یک شهروند چینی تحت آزمایش برای coronavirus در حالی که عبور موقت راهرو باز شده در یک ایست بازرسی مرزی بین بلاگووشچنسک و هیه. موقت دالان باز به بازگشت به روسیه و شهروندان چینی به کشورهای خود به دولت روسیه دستور به نزدیک مرز با چین به عنوان یک اقدام برای جلوگیری از coronavirus گسترش یافته است. همه مردم عبور موقت راهرو در حال آزمایش این ویروس.

سوتلانا Mayorova

برخی از سازمان بهداشت جهانی اخیر پست توییتر ممکن است به نظر می رسد آشکار, اظهارات اما در میان به سرعت در حال گسترش اطلاعات غلط درباره کروناویروس جدید, هزاران نفر اگر نه میلیون ها نفر از مردم هستند که در معرض نادرست هشدارهای بهداشتی و قات روش درمان.

“وجود دارد هیچ مدرکی از زمان شیوع بیماری هایی که خوردن سیر به حفاظت از مردم از 2019-nCoV,” که در آن نوشته شده حساب رسمی توییتر در هفته گذشته همراه با هشتگ #KnowtheFacts.

هشدار جعلی و نوشته های در گردش در رسانه های اجتماعی اغلب ادعا می شود از چه کسی یا ملی سلامت وزارت بهداشت شامل ساختگی پیشنهادات که سیر روغن کنجد و ویتامین C می تواند کشتن خاص این رشته از کروناویروس اولین بار شناسایی شده در شهر ووهان چین در اواخر ماه دسامبر.

یک هشدار به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته شده در امارات متحده عربی از طریق محبوب سرویس پیامرسانی واتساپ را به دروغ نسبت داده شده به این کشور را وزارت بهداشت هشدار می دهد که این ویروس را “حمله” گلو “در عرض 10 دقیقه” اگر شما به اندازه کافی آب بنوشید. هیچ کدام از اینها درست است و وجود دارد که هنوز هیچ درمانی برای این ویروس کشنده که در حال حاضر به کشته شدن بیش از 400 نفر و بیمار بیش از 20 ، 000.

چه کسی است که اعلام کرده است این بیماری یک اورژانس بهداشت جهانی هشدار داده است در مقابل اطلاعات غلط و آسیب آن می شود.

در مالزی و پنج نفر دستگیر شده اند برای پخش اخبار جعلی در مورد ویروس — یک پست به اشتراک گذاشته شده در Facebook دروغ ادعا می شود از یک اداره دولتی نشان داد یک تصویر جعلی از ویروس و خواندن در مالایی: “این یک تصویر از یکی از بسیاری از “خدا ارتش” ارسال به حمله به چین در قالب coronavirus. این است تصویر واقعی از این ویروس به عنوان دیده می شود در زیر یک میکروسکوپ قدرتمند.” در این پست به اشتراک گذاشته شده بیش از 700 بار.

به عنوان متجاوزین شرکت رسانه های اجتماعی و اینترنت غول در حال برداشتن گام برای مقابله با اطلاعات غلط پخش كردن, خود سیستم عامل.

گوگل شروع به نمایش اطلاعات از این که در مورد این ویروس را در نتایج جستجوی خود تصویری به اشتراک گذاری پلت فرم یوتیوب ترویج ویدئوها در آن از منابع معتبر است.

“وقت آن است برای حقایق و نه ترس” توییتی Tedros Adhanom Ghebreyesus مدیر کل که. “ما قدردانی, Google, Facebook, TencentGlobal, Infinite و توییتر در تلاش برای مبارزه با اطلاعات غلط و شایعات در #2019nCoV & مستقیم کاربران به منابع قابل اعتماد.”

Facebook است که مورد انتقاد شدید خود را برای دست زدن به اطلاعات غلط است آخرین به تعهد به پیوستن به مبارزه علیه جعلی مطالب مربوط به کوروناویروس.

این شرکت خواهد شد “حذف مطالب با ادعاهای دروغین و یا تئوری های توطئه شده اند که پرچم پیشرو بهداشت جهانی سازمان های محلی و مقامات بهداشتی است که می تواند باعث آسیب به افرادی که به اعتقاد آنها” سر خود را از سلامت Kang-Jin Xing گفت: در یک پست وبلاگ پنج شنبه.

“این شامل دعاوی مربوط به درمان نادرست و یا روش پیشگیری مانند نوشیدن آب ژاول درمان coronavirus — و یا ادعا می کند که ایجاد سردرگمی در مورد سلامت منابع که در دسترس هستند” جین اضافه شده است.

اگر شما جستجو برای “کوروناویروس” در توییتر شما در حال ملاقات با یک بنر که بار خوانده شده “دانستن حقایق” با لینک کلیک کنید برای محلی رسمی ادارات بهداشت بر اساس محل جستجو. نتایج بالای Facebook جستجو برای coronavirus روز سه شنبه ذکر شده در پست ها از دانشگاه هاروارد, NBC News و BBC News.

کارشناسان نگران هستند که با رسیدن به میلیاردها نفر از مردم اطلاعات نادرست را ادامه خواهد داد به گسترش از طریق رسانه های اجتماعی و ممکن است آن را غیر ممکن است برای کنترل تمام مطالب به اشتراک گذاشته شده به عنوان ترس — و اغلب هیستری — بیش از بیماری رشد می کند. رسانه های خبری در حال حاضر گزارش نژادی شارژ اطلاعات غلط هدف قرار دادن مردم از چین که در آن اکثریت قریب به اتفاق موارد تایید شده و مرگ و میر صورت گرفته است.

در زمان نوشتن مالزی پست ادعا که coronavirus آمد از “خدا” به “حمله چین” هنوز در Facebook.

CNBC Ryan براون کمک به این گزارش.

ترجمه تخصصی مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر