آیا نفس خود را نگه دارید. کارشناسان debunk خطرناک اسطوره ها در مورد کوروناویروس

یک پزشک فراهم می کند مراقبت از یک بیمار در یک هتل تبدیل به یک موقت بیمارستان برای بیماران مبتلا به کروناویروس در چللس در نزدیکی پاریس در مارس 22 سال 2020 است.

لوکاس BARIOULET | خبرگزاری گتی ایماژ

مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس است به همان اندازه در مورد زدودن خبر جعلی و رد کردن تئوری های توطئه است آن را به عنوان یک بهداشت جهانی بحران.

دروغ و نادرست درمان شده اند ساخت دور خود در رسانه های اجتماعی و سیستم عامل های دیجیتال به عنوان جهان clamors برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری مرموز که به کشته شدن بیش از 233,000 و آلوده بیش از 3.25 میلیون نفر در سطح جهان است. حتی سازمان بهداشت جهانی (WHO) هشدار داده است که مبارزه با کروناویروس در حال حاضر یک “infodemic” اطلاعات غلط.

“به نظر می رسد به سختی یک منطقه دست نخورده باقی مانده توسط دروغ در رابطه با Covid-19 بحران” گفت: مرد برگر, مدیر برای سیاست ها و استراتژی های ارتباطات و اطلاعات در یونسکو با توجه به یک مقاله در U. N. سایت در اوایل این ماه.

باور و عمل براساس اطلاعات نادرست می تواند به شدت خطرناک است.

پس از رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد کرد که مصرف یا تزریق مواد ضد عفونی کننده می تواند کمک به مبارزه با Covid-19 کارشناسان بهداشت و درمان به سرعت اخراج عقب و هشدار داد که چنین نادرست و توصیه های پزشکی “به طور جدی می تواند ضرر مردم است.” مغلوب ساختن پیشی جستن بعد سعی کردم به راه رفتن به عقب در آن نظرات.

کارشناسان که صحبت به CNBC افشا و خنثی پیروی از اسطوره ها در مورد کوروناویروس که نیز در حال گسترش است.

را قوی نور خورشید محافظت می کند من از Covid-19?

بدون افشای خودتان را به خورشید — و یا به دمای بالای 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) نمی خواهد شما را از ابتلا به بیماری با توجه به سازمان بهداشت جهانی است.

این ویروس میتواند در هر نقطه حتی در کشورهای گرم و مرطوب آب و هوا که گفت.

خیلی از آسیای جنوب شرقی دارای آب و هوای گرمسیری. اما این منطقه شده است امان از افزایش coronavirus موارد — سنگاپور بیش از 16,000 موارد در حالی که اندونزی نزدیک به 10 ، 000 گزارش شده عفونت با توجه به دانشگاه جانز هاپکینز داده است.

در عربستان سعودی که در آن خورشید صحرا می توانید داغتر از 50°C (122°F) در اوج تابستان بیش از 21,000 موارد گزارش شده با توجه به هاپکینز.

گرمای شدید می تواند کشتن ویروس, اما این درجه از گرما را نیز به کشتن فرد گفت: دکتر Leong کج بیل زدن نم متخصص بیماری های عفونی از ماونت الیزابت Novena بیمارستان در یک ایمیل به CNBC. او گفت: 90°C حرارت به مدت 15 دقیقه به طور موثر از بین بردن ویروس اما هیچ انسان می تواند زنده ماندن به شدت از آن سطح از گرما یا نه.

برعکس “وجود دارد هیچ دلیلی برای این باور است که آب و هوای سرد می تواند کشتن جدید کروناویروس و یا بیماری های دیگر. طبیعی دمای بدن انسان باقی می ماند در حدود 36.5°C تا C°37 صرف نظر از حرارت خارجی یا آب و هوا گفت:” چه کسی است.

مغلوب ساختن پیشی جستن به حال نیز این باورند که افشای مردم به “اشعه ماورای بنفش یا فقط بسیار قدرتمند نور” می تواند کمک به کشتن coronavirus اما کارشناسان هشدار در مورد خطرات آن است.

در حالی که این ویروس در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) نور است که می توانید آن را سخت تر برای این ویروس به تکثیر و شما احتمالا نمی تواند دریافت اشعه ماوراء بنفش نور در داخل بدن خود را به عنوان آن خواهد شد مسدود شده پوست خود را توضیح داد پل Offit, مدیر واکسن مرکز آموزش در طی یک مصاحبه تصویری با CNBC.

همه که اشعه ماوراء بنفش نور انجام خواهد داد به افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست Offit گفت.

آیا من می توانم نوشیدن ودکا یا ویسکی به شستن coronavirus?

فقط در ماه گذشته صدها نفر از مردم در ایران درگذشت, بعد از خوردن متانول — غلط برای درمان Covid-19 که از طریق رسانه های اجتماعی. تعداد مرگ و میر به عنوان یک نتیجه از خوردن متانول است پس از افزایش به 700 با توجه به گزارش اخیر توسط آسوشیتد پرس.

در حالی که مشروبات الکلی از جمله ودکا می تواند شما را “کمی مست” آنها هستند مفید برای درمان ویروس و یا برای جلوگیری از عفونت ویروس ویلیام Schaffner واندربیلت استاد دانشگاه علوم پزشکی در بخش بیماری های عفونی گفت: CNBC.

او اضافه کرد که مشروبات الکلی خواهد بود از هیچ تاثیری بر روی coronavirus و یا هر گونه ویروس دیگر. “در آن معنا ندارد سعی کنید برای شستن کردن ویروس در تمام و یا حتی به شستشو کردن با … یک نوشیدنی الکلی.”

شما هرگز نمی توانید به اندازه کافی مصرف الکل به کشتن تمام ویروس در بدن شما بدون کشتن خودتان.

پل Offit

مدیر واکسن مرکز آموزش

کارشناسان دیگر هشدار داد که تلاش برای کشتن coronavirus با الکل می تواند در هزینه های خود زندگی است.

“الکل جان ویروس. اما در غلظت های بسیار بالا که با آب گرم سوزاندن … مخاط در بینی و گلو خود را. شما قطعا کشتن ویروس اما شما خودتان بیش از حد” Leong گفت.

Offit موافقت و اضافه کرد که “شما هرگز نمی توانید به اندازه کافی مصرف الکل به کشتن تمام ویروس در بدن شما بدون کشتن خودتان است.”

جدا از مصرف الکل پاشش الکل یا مواد ضد عفونی کننده در سراسر بدن کمک می خواهم کشتن coronavirus یا به گفته کارشناسان.

“الکل مفید است به عنوان یک ضد عفونی کننده دست یک ضد عفونی کننده دست — اما مصرف آن یا داخلی و یا در سراسر بدن مفید نیست و در همه,” Schaffner گفت.

کارشناسان توصیه می کنند دست خوب بهداشت از جمله شستن دست ها با صابون و آب را چند بار در روز و همچنین استفاده از دست عفونی.

آیا من اصلا به ویروس اگر من می توانم نگه داشتن نفس من برای 10 ثانیه بدون ناراحتی یا سرفه?

یکی دیگر از خطرناک ادعا می کنند که در رسانه های اجتماعی است که به اصطلاح خود-بررسی تست تنفس است که به دروغ ادعا می کند که افرادی که قادر به نگه داشتن تنفس خود را به مدت 10 ثانیه بدون سرفه یا ناراحتی ندارند و عفونت ویروس. این ادعاهای دروغین اخير در Facebook و Twitter.

دکتر Faheem یونس ارشد از بیماری های عفونی در دانشگاه مریلند فوقانی Chesapeake سلامت افشا و خنثی است که اسطوره است. “جوان ترین بيماران مبتلا به کروناویروس خواهد بود قادر به نگه داشتن نفس خود را برای بسیار طولانی تر از 10 ثانیه. و بسیاری از افراد مسن بدون ویروس قادر نخواهد بود به آن را انجام دهد” او در توئیتر خود نوشت.

سازمان بهداشت جهانی با اشاره به “بهترین راه برای تایید اگر شما از این ویروس تولید COVID-19 بیماری است که با یک تست آزمایشگاهی. شما می توانید آن را تایید, با این ورزش تنفس که حتی می تواند خطرناک باشد.”

با توجه به مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری وجود دارد دو نوع تست در دسترس: ویروسی آزمایش و تست آنتی بادی. ویروسی تست اجازه می دهد تا شما را به تعیین اگر شما در حال حاضر باید این عفونت در حالی که یک تست آنتی بادی نشان می دهد اگر شما قبلا آلوده قبل از.

شد این ویروس ناشی از 5G شبکه?

برج های سلولی در انگلستان بودند را به آتش کشیدند در اوایل این ماه پس از تئوری های توطئه گرفتگی Facebook ادعا coronavirus شیوع بیماری های ناشی از 5G, نسل آینده اینترنت تلفن همراه.

ویروس ها می توانند سفر از طریق امواج رادیویی و یا شبکه های تلفن همراه را که گفت.

“ویروس بسیار اب زیر کاه است و بیش از همه انتظارات از دیگر عفونت های ویروسی, اما آنها آموخته اند که مهارت انتقال اطلاعات از طریق کابل برق — و قطعا درست نیست امواج الکترومغناطیسی از طریق 5G” گفت: Leong از ماونت الیزابت Novena بیمارستان.

“وجود دارد هیچ چیز الکترونیکی است که انتقال ویروس این بسیار ساده است — (آن را ناشی از) فرد به فرد انتقال و … (از طریق) بی جان محیط زیست مانند جداول دستگیره های درب و چیزهایی مانند آن است که چرا ما مانند ضد عفونی بی جان محیط زیست اطراف ما” Schaffner گفت.

فرد آلوده — که ممکن است یا ممکن است نشان می دهد هر گونه علائم آنفولانزا — تنفس کردن ویروس از طریق قطرات به طور معمول در یک سرفه یا عطسه. این ویروس می تواند حل و فصل در یک جاندار سطح جایی و افراد دیگر می تواند آن را انتخاب کنید تا در نوک انگشتان خود را و یا دست آلوده آنها را پس از آنها را لمس بینی خود را و یا دهان Schaffner توضیح داد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>