فیلیپینی گله به Manilas چینی برای جشن سال جدید چینی در ژانویه 25 سال 2020 در مانیل فیلیپین است.

Jes Aznar | گتی ایماژ

بازارهای در حال شمردن پتانسیل خرید اینترنتی از شیوع کروناویروس که می تواند یک “لیمن-نوع” لحظه ای برای اقتصاد جهانی, با توجه به تحقیقات اقتصادی شرکت AdMacro.

مقامات چینی روز سه شنبه تایید کرد که شمار تلفات ناشی از این ویروس که سرچشمه در شهر ووهان رسیده بود 106 با 4,515 افراد آلوده.

بازارهای سهام جهانی به فروش می رسد به شدت در دوشنبه اما شروع به ایجاد ثبات در روز سه شنبه سهام هنوز معلق در هوا نزدیک به های اخیر رکورد. بازار بسیاری از تحلیلگران با اشاره به سال 2003 شیوع سارس به عنوان نشانه ای از طبیعت در کوتاه مدت از هر گونه پتانسیل اقتصادی خرید اینترنتی.

سارس مبتلا حدود 8000 نفر و منجر به حدود 800 تلفات و تخمین زده شده بود کاهش رشد اقتصادی در چین در سال 2003 توسط 1 درصد در حالی که پیرایش 0.5 pp کردن رشد در سراسر شرق آسیا است.

اما AdMacro رئیس تحقیقات پاتریک Perret-سبز گفت: CNBC شنبه که بازار شد “بیش از حد بازی گاه به گاه” با توجه به رشد اقتصاد چین از سال 2003 همراه با افزایش جمعیت شهری و دسترسی از سفر.

با 60 درصد از جمعیت چین در حال حاضر در حال حاضر در مناطق شهری در مقایسه با 60 درصد روستایی در سال 2003 و مسافر در سفرهای هوایی افزایش از 80 میلیون به 660 میلیون دلار به او پیشنهاد کرد که هزینه بستن شهرهای بزرگ نشده بود قیمت مناسب در.

“سین کیانگ استان 56 میلیون نفر در آن شرکت بسته برای یک هفته دیگر شانگهای 24 میلیون نفر Hangzhou یکی دیگر از 11 میلیون نفر” Perret-سبز گفت.

“یک tranche از جمعیت شهری تعطیل است tranche عظیمی از کسب و کار به طوری که بسیاری از شرکت های چینی در حال رفتن به مجبور به اعلام نیروی majeure و تعطیل سفارشات.”

در یک بیانیه صادر دوشنبه Perret-سبز گفت: شیوع کروناویروس به نمایندگی از “لیمن-نوع لحظه نقطه اوج” که می تواند “نکته اقتصاد جهانی به موثر رکود است.”

جدید اقتصادی تصویر

یک تفاوت کلیدی بین سال های 2003 و در حال حاضر اندازه و اهمیت اقتصاد چین در جهانی عکس.

Perret-سبز برجسته شده است که در پایان سال 2002 چینی تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) برآورد شد در حدود 1.5 میلیارد دلار 4 درصد از تولید ناخالص داخلی جهانی. تا پایان 2019 این بود $14.3 میلیارد دلار و بیش از 16 درصد از تولید ناخالص جهانی. پس از شیوع سارس در چین هنوز در حال تجربه رشد سریع داشتن فقط پیوست به سازمان تجارت جهانی (WTO).

“اگر WHO (سازمان بهداشت جهانی) درست است و اثرات ویروس برای ماه آن را به نظر نمی رسد غیر منطقی است که آن می تواند دست کشیدن حداقل 1% کردن رشد اقتصادی چین و 0.5% کردن رشد اقتصاد جهانی” Perret-سبز گفت: در یک یادداشت منتشر شده در روز جمعه.

