامل گوش دادن فعال است که نه تنها گوش دادن به پاسخ اما به هم تفسیر به معنای واقعی از آنچه در حال ابلاغ به شما و قادر به پاسخ درآمده است.

به طور مشابه او بر اهمیت مهارت های ارتباطی شفاهی و کتبی با تمرکز بر روی توانایی به “مختصر و روشن و منطقی است.”

مهارت های سازمانی نیز کلید Cresswell گفت: در حفظ توانایی برای دیدار با مهلت چند وظیفه و به “همیشه می دانم که این وضعیت از هر گونه فعالیت نقطه است.”

دیجیتال دوره های

دومینیک هاروی مدیر در انگلستان آن مشاغل سایت CWJobs تشویق مردم به طور موقت ترک به دنبال دوره های آنلاین رایگان به گسترش دانش خود و موجود skillsets و اضافه کرد که او خود را به تازگی آغاز شده گوگل دیجیتال دوره در بازاریابی است.

یکی دیگر از پلت فرم است edX که دارای طیف وسیعی از دوره های آنلاین رایگان از دانشگاه های برتر مانند دانشگاه هاروارد از جمله “مدرن شاهکارهای ادبیات جهان است.” وجود دارد همچنین دوره های متمرکز بر مهارت های نرم افزاری مانند “تفکر خلاق: تکنیک ها و ابزار برای رسیدن به موفقیت” توسط امپریال کالج لندن است.

پلت فرم یادگیری Coursera هر دو رایگان و اشتراک دوره های آموزشی از جمله نرم مهارت دوره مانند “بهبود مهارت های ارتباطی” توسط مدرسه کسب و کار وارتون.

“کارگران که انجام این دوره قطعا سود به عنوان کسب و کار و منابع انسانی رهبران خواهد ارزش و تشخیص proactivity به تنوع مجموعه مهارت های خود را در طول زمان پایین,” هاروی گفت.

نیمی از انگلستان کارفرمایان انتظار دارند به کردند کارکنان با توجه به فشار اقتصادی قرار داده و در کسب و کار خود را توسط pandemic, بر اساس یک نظرسنجی از 301 منابع انسانی کارگران توسط بدن موسسه خبره پرسنل و توسعه منتشر شده در هفته گذشته است.

در ضمن outplacement شرکت رقیب خاکستری و کریسمس در بر داشت در یک نظر سنجی از 254 شرکت های ایالات متحده در ماه مارس که 37 درصد از کارفرمایان گفت که آنها به احتمال زیاد کردند و کارمندان در سه ماه آینده.

اتمام: گذاشته یا بیکار ؟ در اینجا چگونه برای واجد شرایط برای یک کارت اعتباری زمانی که شما فقط کار خود را از دست داد

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>