روزنامه نگاری به طور موثر تبدیل شدن به یک جرم و جنایت در مصر با مقامات با استفاده از coronavirus شیوع به گسترش سرکوب در برابر رسانه ها, یک گروه حقوق بشر هشدار داده است.

به عنوان تعدادی از COVID-19 موارد در مصر همچنان به افزایش, دولت محکم و کنترل خود را از اطلاعات با توجه به عفو بین الملل.

روزنامه نگاران بازجویی رسمی دولت خط پرتاب شده است به زندان متهم به تروریسم را گفت.

Jail
تصویر: روزنامه نگاران سوال دولت خط پرتاب شده است به زندان می گوید: حقوق بشر, گروه

فیلیپ لوتر عفو را در شرق میانه و شمال آفریقا مدیر گفت: “مقامات مصر را ساخته اند آن را بسیار روشن است که هر کسی که چالش های رسمی روایت به شدت مجازات خواهد شد.”

تلخ ارزیابی در روز جهانی آزادی مطبوعات آمد و به عنوان دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به خواست دولت برای حفاظت از آزادی رسانه ها و حمایت از روزنامه نگاران در طول همه گیر و به آینده.

نوشتن در توییتر گفت: “روزنامه نگاران و رسانه ها کارگران به ما کمک کند تصمیم گیری آگاهانه است که می تواند تفاوت بین زندگی و مرگ.”

عفو بین الملل ثبت کرده است 37 مورد از روزنامه نگاران بازداشت شده در دولت را افزایش سرکوب آزادی مطبوعات.

بیشتر از Covid-19

Egyptian President Abdel Fattah al-Sisi
تصویر: بسیاری از رسانه های این کشور جلوگیری از انتقاد از اوضاع وخیم دولت

بسیاری از آنها به اتهام “پخش اخبار نادرست” یا “سوء استفاده از رسانه های اجتماعی” در زیر یک جارو ترور ضد قانون است که گسترش تعریف از ترور شامل انواع مخالفت.

مقامات مصری قبلا تکذیب نقض حقوق و توجیه بازداشت را به دلیل امنیت ملی.

پس اوضاع وخیم به قدرت رسید در سال 2013 بسیاری از این کشور در رسانه ها از جمله تلویزیون و روزنامه ها گرفته اند موقعیت دولت و اجتناب از انتقاد.

بسیاری از خصوصي رسانه های عملیات شده اند به دست آورد توسط شرکت های وابسته به سرویس اطلاعاتی مصر.

حتی کسانی که کار برای طرفدار دولت خبر عملیات را نه فرار كردم گفت: عفو.

UN Secretary-General Antonio Guterres
تصویر: دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ به خواست دولت برای حفاظت از آزادی مطبوعات

یکی از روزنامه نگاران به پایان رسید تا در پریون شد عاطف Hasballah, editor-in-chief از AlkararPress سایت.

زمانی که او به چالش وزارت بهداشت را coronavirus اعداد در Facebook صفحه در ماه گذشته او به همراه یک ون پلیس و بازداشت به ظن “پیوستن به یک سازمان تروریستی”.

مصر دادستان عمومی و انقلاب اخیرا هشدار داد که کسانی که در گسترش “اخبار نادرست” در مورد کوروناویروس ممکن است تا پنج سال حبس و جریمه تند.

ماه گذشته مقامات مسدود محلی اخبار سایت است که تماس های تحت پوشش توسط فعالان برای آزادی زندانیان سیاسی بیش از ترس از coronavirus در مصر شلوغ زندانها.

به طور جداگانه مصر اخراج یک خبرنگار برای روزنامه گاردین بیش از یک مقاله که نشان داد coronavirus ميزان عفونت ممکن است به بالاتر از رسما گزارش شده است.

روزنامه نگاران در مصاحبه با سازمان عفو گزارش به طور فزاینده مداخله مستقیم دولت در پوشش خود.

بسیاری از کار برای دولتی یا تراز مقالات گفت: آنها دریافت دستورالعمل های خاص از طریق WhatsApp در پوشش.

کسانی که پایبند به خط رسمی مانند توسط ستایش شرایط زندان و لکه دولت, مخالفان سیاسی “شغل خود را از دست بودند بازجویی یا زندانی” با توجه به یک روزنامه نگار.

عفو خواست مقامات مصری به توقف خود را سانسور و آزار و ارعاب روزنامه نگاران و آزادی افراد بازداشت شده “صرفا برای انجام کار خود را”.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de