اروپا می تواند انتخاب کردن برای ‘هلیکوپتر پول’ به عنوان coronavirus از بین می برد و رشد اقتصادی, کارشناسان پیش بینی

بانک مرکزی اروپا (ECB) رئیس جمهور کریستین لاگارد آدرس یک کنفرانس خبری در نتیجه نشست خود در فرانکفورت آلمان 23 ژانویه 2020.

رالف Orlowski | ایسنا

این شده است هرگز به اجرا در منطقه یورو اما در نهایت بانک مرکزی اروپا (ECB) می تواند رسیدن به یک نقطه که در آن به اصطلاح “هلیکوپتر پول” است که خود را بهترین گزینه در میان coronavirus بحران دو تحلیلگران گفته CNBC.

اصطلاح ابداع شده توسط قرن 20 اقتصاددان میلتون فریدمن اشاره به یک غیر متعارف سیاست پولی که بانک مرکزی در چاپ پول اضافی و توزیع آن به طور مستقیم به شهروندان است. این ایده — که تداعی تصویر از پول در حال پرتاب از هلیکوپتر به افراد زیر — است که به افزایش هزینه های مصرف کننده و در نتیجه بهبود اقتصادی در رکود است. وجود دارد طیف وسیعی از ایده ها چگونه بانک مرکزی می تواند در این مورد.

کشورهای اروپایی شده است برخی از سخت ترین ضربه Covid-19 با صندوق بین المللی پول تولید ناخالص داخلی طرح ریزی یک انقباض از 7.5 درصد برای منطقه یورو در این سال است.

بانک مرکزی اروپا گرفته شده در مراحل مختلف به کاهش برخی از این تاثیر از جمله متعهد به خرید 750 میلیارد یورو ($815 میلیارد دلار در اوراق قرضه دولتی این سال است. اما اطلاعات اوایل این هفته منتشر شد نشان داد که بانک مرکزی اروپا همه گیر برنامه می تواند منقضی اکتبر اگر بانک مرکزی نگه می دارد و خرید اوراق قرضه در حال حاضر سرعت.

کارشناسان CNBC گفت که هلیکوپتر پول نگرانی بیش از بانک مرکزی استقلال, سرمایه گذاری خارجی (به عنوان آن را بی ارزش ارز) و معلوم نیست چگونه مردم با استفاده از پول اضافی است. آنها همچنین گفت که اگر بانک مرکزی اروپا در تلاش برای اطمینان از ثبات قیمت — هسته آن دستور — و سپس آن را “معتبر” گزینه است.

جان Wraith سر از انگلستان نرخ استراتژی در UBS گفت CNBC شنبه که اگر بانک مرکزی اروپا همچنان به خرید اوراق قرضه دولتی خود را برای یکی دیگر از شش تا 12 ماه با نتایج کمی “چه می خواهیم بکنیم ؟ ما ممکن است سعی کنید هلیکوپتر پول است.”

داریو پرکینز مدیر عامل در کلان جهانی شرکت تحقیقات TS لومپارد همچنین گفت که هلیکوپتر پول می تواند یک گزینه است. “وجود دارد هیچ نیازی نیست برای بانک مرکزی اروپا برای انجام آن در حال حاضر او گفت:” اما افزود: “شما می توانید از فکر می کنم یکی دیگر از بحران به عنوان بزرگ به عنوان این یکی؟”

بانک مرکزی اروپا تا کنون اجتناب دنبال هلیکوپتر پول به عنوان یک امکان واقعی است. در نامه ای امضا شده توسط بانک مرکزی اروپا و کریستین لاگارد رئیس جمهور چهارشنبه این بانک گفت: “شورای حکومتی هرگز در مورد موضوع هلیکوپتر پول است. از این رو بانک مرکزی اروپا با تصویب رسید و یک موضع رسمی نیست.”

“زمانی که بانک مرکزی اروپا می گوید آنها هرگز آن را مورد بحث این احتمالا به این معنی است که آنها” Frederik Ducrozet استراتژیست در Pictet مدیریت ثروت گفت: CNBC چهارشنبه.

فراگیر سوال این است که چگونه به طور بالقوه ارائه هلیکوپتر پول است. “شما می توانید خلاق با این چیزها” پرکینز از TS Lombard گفت CNBC.

چگونه به آن را انجام دهد ؟

فرانسه بانک مرکزی فرانسوا Villeroy د Galhau پیشنهاد در اوایل این ماه است که اگر وجود دارد یک “خطر عمده برای ثبات قیمت” پس از آن بانک مرکزی می تواند انتخاب کردن برای هلیکوپتر پول برای شرکت ها, حمایت از کسب و کار به طور مستقیم و نه شهروندان.

برخی از تحلیلگران نیز پیشنهاد کرد که بانک مرکزی اروپا می تواند منفی نرخ آن در دراز مدت کمک های مالی به بانک ها از طریق آن TLROs برنامه (هدف دراز مدت عملیات refinancing). این به آن معنا است که بانک مرکزی خواهد پرداخت وام دهندگان تجاری به سرمایه جدید که به نوبه خود باید اجازه می دهد شهروندان و کسب و کار برای به دست آوردن اعتبار با شرایط مطلوب تر.

“یکی از فکر می کنم شدید نمونه از این از جمله 10 سال TLTRO در -1% با ارائه پول به بانک ها تحت شرایط است که آنها اعطای 0% وام به مشتریان خود” Ducrozet از Pictet مدیریت ثروت گفت.

این گزینه می تواند به افزایش رشد اقتصادی و غلبه بر برخی از انتقاد در اطراف اصلی هلیکوپتر رها مفهوم است. حتی اگر شهروندان می خواهم که در نهایت به بازپرداخت وام های خود را (هر چند با هیچ علاقه اضافی) آن را اجازه می دهد که بانک مرکزی برای غلبه بر نگرانی ها بیش از آن استقلال است. دلیل این است که وام دهندگان تجاری را دنبال قوانین به ارائه اعتبار به جای داشتن دولت گفتن مرکزی بانکداران که باید دریافت پول و چقدر.

با وجود چالش های آن, برخی از سازمان ملل به تصویب رسید فریدمن ایده.

هنگ کنگ و تصمیم در فوریه خود را به اقامت دائم نقدی جزوه در حدود $1,200. این است که به منظور حمایت از اقتصاد پس از همه گیر و همچنین پس از تظاهرات 2019. ماکائو و سنگاپور و ایالات متحده نیز اعلام کرد طرح های مشابه.

“برای هر کسی با توجه به هلیکوپتر پول چیست اطمینان بخش است که ما همه در همان قایق” Wraith از UBS گفت. او افزود: “شما کمتر احتمال دارد برای دیدن عواقب وخیم (از هلیکوپتر پول) اگر هر کس در حال انجام آن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>