انفجار عظیم در بیروت بندر منطقه سنگ لبنان سرمایه بیش از 70 مرده

دو انفجار اخیر در لبنان سرمایه بیروت در روز سه شنبه شب به وقت محلی بسیار مخربی ویندوز در اطراف آن محله به صورت مایل از بین بردن ساختمان های مجاور و زخمی شدن هزاران نفر از مردم. حداقل 78 نفر کشته شده اند به گزارش رویترز،. لبنان وزیر بهداشت حسن حمد زودتر به رسانه های محلی گفت که بیش از 3000 نفر مجروح شدند.

نخست وزیر لبنان حسن دیاب گفت که این انفجار ناشی از یک برآورد 2,750 تن نیترات آمونیوم چپ نا امن در یک انبار NBC News گزارش شده است. ساکنان ارسال شده عکس های گرافیکی و فیلم در رسانه های اجتماعی نشان قارچ-مانند ابر و دود plumes افزایش بالای شهر از بیروت بندر منطقه است.

“من نمی خواهد استراحت تا زمانی که ما پیدا کردن فرد مسئول آنچه اتفاق افتاده است او را نگه دارید پاسخگو و اعمال شدید ترین مجازات” Diab, گفت:, و اضافه کرد که آن را غیر قابل قبول بود که حمل و نقل از نیترات آمونیوم در برآورد 2,750 تن بوده است در حال حاضر به مدت شش سال در یک انبار بدون هر گونه “اقدامات پیشگیرانه است.” آن را بلافاصله روشن است که چه مشتعل حمل و نقل از نیترات آمونیوم است.

دوم در زمان انفجار در نزدیکی محل اقامت نخست وزیر سعد حریری. CNBC هدلی قمار تایید در یک تماس تلفنی با حریری که به او آسیبی نرساند.

رییس جمهوری لبنان میشل Aoun خواستار نشست اضطراری این کشور عالی شورای دفاع که در حساب رسمی توییتر.

یک تصویر را نشان می دهد صحنه یک انفجار در بیروت در روز 4 اوت سال 2020 است.

انور AMRO | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

شاهدان CNBC گفت که انفجار گرفته بود و از تمام پنجره ها در اطراف منطقه و محافل متعدد مجروح و خون آلود مردم راه رفتن در اطراف “در خیرگی.” رسانه های محلی فیلم نشان داد مردم به دام افتاده در زیر آوار.

لبنان صلیب سرخ گفت که صدها نفر از مردم شده اند با عجله به بیمارستان و توییتی یک “تماس فوری برای اهدای خون” در آن مراکز انتقال خون در سراسر لبنان. بیروت بيمارستان غرق شده اند با خبرنگاران محلی به tweeting تصاویر از کادر پزشکی درمان بیماران در یک پارکینگ.

بیروت فرماندار هاى Abboud به نام فاجعه ملی “فاجعه” شکستن به اشک او تور شهرستان.

کشورهای متعدد ارائه شده برای آمدن به لبنان کمک های اولیه از جمله فرانسه, ایالات متحده, انگلستان, قطر, ایران و, بیشتر به طور غیر منتظره اسرائیل — با آنها به لبنان هیچ روابط دیپلماتیک است و از نظر فنی هنوز در جنگ است.

یک مرد در حال تخلیه در محل یک انفجار در بیروت, لبنان 4 اوت سال 2020 است.

محمد Azakir | ایسنا

Diab اعلام کرده است روز شنبه یک روز ملی از عزاداری برای قربانیان این انفجار و در حال کار برای اطمینان از ایمنی از کسانی که در سایت یک سخنگوی دفتر خود گفت: CNBC.

ماها یحیی مدیر کارنگی خاورمیانه مرکز ارسال شده یک عکس در توییتر از شیشه شکسته با عنوان: “من در خانه – انفجار در نزدیکی PM حریری.”

انفجار می آید جلوتر از مدتها در انتظار U. N. دادگاه حکم برنامه ریزی شده برای روز جمعه در ترور نخست وزیر سابق لبنان رفیق حریری پدر سعد حریری که کشته شد توسط یک کامیون بمب در سال 2005. چهار مظنون در دادگاه همه اعضای حزب الله مورد حمایت ایران شیعه شبه نظامی و گروه های سیاسی به طور گسترده ای دیده می شود به عنوان قدرتمند ترین حزب سیاسی در لبنان است. متهمان انکار هر گونه نقشی در مرگ حريری را. حزب الله یک سازمان تروریستی اعلام شده توسط دولت ایالات متحده.

