رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن در مراسم دیدار با رئیس کمیسیون اروپا Ursula von der Leyen در طول 50 مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در نشست سالانه در داووس, سوئیس, ژانویه 21 سال 2020 است.

جاناتان ارنست | ایسنا

اتحادیه اروپا در روز پنج شنبه بصورتی پایدار و محکم در اعتراض به رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن تصمیم به اعمال ممنوعیت سفر در اکثر اتحادیه اروپا سازمان ملل گفت: هر گونه تصمیم گیری باید پس از مشاوره با بلوک.

مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام محدودیت های مسافرتی جمعه در 26 کشور جهان در اروپا است. ممنوعیت سفر این است که با توجه به آغاز شب جمعه و آخرین برای حداقل 30 روز. کاخ سفید این تصمیم را چند ساعت پس از سازمان بهداشت جهانی با برچسب coronavirus به عنوان یک بیماری همه گیر. وجود دارد بیش از 127,000 موارد تایید شده در سراسر جهان با توجه به داده ها از دانشگاه جانز هاپکینز.

“کرونا ویروس یک بحران جهانی نه محدود به هر قاره و آن نیاز به همکاری به جای یک جانبه اقدام” شورای اروپا و کمیسیون اروپا رئیس جمهور چارلز میشل و Ursula von der Leyen در بیانیه ای گفت: صبح روز پنج شنبه.

“اتحادیه اروپا disapproves از این واقعیت است که تصمیم ایالات متحده برای تحمیل ممنوعیت سفر گرفته شد و یک جانبه و بدون مشاوره” دو رتبه برتر مقامات اتحادیه اروپا گفت که “اتحادیه اروپا در حال شکل گرفتن قوی اقدام به محدود کردن گسترش ویروس.”

رهبران اروپایی تا به حال یک کنفرانس تلفنی سه شنبه شب جایی که آنها در مورد چگونه به مقابله با بهداشت جهانی بحران. آنها توافق کردند که برای جلوگیری از کمبود تجهیزات پزشکی و, ترویج و توسعه یک واکسن و همچنین ایجاد یک صندوق از 25 میلیارد یورو (حدود 28 میلیارد دلار) برای جلوگیری از تاثیر اقتصادی از شیوع بیماری است.

مغلوب ساختن پیشی جستن ممنوعیت سفر اعمال نمی شود قانونی اقامت دائم در ایالات متحده با توجه به وزارت امنیت میهن و در اکثر موارد آن را نمی شود به خانواده اعضای از شهروندان ایالات متحده.

آمریکا ممنوعیت ورود به آن سفر از 26 کشور اروپایی است که به صورت منطقه شنگن که در آن وجود دارد بدون چک گذرنامه بین مرزهای داخلی. این کشورها عبارتند از: اتریش, بلژیک, جمهوری چک, دانمارک, استونی, فنلاند, فرانسه, آلمان, یونان مجارستان ایسلند ایتالیا لتونی و لیختن اشتاین لیتوانی لوکزامبورگ, مالت, هلند, نروژ, لهستان, پرتغال, اسلواکی, اسلوونی, اسپانیا, سوئد و سوئیس.

کشورهای دیگر در اروپا و نه بخشی از منطقه شنگن می شوند از ممنوعیت. این انگلیس و جمهوری ایرلند کرواسی قبرس رومانی و بلغارستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de