کمتر Moonshot ، ‘بیشتر شبیه آپولو 13’: شک و تردید مطرح شده به عنوان دکتر به بیرون درز نشان می دهد برنامه هایی برای 10 میلیون آزمایش

بنا به گزارش ها اسناد درز کرده نشان می دهد که دولت قصد دارد تا اوایل سال آینده تا ۱۰ میلیون آزمایش ویروس کرونا در روز انجام دهد، اما منتقدان این پیشنهادها را «زباله در مقیاس کیهانی» برانداز کرده اند.

برنامه آزمایش انبوه 100bn پوند هزینه — تقریبا به همان اندازه که دولت صرف بیمه خدمات درمانی در هر سال (£ 130bn) — با توجه به یک یادداشت توجیهی دیده شده توسط مجله پزشکی BMJ.

یک سند جداگانه نشان داد که برنامه هایی برای رشد ظرفیت آزمایش بریتانیا از ۳۵۰٬۰۰۰ نفر فعلی در روز تا اوایل سال ۲۰۲۱ تا ۱۰ میلیون نفر در روز وجود دارد.

روز چهارشنبه، بوریس جانسون، نخست وزیر، برنامه های بلندپروازانه ای را برای آزمایش میلیون ها نفر برای ویروس کرونا هر روز، در آنچه که او به عنوان “رویکرد Moonshot” مشخص کرد، اعلام کرد.

این اسناد جزئیات بیشتری در مورد آنچه دولت امیدوار است به آن دست یابد، ارائه می دهد، از جمله طرح هایی برای شرکت های خصوصی GSK، AstraZeneca، Serco و G4S برای کمک به انجام این پیشنهادها.

اما برخی از دانشمندان پیش از این ابراز تردید کرده اند، در حالی که سندی که هفته گذشته توسط گروه مشورتی علمی دولت (SAGE) منتشر شد، هشدار داد آزمایش دسته جمعی می تواند منجر به افزایش تعداد نتایج مثبت کاذب شود.

آنتونی کاستلو، مدیر سابق سازمان بهداشت جهانی و استاد UCL در توییتر نوشت: «PMs Moonshot مزخرف (بدون علم، امکان سنجی، شواهد) برای ۱۰۰ میلیارد پوند، تقریباً کل بودجه ان اچ اس، قراردادهای w برای استرا، سرکو و جی۴اس مشخص شده است.

بیشتر از Covid-19

“این زباله / فساد در مقیاس کیهانی است.”

برخی دیگر به مشکلات فعلی با برنامه آزمایش و ردیابی موجود اشاره کردند که در travel hundreds of miles روزهای اخیر پس از شکایت مردم از نیاز به سفر صدها مایل از خانه برای شرکت در آزمون، نگرانی را به وجود آورده است.

مارتین مک کی، استاد بهداشت عمومی اروپا در دانشکده بهداشت و طب گرمسیری لندن به بی ام جی گفت: «این طرح خوش بینی بی کران را منتقل می کند و مشکلات عظیم برنامه های آزمایش و ردیابی موجود را بی اعتنایی می کند.»

“آن را تنها بر روی یک بخش از مشکل تمرکز, آزمایش, و می گوید هیچ چیز در مورد آنچه اتفاق خواهد افتاد به کسانی که مثبت یافت می شود, نگرانی خاص با توجه به نسبت پایین از کسانی که پایبند به مشاوره به منزوی – تا حدودی به دلیل عدم حمایت آنها ارائه می شود.”

وی افزود: بر اساس آنچه در اینجا ارائه می شود، این کمتر شبیه آپولو 11 به نظر می رسد که نیل آرمسترانگ را با موفقیت به ماه برد و بیشتر شبیه آپولو 13 است.

:: مشترک شدن در پادکد روزانه در پادکتس اپل، پادکتس گوگل، Spotify، Spreaker

پروفسور خوزه وازکز-بلند، رئیس بیماری های عفونی دانشگاه ادینبورگ نسبت به این طرح ها خوشبین تر بود.

او می گوید: «تمرکز آزمایش در حال حاضر بر تأیید موارد مشکوک (افراد مبتلا به علائم) باقی مانده است، به این ترتیب این نکته را از دست داده است که بیشتر انتقال جامعه از کسانی می آید که بدون علامت هستند.»

“تنها یک برنامه غربالگری دسته جمعی، مانند این طرح جایگزین اعلام شده توسط نخست وزیر، که شامل آزمایش منظم تمام جمعیت برای فرستنده های بدون نشان است، می تواند COVID-19 را تحت کنترل نگه دارد و در نهایت منجر به ریشه کنی آن شود.”

SAGE در سندی که روز جمعه منتشر شد گفت آزمایش های ارزان تر و سریع تر مورد نیاز برای آزمایش انبوه کمتر از آزمایش هایی که در حال حاضر توسط ان اچ اس تست و تریس استفاده می شود، قادر به شناسایی صحیح مثبت و منفی است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر