بانک مرکزی اروپا نرخ بهره اما اعلام کرد بسته محرک برای مبارزه با کروناویروس تاثیر

رئیس جمهور فرانسه-تعیین بانک مرکزی اروپا (ECB) کریستین لاگارد واکنش نشان می دهد در طول یک جلسه قبل را برای حضور در پارلمان اروپا کمیته امور اقتصادی در اتحادیه اروپا, پارلمان اروپا در بروکسل در سپتامبر 4, 2019.

جان THYS | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

بانک مرکزی اروپا تصمیم گرفت روز شنبه به کاهش نرخ بهره با وجود انتظارات بازار برای کاهش میان مداوم شیوع کروناویروس.

اما بانک مرکزی هم اعلام سهشنبه اقدامات برای حمایت از وام دهی بانک ها و گسترش آن در برنامه خرید دارایی توسط 120 میلیارد یورو ($135.28 میلیارد دلار).

فعالان بازار انتظار داشتند که کاهش نرخ 10 واحد به عنوان یک راه برای تحریک یورو به اقتصاد اروپا که رکود اقتصادی است که در مورد به ضربه زدن به منطقه. هر دو فدرال رزرو و بانک مرکزی انگلستان نرخ بهره در طول هفته گذشته به عنوان راه هایی برای حمایت از مربوطه خود اقتصاد.

بانک مرکزی اروپا نرخ اصلی می ایستد در -0.5%. منفی رای دادن به معنای خار بانک ها به وام پول به جای پارک آن را در بانک مرکزی است.

Coronavirus آغاز شد که در چین در پایان سال 2019 است گسترش در سراسر جهان است. وجود دارد بیش از 127,000 موارد تایید شده در سطح جهان با توجه به داده ها از دانشگاه جانز هاپکینز. ایتالیا یکی از بزرگترین اقتصادهای منطقه یورو است که بیشترین تعداد از موارد خارج از چین و اجرا در سراسر کشور مستند.

بیشتر تزریق پول و وام بانکی

بانک مرکزی اروپا و کریستین لاگارد رئیس جمهور گفت: اوایل این ماه بود که این بانک “را آماده مناسب و هدفمند اقدامات” برای مقابله با تاثیر اقتصادی از ویروس.

چنین تصمیم بانک مرکزی اروپا برای افزایش وام به بانک ها و افزایش خرید اوراق قرضه برنامه بود انتظار می رود.

بانک مرکزی تا به حال دوباره شروع به خرید اوراق قرضه دولتی به طور نامحدود در ماه نوامبر در یک سرعت از 20 میلیارد یورو در ماه است. این در حال حاضر خواهد شد با افزایش 120 میلیارد یورو در طول سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>