گرینلند را ورق یخ ذوب می شود توسط مقدار رکورد با توجه به تغییر آب و هوا مطالعه نشان می دهد

یک دانشجوی دکتری در دانشگاه واشنگتن به نظر می رسد در یک meltwater جریان در یخبندان یخ های گرینلند.

گتی ایماژ

گرینلند یخ ورق تجربه ضبط ذوب در سال گذشته که رانده شد درجه حرارت گرمتر و بیشتر الگوهای گردش جوی باعث تغییر آب و هوا, دانشمندان تایید کرده اند.

استارک یافته ها نشان می دهد که محققان نیز می تواند کم بها دادن به آینده ذوب در حدود نیمی به عنوان بسیاری از مدل های که در پروژه های آینده دست دادن یخ برای حساب نمی اثرات از تغییر الگوهای گردش جوی, با توجه به مطالعه led توسط مارکو Tedesco, یک محقق در دانشگاه کلمبیا Lamont-Doherty رصدخانه زمین.

گرینلند یخ ورق تجربه بزرگترین آشکار رها کردن در سطح “توده” — و یا چه مقدار جرم از دست رفته به علت ذوب در مقایسه با توده حاصل از بارش برف — پس از رکورد نگه داشتن آغاز شد و در سال 1948 با توجه به مطالعه منتشر شده در Cryosphere.

محققان هشدار می دهند که تغییر آب و هوا را به مخرب با فشار بالا شرایط جوی در بیشتر رایج در گرینلند بزرگترین کمک کننده به جهانی افزایش سطح دریا.

“شبیه سازی از آینده اثرات بسیار به احتمال زیاد کم بها دادن به جرم از دست دادن با توجه به تغییر آب و هوا” گفت: Tedesco. “این تقریبا مانند از دست رفته نیمی از ذوب.”

گرینلند از دست داده و حدود 600 میلیارد تن آب در سال 2019, کمک به افزایش سطح دریا در حدود 1.5 میلی متر است.

گرینلند را ورق یخ دومین بزرگترین در جهان را پوشش می دهد و 80 درصد از این جزیره است. اگر ورق یخ بودند به ذوب دور به طور کامل جهانی سطح آب دریا می تواند افزایش یابد به میزان 23 فوت, بالا بردن نگرانی های جدی برای جوامع ساحلی در سراسر جهان است.

جهانی سطح آب دریا بالا خواهد رفت 2 تا 6 فوت 2100 در مسیر فعلی با توجه به داده های ماهواره ای. دانشمندان هشدار می دهند که پیش بینی دست کم گرفتن تغییر آب و هوا تاثیر را در افزایش سطح دریا.

افزایش سطح آب دریا می تواند از بین بردن ارزش ملک در مناطق ساحلی جابجایی ساکنان و در نهایت تاثیر بازارهای جهانی است. ساکنان ساحلی نشان دهنده 40 درصد از مجموع کل جمعیت ایالات متحده و $7.9 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی با توجه به ملی اقیانوسی و جوی اداره.

آب دیده می شود در بخشی از یخبندان ice ورق را پوشش می دهد که حدود 80 درصد از این کشور در یخبندان یخ های گرینلند.

جو Raedle | گتی ایماژ

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>