مالزی نخست وزیر Mahathir Mohamad تسلیم استعفای خود به پادشاه

نخست وزیر مالزی Mahathir محمد در یک کنفرانس مطبوعاتی در پوتراجایا در نزدیکی کوالالامپور در 15 آوریل 2019.

Kyodo News | گتی ایماژ

مالزی نخست وزیر Mahathir Mohamad ارسال شده استعفای خود را به پادشاه به گفته دفتر نخست وزیر است.

استعفای ارسال شده بود به شاه در 1 p. m. به وقت محلی در روز دوشنبه بیانیه دفتر نخست وزیر گفت. این معلوم نیست که آیا مالزی شاه را قبول Mahathir استعفای چه اتفاقی خواهد افتاد به ائتلاف حاکم که او چراغ Pakatan Harapan.

در یکی دیگر از شگفتی حرکت 94 ساله نیز استعفا داد به عنوان رئیس خود را سیاسی, پارتی, Parti Pribumi Bersatu مالزی.

Mahathir تصمیم به استعفا به دنبال یک تعطیلات آخر هفته پر از حدس و گمان است که ائتلاف حاکم می تواند از دست دادن قدرت است. چند رسانه های محلی عمدتا با استناد به منابع ناشناس گزارش داد که Mahathir خواهد شیفت بیعت با بستن تا با احزاب مخالف برای تشکیل و رهبری یک دولت جدید است.

پس اخبار سیاسی تحولات FTSE بورسا مالزی KLCI شاخص تمدید ضرر و زیان خود را به 2.69% پایین تر در روز دوشنبه در حالی دلار آمریکا تقویت شده توسط 0.84% را در برابر, مالزی ringgit.

این کشور در بانک مرکزی, بانک نگارا مالزی یا BNM, گفت: آن را “از نزدیک نظارت بر شرایط در بازارهای مالی” بعد از آخرین تحولات سیاسی.

“در حالی که ringgit حرکات را ادامه خواهد داد به بازار تعیین می شود, BNM این عملیات بازار خواهد اطمینان از نقدینگی کافی و منظم مالی شرایط بازار” آن را در بیانیه ای گفت.

جانشینی سیاسی

Mahathir بود مالزی نخست وزیر و از سال 1981 تا 2003. او برتر دوباره پس از پیروزی 2018 انتخابات عمومی در برابر ائتلاف او یک بار چراغ Barisan Nasional.

پس از قدرت گرفتن دوباره در 2018, Mahathir مواجه شده است و فشار برای تنظیم یک جدول زمانی به دست بیش از کمر به انور ابراهیم که قرار بود جانشین او.

انور بود Mahathir معاون در سال 1993 تا 1998 قبل از او اخراج شد اما این رویداد راه اندازی انور حرفه ای به عنوان یک مخالف سیاسی رهبر. دو مرد وصله و تشکیل یک اتحاد دوباره را به پایین نخست وزیر سابق Najib Razak در انتخابات 2018.

بیش از آخر هفته رسانه های محلی گزارش داد که انور گفت که او خیانت شده بود توسط Mahathir حزب و یک جناح در درون حزب خودش Parti Keadilan Rakyat.

اما در روز دوشنبه رسانه های محلی گزارش داد که انور گفت که او تا به حال به دادگاه تجدید نظر به Mahathir برای ماندن در. این گزارش همچنین اشاره کرد و گفت Mahathir درگیر نمی شد در اتهام تلاش برای تشکیل یک دولت ائتلافی جدید است. دیگر گزارش با اشاره به امکان خرید اینترنتی در Mahathir حزب Bersatu که منجر به سیاستمدار استعفا به عنوان رئیس.

پس از Mahathir استعفای خود را به رئیس جمهور Muhyiddin یاسین اعلام کرد آن را برداشت و از Pakatan Harapan ائتلاف.

مالزی وزیر امور اقتصادی Azmin علی پس از آن اعلام کرد که او و 10 عضو دیگر مجلس را ترک خواهد کرد Parti Keadilan Rakyat — از انور رهبری حزب سیاسی تحت Pakatan Harapan — و به شکل مستقل بلوک در اتاق.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>