مالزی Mahathir به طور غیر منتظره ترک به عنوان نخست وزیر — اما او می تواند دوباره

Mahathir محمد و 94 است که یک کهنه سیاستمدار که شده مالزی, نخست وزیر دو بار.

Mohd Samsul Mohd گفت: l گتی ایماژ

Mahathir Mohamad یک 94-سال مالزی, سیاستمدار, به طور غیر منتظره ترک روز دوشنبه — خروج از مالزی در سیاسی برزخ و صحنه را برای یک اقدام بی سابقه تقلا میان احزاب سیاسی به دنبال تشکیل دولت بعدی.

Mahathir استعفای از بالاترین سیاسی در مالزی مجموعه اتفاقاتی که شکست از هم جدا ائتلافی از احزاب است که حکومت این کشور کمتر از دو سال. سیاسی اتحاد Pakatan Harapan غیر منتظره برنده آخرین انتخابات عمومی در سال 2018 پس از سرنگونی یک رقیب ائتلاف بود که حکومت مالزی برای 61 سال قبل از آن است.

اما Mahathir منصوب شد نخست وزیر موقت توسط پادشاه مالزی ساعت پس از ارائه استعفای خود را — توسعه است که برخی از تحلیلگران گفت: مجموعه ای است کهنه سیاستمدار به خود اختصاص خواهد داد از مالزی آینده سیاسی.

به عنوان موقت برتر Mahathir ادامه خواهد داد برای نظارت بر امور اداری در کشور تا انتصاب نخست وزیر و کابینه.

“من هنوز هم حاضر به شرط بندی که در آن خواهید بود Mahathir” گفت: James چانه متخصص در مالزی, سیاست از دانشگاه تاسمانی وقتی پرسیده شد که منجر مالزی بعدی.

روز دوشنبه تحولات به دنبال یک تعطیلات آخر هفته پر از حدس و گمان که Pakatan Harapan ائتلاف می تواند از دست دادن قدرت است. چند رسانه های محلی عمدتا با استناد به منابع ناشناس گزارش داد که Mahathir خواهد شیفت بیعت با بستن تا با احزاب مخالف برای تشکیل و رهبری یک دولت جدید است.

CNBC می شکند چه منجر به آخرین تحول سیاسی در مالزی و طول می کشد یک نگاه به آنچه اتفاق می افتد بعدی.

که Mahathir?

Mahathir یک کهنه سیاستمدار که شده مالزی, نخست وزیر دو بار. او برتر از سال 1981 تا سال 2003 که در طی آن او به رهبری یک ائتلاف از احزاب سیاسی به نام Barisan Nasional.

94 سال از بازنشستگی به فرم خود حزب و چین با سابق مخالفان سیاسی به مسابقه 2018 انتخابات عمومی. Mahathir و Pakatan Harapan ائتلاف که او به رهبری, ضرب و شتم Barisan Nasional که در انتخابات — و برای اولین بار پس از استقلال در سال 1957 مالزی به حال یک تغییر در دولت است.

آنچه منجر به استعفای ؟

Mahathir توضیح نداد که چرا او استعفا داد اما تحلیلگران و رسانه های محلی گزارش این باورند که این مسئله جانشینی بود به احتمال زیاد به یک موضوع مرکزی.

قبل از آخرین انتخابات عمومی در 2018, Mahathir قول داده بود که انور ابراهیم — حمایت خود را-تبدیل-رقیب قبل از این دو آشتی — موفق نخواهد بود او را به عنوان نخست وزیر.

چند رسانه ای گزارش پس از آن گفت: 94 ساله بود در مواجهه با فشار از انور حامیان به تنظیم یک جدول زمانی به دست قدرت است.

که Mahathir اغلب گفت که او نیاز به زمان برای کاهش دولت بدهی و مجموعه کشور در مسیر درست قبل از پله پایین. اما او به نظر می رسد حاضر به ارتکاب به یک جدول زمانی مشخص در زمانی که برای صرفنظر کردن از قدرت و نگرانی در میان تحلیلگران و سرمایه گذاران در مورد مالزی آینده.