“در واقع ما معتقدیم که این می تواند بسیار بیشتر از آن است. چنین است که چین اتصال با اقتصاد جهانی است. با رشد جهانی مجموعه باقی می ماند و ضعیف — بانک جهانی پیش بینی تنها 2.5% در این سال — آن را غیر قابل تصور نیست که چین می تواند نکته اقتصاد جهانی به موثر رکود است.”

آسیای در حال توسعه بهبود در 11 درصد رشد تولید ناخالص داخلی سرعت پس از تابستان سال 2003 نشان می دهد که اثرات منفی شد و تا حدودی کوتاه زندگی می کردند.

این “همه چیز حباب’ هنوز به پشت سر هم

اما نیل Mackinnon, جهانی, ماکرو استراتژیست در VTB Capital همچنین مشخص شده است که بازارهای سهام به تازگی بهبود از داتکام حباب و رشد جهانی در یک پست-رکود اقتصادی شکوفایی با رشد تولید ناخالص داخلی با بهره گیری از رونق سرمایه گذاری.

در یک یادداشت سه شنبه Mackinnon گفت: VTB بود “با احتیاط از اخبار خوب” و کوتاه مدت قیمت در بازارهای سهام.

“در حال حاضر بازارهای سهام به ویژه در آمریکا در طول تاریخ بیش از حد ارزش و در رکورد. این “همه چیز حباب’ هنوز پشت سر هم و نرخ رشد اقتصادهای پیشرفته است که هنوز هم نسبتا نرم از یک دهه و یا پس از بحران بزرگ مالی” Mackinnon گفت.

“چین در حال حاضر در میان مدت رشد مسیر به عنوان آن را می سازد انتقال به مصرف کننده و خدمات-led اقتصاد در حالی که در همان زمان آن را تلاش می کند به deleverage ادامه آن بدهی بالا-تولید ناخالص داخلی.”

Mackinnon استدلال کرد که در مقایسه با میزان مرگ و میر بر اساس که زمان مرگ و میر نسبتا کوچک است بر اساس درصد ممکن است “غلط” به خصوص با توجه به مستند از شهرهای بزرگ توسط مقامات چینی.

“نقطه برای سرمایه گذاران است که اقتصادی و مالی خطرات کج به حرکت نزولی حتی اگر همه به درستی امیدوار است که coronavirus باقی می ماند کوتاه مدت در صورتی که قابل درمان است و containable” او به این نتیجه رسیدند.

مقامات بهداشت خواستار آرامش

همه تحلیلگران بسیار نگران است. UBS Global مدیریت ثروت سر از سهام و اعتبار Hartmut Issel گفت CNBC شنبه که سوئیس دهنده انتظار ندارد اقتصادی مقاومت به گذشته فراتر از سه ماهه اول سال 2020 با وجود مانعی به تولید در حال حاضر طولانی مدت قمری تعطیلات سال جدید.

“ما این نوع از pullbacks این افت بیشتر به عنوان یک فرصت به خصوص در بازارهای نوظهور و به خصوص در آسیا سابق ژاپن گفت:” CNBC “Squawk Box آسیا” و اضافه کرد که دولت چین از آموخته های مشابه رویدادهای گذشته و ماهر تر در حاوی ویروس است.

کارشناسان بهداشت و درمان در روز سه شنبه به دادگاه تجدید نظر برای آرام با که سخنگوی مسیحی Lindmeier گفتن CNBC که coronavirus سلامت اورژانس در چین اما نه در سطح جهانی و در حالی که بین المللی SOS منطقه ای, مدیر پزشکی شمال اروپا در آن گفت: “به نظر می رسد بسیار خوب موجود است.”

تحلیلگران stateside همچنین در زمان بیشتر خوش بینانه در نظر چشم انداز بازارهای جهانی در روز سه شنبه گفتن CNBC پتی Domm که زمان فروش سهام می تواند 5 تا 10 درصد است اما بعید به گسترش فراتر از آن است که با توجه به backstop ارائه شده توسط آسان سیاستهای پولی از سوی فدرال رزرو آمریکا و سایر بانک های مرکزی در سراسر جهان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im