ساتیا نادلا مدیر اجرایی شرکت مایکروسافت صحبت می کند در طول سخنرانیها در جلسه توسعه دهندگان مایکروسافت Build کنفرانس در سان فرانسیسکو, کالیفرنیا, ایالات متحده روز شنبه, آوریل 29 2015.

دیوید پل موریس | گتی ایماژ | ایسنا

دو دهه پس از آن برای اولین بار به اوج خود رسید که غالب رهبر خیره کننده بازار گاو نر مایکروسافت بار دیگر وال استریت را ضروری سهام.

این است که به سادگی در مورد عملکرد خود و یا اندازه هر چند از آن افزایش یافت به تبدیل شدن به یک نادر کلوسوس. مایکروسافت از 70% افزایش در سال گذشته گرفته شده و ارزش بازار آن به 1.4 تریلیون دلار (گردن و گردن با اپل برای ملت بزرگترین) و حساب برای تقریبا یک هشتم از S&P 500 را 23 درصد افزایش بیش از آن زمان است.

در 12 ماه گذشته مایکروسافت اضافه کرده است 600 میلیارد دلار سرمایه گذاری در بازار — معادل شرکت اوج ارزش های فن آوری بالا در اوج از اواخر 1990s.

در عین حال مایکروسافت تقدم و همه جا در پرتفوی نشان دهنده راه این نمونه تقریبا هر مشخصه که بازار امروز پاداش غنی. مایکروسافت نادر تطبیق پذیری و rarefied فضیلت تبدیل شده اند چه بود آهسته و موقر نام به چیزی مانند همه منظوره هسته ای برگزاری این بازار حاضر است.

بدیهی ترین نرم افزار, قوی ترین سکولار-روند رشد در این اقتصاد و بازار است. فراتر از آن, enormous شرکت با تثبیت محصول سیستم عامل و با دوام جریان های نقدی سواری طولانی مدت رفتار شیفت را تبدیل به یک مسح نخبگان در وال استریت. این تریلیون دلار-بازار-کلاه باشگاه متشکل از این تنهایی با حروف الفبا و آمازون پیوستن به مایکروسافت و اپل با Facebook و حتی امثال ویزا نه چندان دور در پشت.

چرا “MSFT’ در حال کار

شما می گویند شما می خواهید به بازی بازی های در حال ظهور ابر-خدمات شبه duopoly بدون نیاز به نگرانی در مورد آنچه در آن هزینه های آمازون به کشتی یک جفت از فلیپ فلاپ یک شبه? مایکروسافت سهام برای شما.

علاقه مند به بالا-بازگشت به کسب و کار و سخاوتمندانه توزیع پول نقد از طریق buybacks و سود سهام? مایکروسافت برخوردار اواسط 30s درصد حاشیه سود بارها reloaded $40 میلیارد دلار بیع متقابل طرح و پرداخت بیش از 15 میلیارد دلار در سال سود سهام. حتی پس از این سهام را خشمگین افزایش بازده آن 1.1 درصد و افزایش سود سهام در هر سال; جاری 51 درصد در سه ماهه پرداخت تا بیش از 60 درصد در طول پنج سال گذشته.

عشق tech اما نگران اختلالات مربوط به چین شیوع کروناویروس? بر خلاف اپل, مایکروسافت, نمی ده ها تن از فروشگاه در چین و نه هیچ یک از مهمترین مراکز تولید نیمه هادی سازندگان تکیه می کنند. شاید این کمک می کند تا توضیح دهد که مایکروسافت 8 درصد افزایش برای این هفته در نظر گرفتن آن سال به روز افزایش به 16٪.

در یک سرمایه گذاری صنعت که carves تا بازار به موضوعی ارز داد و ستد وجوه به منعکس کننده یک مجموعه گسترده ای از سلیقه ها و تاکتیک های مایکروسافت بیش از حد نشان داده و در مقابل آن S&P 500 وزن در ETFs دنبال زیر دسته بندی ها: mega-درپوش رشد حرکت کم نوسان و کیفیت سود-رشد و قایق از ESG اوراق بهادار. این بودجه به نمایش در آمد برای شرکت در نشست زیست محیطی و اجتماعی و اداره استاندارد شده است به شدت محبوب به تازگی و مایکروسافت بالا نگه داشتن در تعداد زیادی از آنها را.

