یک عابر پیاده با پوشیدن ماسک محافظ پیاده روی را از طریق Lujiazui مالی منطقه در شانگهای چین در جمعه 20 مارس سال 2020 است.

Qilai Shen | بلومبرگ | گتی ایماژ

چین سیستم سیاسی و اقتصادی ممکن است بسیار متفاوت از بسیاری از کشورهای جهان اما راه مقامات راه اندازی مجدد اقتصاد چین پس از شیوع کروناویروس ارائه می دهد برخی از “مفید” درس برای دیگر اقتصادهای یک اقتصاددان گلدمن ساکس روز دوشنبه گفت:.

Coronavirus برای اولین بار کشف شده در چین در شهر ووهان قبل از گسترش به سایر نقاط کشور و سراسر جهان است. باعث می شود که چین اولین کشوری بود تحت تاثیر این بیماری همه گیر — و آن را به نظر می رسد در میان اولین برای جلوگیری از گسترش ویروس به عنوان دور به عنوان داده های رسمی نشان داد.

چین شروع به بلند کردن اجسام مستند اقدامات در ووهان — کانون شیوع آن — ماه گذشته زمانی که موارد جدید هنوز صعودی در بسیاری از کشورها است. اما چین تجربه تا کنون نشان داد که یک بهبود اقتصادی خواهد شد زمان گفت: اندرو Tilton رئیس آسیا اقتصاددان در گلدمن ساکس.

“من فکر می کنم وجود دارد مفید درس وجود دارد,” او گفت: CNBC “و نشانه های آسیا.”

“من فکر می کنم بخش صنعتی احتمالا می آید و قبل از خدمات جانبی — من فکر می کنم که یکی از چیزهایی که ما احتمالا می توانید تصور کنید و ببینید در جاهای دیگر. آن را آسان تر را به سمت عرضه به عقب وجود دارد,” او گفت:.

Tilton اضافه شده است که کشورها را قوی بازیابی زمانی که محدودیت های اول برداشته چرا که برخی از شرکت ها می توانند رزومه کاری عادی عملیات به سرعت. اما دیگران از جمله کسانی که در بخش گردشگری ممکن است دیگر به راه اندازی مجدد فعالیت, او گفت:.

در چین سیاستگذاران به نظر می رسد با احتیاط در مورد اجازه دادن به کسب و کار مانند سینما و ورزشگاه به بازگشایی اکونومیست اشاره کرد. که بدان معنی است که هنوز هم وجود دارد برخی از راه برای رفتن قبل از کشور و بازگشت به وضعیتی است که نزدیک به “عادی” — در کشورهای دیگر است که نمی خواهد رخ می دهد تا 2021 گفت: Tilton.

بسیاری از کشورها در سراسر جهان اجرا شده مستند اقدامات درجات مختلف برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس. کسانی که محدودیت — که شامل بسته شدن مرزها و بستن غیر ضروری در محل کار متوقف مقدار جهانی فعالیت های اقتصادی.

در طول چند هفته گذشته چندین کشور شروع به استراحت برخی از این اقدامات است. اما اپیدیولوژی و کارشناسان بهداشت عمومی هشدار داد که عقب آن اقدامات سرعت بیش از حد می تواند منجر به یکی دیگر از شیوع کروناویروس بیماری Covid-19.

تماشا کنید: چرا ما رو به بدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de