وزیر خارجه ایران سرزنش آمریکا و عربستان سعودی برای افزایش تنش در خلیج فارس

وزیر خارجه ایران محمد جواد ظریف در میزگرد ‘گفتگو با ایران’ در طول 56 مونیخ, کنفرانس امنیتی مونیخ در فوریه 15 سال 2020 است.

توماس Kienzle | AFP | via Getty Images

مونیخ — وزیر خارجه ایران محمد جواد ظریف گفت که وقتی که می آید به افزایش تنش در خلیج فارس و ایالات متحده و عربستان سعودی به سرزنش.

“من معتقدم که ما همسایگان به ویژه عربستان سعودی نمی خواهند (de-تشدید),” محمد جواد ظریف گفت: شنبه در مورد وضعیت رابطه در کنفرانس امنیتی مونیخ. او اضافه کرد که او مشکوک ریاض عامل بود تحت تاثیر مغلوب ساختن پیشی جستن دولت “حداکثر فشار مبارزات انتخاباتی” در ایران.

ایران نیز خود را متهم به عربستان با همتای شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود که با حضور در کنفرانس امنیتی مونیخ نیز از تقسیمات جدید امنیتی در فروم خود کرد به طوری که دو نفر از آنها نمی خواهد که برای دیدار با.

شاهزاده فیصل مجددا کمتر از یک ساعت پس از ظریف صحبت کرد که پادشاهی عربستان سعودی نمی خواهد نگه جلسات با ایران تا زمانی که رژیم می گیرد مسئولیت آن كه فعالیت در این منطقه است.

“پیام ما به ایران این است که به تغییر رفتار خود را اولین بار قبل از هر چیزی است که به بحث” این شاهزاده سعودی گفت: در طول یک بحث در این کنفرانس است. “تا زمانی که ما می توانیم بحث در مورد منابع واقعی که بی ثباتی بحث رفتن به عقیم” او اضافه شده است.

تنش ها در خلیج فارس در زمان اضطراب به نوبه خود در ماه گذشته زمانی که ایالات متحده انجام مرگبار اعتصاب در ایران بالا رهبر نظامی. ژان. 2 اعتصاب که به کشته شدن ژنرال قاسم سلیمانی یک کلید نظامی رقم در ایران و خاورمیانه, سیاست, به دنبال یک رشته حملات در مکان های که توسط ایالات متحده و نیروهای ائتلاف از جمله سفارت ایالات متحده در بغداد.

در پاشنه سلیمانی مرگ ایران راه اندازی حداقل یک دوجین موشک از خاک خود را در Jan. 7 در دو پایگاه نظامی در عراق که نیروهای ایالات متحده و نیروهای ائتلاف.

یک روز بعد از کاخ سفید مغلوب ساختن پیشی جستن گفت که ایران به نظر می رسد “به پایین ایستاده” و هشدار داد تهران به رها کردن جاه طلبی های هسته ای خود را.

“تا زمانی که من رئیس جمهور ایالات متحده, ایران هرگز اجازه داد به سلاح هسته ای” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: صحبت از بزرگ قلم از کاخ سفید است.

اما او پیشنهاد کرد که آمریکا آماده مذاکره با تهران. “ما باید همه با هم کار کنند به سمت ساخت ایران است که باعث می شود جهان امن تر و صلح آمیز تر جای او گفت:” در ژانویه. 8. سپس او خواست دیگر قدرت های جهانی برای شکستن دور از اوباما-دوران توافق هسته ای با ایران و کار کردن یک معامله جدید است.

بیشتر بخوانید: وزیر خارجه ایران مقصر مغلوب ساختن پیشی جستن مشاوران برای ‘بسیار خطرناک لحظه’ در روابط با آمریکا

این tit-for-tat اعتصاب دنبال چه ایالات متحده به نام یک ایرانی در حمله به بزرگترین خام کارخانه فرآوری و روغن میشه.

در تابستان گذشته به ایالات متحده آمریکا مقصر ایران predawn اعتصاب در عربستان سعودی که مجبور پادشاهی را تعطیل نیمی از تولید آن عملیات. این رویداد باعث بیشترین افزایش قیمت نفت در دهه ها و نگرانی های تازه از جوانه زدن جنگ در خاورمیانه است. ایران مدعی است که آن را نه در پشت این حملات است.

در ماه سپتامبر عربستان سعودی در وزارت دفاع گفت: هواپیماهای بدون سرنشین و موشک باقی مانده بازیافت توسط محققان نشان می دهد ایران مجرمیت. عربستان سخنگوی ائتلاف سرهنگ ترکی المالکی گفت: در طول یک کنفرانس مطبوعاتی در ریاض که تمام قطعات نظامی برگرفته از تاسیسات نفتی “نقطه به نقطه ایران است.”

بیشتر بخوانید: حمله عربستان تاسیسات نفتی شد ‘پیچیده’ و ‘تاثیر دراماتیک در بازارهای جهانی,’ پنتاگون می گوید

تنش میان تهران و واشنگتن را به شدت افزایش یافت پس تهمت خروج از برجسته ایران با میانجیگری دولت اوباما.

تا سال 2015 به توافق هسته ای لغو تحریم ها علیه ایران که اقتصاد آن را فلج و قطع صادرات نفت تقریبا به نصف. در ازای کاهش تحریم ها, ایران, پذیرش محدودیت در برنامه هسته ای خود و اجازه بازرسان بین المللی به امکانات آن است.

و در حالی که مغلوب ساختن پیشی جستن “حداکثر فشار” سیاست فلج اقتصاد ایران, کاهش صادرات نفت, تهران, گفت: آن را نمی خواهد مذاکره با واشنگتن در حالی که تحریم ها در محل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>