تکنولوژی فعال است جهانی برای پاسخ به سرعت به بیماری همه گیر کوروناویروس — اما راه حل از طریق توده جمع آوری داده ها نیز پرسش های مطرح شده در مورد حقوق و حریم خصوصی.

دیجیتال چک در سیستم های بند انتقالها تلفن همراه و برنامه های کاربردی در حال تنها برخی از نمونه هایی از فن آوری نظارت اجرا شده توسط دولت برای نظارت و پیگیری جنبش مردم به عنوان آنها به دنبال جلوگیری از گسترش ویروس.

انبوهی از اطلاعات جمع آوری شده برای ارائه به سیاستگذاران دقیق و کارآمد اطلاعات برای کمک به مدیریت منابع و در نهایت شکل بهداشتی و اجتماعی سیاست.

اما اگر این اقدامات را هموار راه را برای کارآمد تماس با ردیابی آنها مهار قدرت از داده ها در راه قرار داده است که حریم خصوصی افراد در معرض خطر.

حریم خصوصی طیف

دولت های مختلف باید قوی تر روش های مختلف به درجات مختلف از اثربخشی در مبارزه با این بیماری همه گیر. برخی تلقی شده است بحث برانگیز بیشتر از دیگران است.

در یک انتهای طیف چین است که اعزام هواپیماهای بدون سرنشین, هوش مصنوعی و دوربین های امنیتی در مقابل مردم را از آپارتمان به اجرای قرنطينه و نظارت بر فضاهای عمومی.

در طرف دیگر این طیف از کشورهای غربی مانند آلمان و ایتالیا و سوئیس به کار گرفته اند محتاط تر روش است.

این کشورهای اروپایی نیز تحت راهکار کلی حفاظت از داده های هیئت مدیره و یا GDPR که تاسیس شد در سال 2016 شده است و تبلیغ توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک “دیجیتال استاندارد طلا” برای حفاظت از داده ها و حفظ حریم خصوصی.

کشورهایی مانند سنگاپور و کره جنوبی و قطر و هند در جایی در وسط. هر کدام راه اندازی برنامه های کاربردی تلفن همراه در میان راه حل های دیگر برای کمک به با تماس با ردیابی تلاش و یا خود انزوا اقدامات است.

همه تماس ردیابی برنامه های مشابه

سنگاپور برنامه TraceTogether است داوطلبانه برای همه شهروندان و ساکنان. دولت می گوید آن را جمع آوری نمی کند و هر مکان داده است. این کشور نیز به تصویب رسید دیجیتال را بررسی کنید-در سیستم در تمام اماکن عمومی از جمله مراکز خرید و فروشگاه ها برای تسهیل تماس با ردیابی کردند.

در ضمن قطر قرارداد ردیابی برنامه Ehteraz — که به معنی احتیاط — اجباری برای همه شهروندان و ساکنان.

علاوه بر آن تماس ردیابی نرم افزار, کره جنوبی با استفاده از اطلاعات کارت اعتباری تلفن تماس سوابق و فیلم دوربین مدار بسته به صورت یک تصویر کامل تر از محل نگهداری و فعالیت های شهروندان است.

برخی مناطق هند نیز به کار ابزار نظارت مانند تماس خود را ردیابی برنامه Aarogya Setu, تلفن, ثبت, دوربین, فیلم ها و تلفن محل داده ها به منظور شناسایی ممکن است لینک کلیک کنید برای بیماران مبتلا به کوروناویروس.

نقص های امنیتی یافت شد در تماس با ردیابی برنامه های کاربردی از کره جنوبی و هند ساخته شده است که از اطلاعات خصوصی افراد با استفاده از این برنامه آسیب پذیر به رخنه های امنیتی. قطر Ehteraz برنامه نیز مشخص شده توسط سازمان عفو بین الملل به “حریم خصوصی جدی نقص است.”

اگر چه نقص بودند به سرعت ثابت ادامه داد: تکیه بر این ابزار دیجیتال و پرسش در مورد اینکه آیا قوانین حفاظت از داده شده است به درستی رعایت.

تماس برای پایان دادن به جرم جمع آوری داده ها

اروپا محافظت از اطلاعات مدیره و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه را به نام دولت به متوقف و معکوس استثنایی استفاده از داده های همه گیر شده است.

این اطلاعات شامل و امر به محل فرد را داده است که به دست آورد از تماس و یا نرم افزار بر روی تلفن همراه خود را.

امکان این بستگی به برنامه ریزی دقیق از جمع آوری و پردازش داده ها از آغاز تا پایان, گفت: Shahnawaz حامی یک مشاور امنیت برای آمریکا شرکت فناوری F5 Networks.

“مثلا اگر داده های جمع آوری شده در یک شیوه متمرکز و ذخیره شده را ایجاد می کند, شرکت می توانید غیر فعال کردن داده ها جمع آوری و نابود کردن شاه کلید است که اجازه می دهد تا دسترسی به این اطلاعات” حامی گفت CNBC. “جایی که ممکن است اطلاعات باید tokenized برای کاهش نقض تاثیر است.”

به tokenize داده است که به نوبه خود اطلاعات حساس مانند یک فرد شماره شناسایی به یک دنباله تصادفی از شخصیت به منظور حفاظت از اطلاعات از نقض.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de