کاهش رتبه های اعتباری لبنان امتیاز در میان بحران مالی

یک بانک ویندوز در حال شکست توسط معترضان در بیروت لبنان در Jan. از 15 سال 2020 است.

بلال Jawich | Xinhua News Agency | گتی ایماژ

اعتبار آژانس رتبه بندی moody’s, لبنان, دولت, صادر کننده رأی جمعه به Ca از Caa2 و تغییر چشم انداز پایدار در میان نگرانی های کوچک کشور عربی ممکن است مجبور به تجدید ساختار بدهی های عظیم.

لبنان در حال تجربه آن بدترین بحران اقتصادی و مالی پس از پایان 1975-90 جنگ داخلی. وضعیت بدتر شده و پس از در سراسر کشور تظاهرات شروع شد و در اواسط ماه اکتبر در برابر نخبگان حاکم سرزنش برای چندین دهه فساد و سوء مدیریت.

در ماه های اخیر ارز محلی است که تا به حال شده ثابت به دلار از سال 1997 از دست رفته برخی از 60 درصد از ارزش خود را در بازار سیاه است.

یک صندوق بین المللی پول هیئت شروع جلسات پنج شنبه در لبنان به ارائه مشاوره در برخورد با فلج کننده اقتصادی و بحران مالی در میان نگرانی این کشور ممکن است به طور پیش فرض در آن Eurobond پرداخت بدهی برای اولین بار.

آژانس گفت: Ca رتبه نشان دهنده مودی انتظار است که داخلی و خارجی طلبکاران خصوصی خواهد شد به احتمال زیاد متحمل ضرر قابل توجهی در “آنچه که به نظر می رسد اما اجتناب ناپذیر کوتاه مدت دولت تجدید ساختار بدهی در نور از سرعت رو به وخامت اقتصادی و شرایط مالی.”

آن اضافه شده است که این وضعیت “به طور فزاینده تهدید پایداری به دولت بدهی و ارز میخکوب کردن محکم کردن.”

مودی گفت: لبنان در دراز مدت به ارز خارجی اوراق قرضه و سپرده سقف باید هر دو کاهش داد به Ca از Caa1 و Caa3 بود. بلندمدت محلی-ارز اوراق قرضه و سپرده سقف شده اند کاهش به Caa1 از B2 در حالی که در کوتاه مدت به ارز خارجی اوراق قرضه و سپرده سقف باقی می ماند و نه نخست.

لبنان بدهی های عظیم ایستاده در $87 میلیارد — 150 درصد بیشتر از تولید ناخالص داخلی این کشور. در میان شديد بحران نقدینگی بانک ها تحمیل کرده اند غیررسمی کنترل سرمایه محدود کردن برداشت به چند صد دلار در ماه است. اقتصاد کشور وابسته به شدت در دلار ایالات متحده از این کشور در 15 سال جنگ داخلی در سال 1990 به پایان رسید.

دولت جدید به ریاست سابق دانشگاه آمریکایی بیروت استاد حسن دیاب موفق به کسب رای اعتماد در اوایل این ماه و عهد کرده است به کار گرفتن لبنان از آن بحران اقتصادی و مالی.

مودی گفت که در پایان ماه دسامبر سپرده های بانکی تا به حال کاهش یافته است $15.7 میلیارد دلار و یا 30 ٪ از تولید ناخالص داخلی از یک سال قبل است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>