صندوق های تامینی آن را دوست دارم

گلدمن ساکس سازه و آهنگ یک مجموعه گسترده ای از سبد با استفاده از S&P 500 سهام است که منعکس کننده یک موضوع یا سبک یا ویژگی. مایکروسافت در حال حاضر بسیار بالا نگه داشتن آن در صندوق های تامینی VIP سبد معنی آن است که در ده منابع بیشترین تعداد صندوق های تامینی. سهام نیز جزئی از جهانی دفاعی شرکت بین المللی-فروش سازگار سودآوری و نقدینگی سهام گروه بندی.

مانند دیگر چند مگا-کلاه سهام مایکروسافت نیز در گلدمن را خوشه بندی سهام تحت تملک سنتی وجوه متقابل. فعال مدیران صندوق به طور معمول نمی خواهد خود را کامل بخشی از بزرگترین شاخص سهام به دنبال افتراق نتایج خود را از یک معیار.

حتی این کار برای مایکروسافت سود داده فعلی حاکم پول-جریان روند به منفعل شاخص بودجه. صندوق شاخص جریان همین حالا در خود به نفع بزرگترین شرکت; آنها خرید هر سهام در شاخص دقیق نسبت به سهام و شاخص وزن. اما آن را نشانی از حاشیه به کمک سهام که مدیران فعال خود را کمتر از, به عنوان پول کشیده است از آن دسته از مدیران و تغذیه به شاخص های که خرید کامل کمک به هر یک از سهام.

بالاتر از حد ارزشگذاری?

این چند رانندگان توجه سرمایه گذاران در مایکروسافت باید برداشته ارزیابی آن به 18 سال به بالا. متعدد آن به بعد 12 ماه پیش بینی درآمد در حال حاضر بیش از 30 آن بالاترین سطح از اوایل سال 2002 زمانی که P/E بود در راه خود را از یک قله نزدیک 60 در اواخر سال 1999. همانطور که نمودار نشان می دهد در حال حاضر آن را می سازد در حق بیمه سنگین هر دو به S&P و نزدک 100 (که آن را نشان دهنده حدود 10 درصد).

هنوز این درآمد تقریبا همه جریان نقدی آزاد و در این بازار یک رشد غالب شرکت به ارزش حدود 3 درصد به جلو رایگان-cash-flow عملکرد تقریبا رفتن رای دادن.

با توجه به تمام جعبه مایکروسافت چک کردن برای سرمایه گذاران آن است به جای تعجب فروش-سمت adores سهام. از 34 تحلیلگران پوشش مایکروسافت, 31 امتیاز آن را خرید و هیچ یک به فروش برساند.

‘شاهکار’

برای مطمئن ستایش است چیزی برای انجام با شرکت ستارگان عملکرد عامل تحت Satya Nadella مدیر عامل.

دن ایوس از Wedbush اوراق بهادار اسیر غالب خیابان را در این شرکت آخرین نتایج: “در 20 سال پوشش مایکروسافت ما را دیده اند بسیاری از محله های خوب اما شب گذشته بود که یک شاهکار است که به نظر ما ممکن است ردموند بهترین عملکرد ما را دیده اند و یکی برای درآمد کتاب تاریخ.”

سوال واضح این است که آیا تحسین برای مایکروسافت تبدیل شده است کمی افراطی و خونتان به اتفاق آراء. در حال بیش از حد بسیاری از سرمایه گذاران ازدحام به این یکی عظیم آشکار رهبر درآوریم کور حرکت-تعقیب برای پرداخت تا خود را به بهترین است ؟

آن را به دور از روشن است. بر اساس ویژگی های سهام جمعه بود عظیم 29 درصد بالاتر از آن 200 روز میانگین متحرک – وسیع ترین جمله گسترش به دیگر روند پس از دسامبر 2009. از آن نقطه می گوید ولف تحقیقات فنی استراتژیست جان رقو سهام “اساسا رفت وری به اواخر 2013” قبل از اینکه به شدت شکستن بالاتر است.

به عبارت دیگر سهام به نظر می رسد کشیده است اما برای برخی از زمان. قیمت به احتمال زیاد نمی تواند حفظ هر چیزی شبیه به این زمان سیر مگر اینکه ما در آستانه یک واقعا جوشان شتاب فاز برای بزرگ با تکنولوژی.

مایکروسافت به طور گسترده ای محبوب و محکم در آغوش گرفت اما به دلایل اساسی. اگر هیچ چیز دیگری, این چیزی-برای-همه سهام مناسب سنج از اینکه زمان اولویت ها و دلمشغولیهای از سرمایه گذاران ممکن است شروع به متزلزل شدن و تغییر است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de