بازارهای سهام در آسیا روز دوشنبه کاهش پیدا کرد به عنوان reigniting تنش بین آمریکا و چین وزن در تمایلات سرمایه گذار با عمده بازارهای منطقه ای بسته برای تعطیلات.

هانگ سنگ در هنگ کنگ شاخص کاهش یافته است 4.18% به 23,613.80 با سهام چینی با تکنولوژی نیروی عظیم منهدم کننده Tencent سقوط 4.08%.

در همین حال کره جنوبی Kospi کاهش یافت 2.68% به 1,895.37. سنگاپور Straits Times شاخص کاهش یافته است 2.15% در حالی که بسیار خوب 50 در هند فرو 5.34% در بعد از ظهر تجارت است.

در استرالیا, S&P/ASX 200 bucked روند کلی آن را به عنوان بهبود از آن در اوایل لغزش به 1.41% بالاتر در 5,319.80. سهام عمده بانک Westpac به دست آورد 2.8% با وجود این شرکت قبلا اعلام سود میبرد در نیمه اول آن درآمد و تعویق در پرداخت سود سهام.

به طور کلی MSCI Asia سابق ژاپن شاخص کاهش یافته است 2.54%.

بازار در چین و ژاپن و تایلند بسته شد در روز دوشنبه برای تعطیلات.

حرکت منطقه ای آمد به افزایش تنش میان واشنگتن و پکن است. رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یکشنبه گفت که او معتقد بود که یک “اشتباه” در چین به علت گسترش بیماری همه گیر کوروناویروس هر چند او در حال حاضر هیچ مدرکی برای این ادعا است. ملت جاسوسی آژانس روز پنجشنبه گفت که آن را تا به حال مشخص شد که این ویروس بود نه انسان ساخته شده بود اما هنوز بررسی این که آیا آن را ناشی از “یک حادثه در یک آزمایشگاه در ووهان.”

آسوشیتد پرس علاوه بر این گزارش شده است که ایالات متحده هوش اسناد و مدارک متهم چین پنهان به شدت از شیوع کروناویروس به ذخیره کردن تجهیزات پزشکی.

“حتی به عنوان رشد-خفقان مهار اقدامات مجموعه به از رده خارج در مارس جهانی در رکود به نظر می رسد به تعمیق در Q2,” اقتصاددانان در بانک Mizuho نوشت: در یک توجه داشته باشید. “اگر چشم انداز سخت به معکوس از دست دادن شغل پایمال کنار تهمت ضد چین تهدید ‘Mayday’ نوع ترس دینامیک ممکن است حکومت در روز است.”

تحولات جهانی شیوع کروناویروس در ادامه به نظارت توسط سرمایه گذاران با بیش از 3.5 میلیون نفر در سراسر جهان آلوده در حالی که حداقل 247,300 زندگی خود گرفته اند و با توجه به اطلاعات وارد شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز.

مغلوب ساختن پیشی جستن در روز یکشنبه گفت که او مطمئن است که وجود خواهد داشت یک coronavirus واکسن تا پایان سال است.

“ما بسیار با اعتماد به نفس است که ما در حال رفتن به یک واکسن در پایان سال, تا پایان سال,” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت. هنوز مقامات بهداشت عمومی باید گفت یک coronavirus واکسن می تواند از یک سال تا 18 ماه.

“ما شده است گفت: برای یک یا دو هفته است که ما احساس می کنیم که شاید بازارهای سهام در کوتاه مدت ممکن است کمی جلوتر از خود” استیو برایس رئیس استراتژیست سرمایه گذاری در استاندارد چارترد بانک خصوصی گفت: CNBC “و نشانه” در روز دوشنبه. “جاده به بازیابی بعید است به صاف هر دو از نظر سرعت باز کردن و اینکه آیا ما می بینیم هر مجدد شتاب Covid-19 موارد است.”

قیمت نفت کاهش

قیمت نفت کاهش یافت و در بعد از ظهر از معاملات با معیار بین المللی قراردادهای آتی نفت خام برنت به پایین 2.5 ٪ به $25.78 در هر بشکه رسید. ایالات متحده آتی نیز کاهش یافته است 7.03% به $18.39 در هر بشکه رسید.

شاخص دلار که بیانگر ارزش آن در برابر سبد ارزهای شد در 99.373 پس از کاهش از سطوح بالاتر از 100 هفته گذشته است.

ین داد و ستد در 106.75 هر دلار پس از تقویت از سطوح بالای 107 هفته گذشته است. دلار استرالیا تغییر در $0.6406 پس از کاهش از سطح بالاتر از $0.648 هفته گذشته است.

— CNBC تاکر Higgins کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de