راه رفتن مردم در صحنه از یک انفجار در بیروت در روز 4 اوت سال 2020 است.

انور AMRO | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در طی یک جلسه مطبوعاتی روز سه شنبه در کاخ سفید گفت که ایالات متحده از مقامات ارشد نظامی فکر می کنم این انفجار در بیروت “از یک حمله” یا “یک بمب از برخی از نوع.”

هنگامی که فشرده توسط خبرنگاران مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: “خوب به نظر می رسید مانند آن بر اساس انفجار. من ملاقات با برخی از بزرگ ما ژنرال و آنها فقط به نظر می رسد به احساس می کنید که در آن بود. این بود که نوعی از تولید انفجار نوع رویداد. این بود که به نظر می رسد با توجه به آنها را می دانیم بهتر از من خواهد, اما آنها به نظر می رسد فکر می کنم آن را یک حمله. آن بمب برخی از نوع.”

یک سخنگوی پنتاگون گفت: CNBC: “DoD آگاه از انفجار در بیروت و به شدت نگران از دست دادن آشکار از زندگی از جمله تخریب. ما به طور فعال نظارت بر تحولات اما باید چیزی برای ارائه در مورد علت انفجار و پیامدهای آن.”

ارشد تهمت رسمی دولت گفت: “ما شاهد این گزارش و در پی این وضعیت نزدیک است.” یک سخنگوی وزارت امور خارجه خواست شهروندان آمریکایی در لبنان به “اجتناب از مناطق آسیب دیده پناهگاه در محل و پیروی از دستورات مقامات محلی.”

این آخرین چیزی است بحران زده لبنان نیاز دارد

این کشور خاورمیانه از 6.8 میلیون بود و فرو رفته در بحران قبل از روز سه شنبه انفجار — و قبل از coronavirus همه گیر ضربه بیش از حد.

لبنان در میان بدترین بحران اقتصادی تاریخ خود را با سیستم بانکی تحت بدتر فشار از طی این کشور خونین 1975-1990 جنگ داخلی. فلج بدهی ارزی در سقوط آزاد رفتن سرسام آور نرخ بیکاری و تثبیت فساد توسط نخبگان سیاسی باعث گسترده و پایدار ناآرامی های اجتماعی است.

لبنان تظاهرکنندگان افزایش زیادی مشت گره کرده با “انقلاب” بر روی آن نوشته شده در میدان شهدا در مرکز پایتخت بیروت در اکتبر 27, 2019 در جریان تظاهرات ضد دولتی.

انور AMRO | خبرگزاری گتی ایماژ

روزانه قطع برق و یک در سراسر کشور مشکل آلودگی قبل و در حال حاضر بدتر از زمان بحران بهداشت عمومی. تظاهرات مردمی فوران در سراسر کشور در ماه اکتبر گذشته خواستار حذف سیاستمداران فاسد و تعمیرات اساسی دولت مجبور نخست وزیر سعد حریری به استعفا.

این تظاهرات در ابتدا صلح آمیز دیده می شد توسط بسیاری از داخل و خارج از کشور به عنوان نشانه ای از امید برای بهبود آینده. اما پس از آن شرایط فقط بدتر شده است با این بیماری همه گیر خرد کسب و کار و گردشگری برای این کشور و ادامه داد: سوء مدیریت مالی eviscerating ارزش لیره لبنان.

ارز دهکدهای از دست داد برخی از 90 درصد از ارزش خود را از ماه سپتامبر به معنی ساکنان در حال حاضر در تلاش برای پرداخت هزینه مواد غذایی و کالاهای اساسی. افرادی که تا به حال ذخیره پول خود را در لیره دیده می شود پس انداز زندگی خود را از بین برود و کسانی که با بودجه به دلار نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشید; لبنان کمبود شدید دلار منجر شده بود بانک ها به اعمال سخت محدودیت در برداشت.

با روز سه شنبه انفجار ساکنان و خارج از ناظران در حال حاضر ترس فاجعه بار سطح از بی خانمانی ناامیدی و بحران پزشکی. و تخریب در بیروت پورت می تواند مانع مهم واردات مواد غذایی و لوازم پزشکی — چیزی به خصوص خطرناک برای کشور است که متکی بر واردات بیش از 80 درصد از مواد غذایی خود را نیاز دارد.

— CNBC آماندا Macias و Riya Bhattacharjee کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>