جمعه گذشته رهبران از Pakatan Harapan ائتلاف ملاقات به بحث در مورد جانشینی به پایان رسید که با Mahathir گفت: “به اتفاق آرا” تصمیم گیری ساخته شده بود به او اجازه می دهد تا به مرحله پایین هر زمان که او می خواهد با توجه به روزنامه های محلی ،

اما گمانه زنی ها شدت بیش از آخر هفته که Mahathir خواهد جلو و حزب خود را از ائتلاف و کراوات با چند احزاب مخالف — از جمله کسانی که در Barisan Nasional ائتلاف که او را شکست داد و در سال 2018 است.

گام بعدی برای مالزی ؟

در این مرحله Pakatan Harapan ائتلاف اکثریت پارلمانی خود را از دست داده. قبل از روز دوشنبه وقایع داد ساخته شد تا از چهار احزاب سیاسی برگزار شد که 129 از 222 کرسی مجلس.

آنها شامل:

  • 50 کرسی: Parti Keadilan Rakyat یا مردم حزب عدالت به رهبری انور
  • 42 صندلی: حزب دموکراتیک عمل
  • 26 کرسی: Parti Pribumi Bersatu مالزی یا مالزی ایالات بومی حزب به رهبری Mahathir
  • صندلی 11: Parti Amanah نگارا یا اعتماد ملی, حزب

Mahathir حزب اعلام کرد خروج خود را از ائتلاف روز دوشنبه در حالی که 11 نفر از اعضای پارلمان — از جمله تعدادی از وزرای کابینه چپ انور را به شکل مستقل بلوک در اتاق.

که در سمت چپ ائتلاف حاکم با 92 کرسی از 112 اکثریت مورد نیاز برای تشکیل یک دولت.

آنچه آنها می خواهند این است که یک دولت جدید به همان سرعتی که ممکن است و (که) به عنوان پایدار به عنوان امکان پذیر است — و تنها کسی که می تواند چسب همه چیز را با هم در لحظه حاضر است Mahathir.

جیمز چانه

دانشگاه تاسمانی

رهبران سیاسی هر دو از Pakatan Harapan و این مخالفت را ابراز حمایت خود را از Mahathir به ماندن به عنوان نخست وزیر. این معلوم نیست چه Mahathir را در مراحل بعدی خواهد بود اما تحلیلگران پیشنهاد کرده اند امکانات زیر:

  • Mahathir می تواند حفظ اتحاد خود را با باقی مانده احزاب در Pakatan Harapan اما با حمایت بیشتر در حال حاضر خود را برای رهبری دولت آینده
  • به عنوان شایعه بیش از آخر هفته Mahathir می تواند پیوستن به احزاب مخالف. مخالفان Barisan Nasional ائتلاف همراه با Parti اسلام SeMalaysia یا پاس هم نگه 60 کرسی در مجلس
  • مالزی می تواند سر را به یک ضربه محکم و ناگهانی انتخابات

“مسابقه برای تشکیل دولت جدید است که هنوز هم باز” امیر فرید مدیر استراتژی در خطر سیاسی مشاوره ناحیه جنوبی, گروه, گفت, CNBC “Squawk Box آسیا” در روز سه شنبه.

او افزود که های مختلف جناح های سیاسی در مالزی خواهد بود و رسیدن به یک دیگر برای رسیدن به این “جادویی” تعداد 112 کرسی های پارلمانی برای تشکیل دولت بعدی.

اما صرف نظر از این که باعث می شود تا مالزی دولت آینده Mahathir به نظر می رسد به باقی می ماند به عنوان نخست وزیر گفت: Chin, مالزی, سیاست متخصص از دانشگاه تاسمانی.

او گفت: CNBC “نشانه های خیابانی آسیا” روز سه شنبه که بسیاری از احزاب سیاسی نمی خواهم برای رفتن به یک ضربه محکم و ناگهانی انتخابات و به طور بالقوه چهره عصبانی رای دهندگان پس از آخرین تحولات. احزاب به جای خواهد به احتمال زیاد اولویت بندی رسیدن به توافق میان خود به شکل مالزی دولت آینده او توضیح داد.

“بسیاری از آنها را در واقع از دست دادن کرسی های خود را. آنچه آنها می خواهند این است که یک دولت جدید به همان سرعتی که ممکن است و (که) به عنوان پایدار به عنوان امکان پذیر است — و تنها کسی که می تواند چسب همه چیز را با هم در لحظه حاضر است Mahathir” گفت: چانه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>