یکی از اولین پزشکان که پرچم دار جدید شیوع کروناویروس در شهر ووهان چین درگذشت.

مرگ او باعث موجی از غم و اندوه و خشم در میان رسانه های اجتماعی چینی, کاربران, بسیاری از آنان در حال حاضر نا امید با دولت دست زدن به شیوع است که به کشته شدن صدها نفر و هزاران نفر آلوده در چین است. برخی که بیشتر انتقادی از دولت شامل هشتگ #IWantFreedomOfSpeech در پست های خود را اما که برچسب سانسور شد در Weibo.

چشم پزشک Li Wenliang صدا زنگ در ماه دسامبر زمانی که او گفت: یک گروه از پزشکان در رسانه های اجتماعی چینی در مورد هفت مورد او را دیدم. او و هفت نفر دیگر خبرچین بودند مواخذه توسط ووهان پلیس در ماه ژانویه برای گسترش “غیر قانونی و نادرست” اطلاعات است.

Li بعدها با آلوده coronavirus خود را پس از درمان بیماران مبتلا به ویروس است.

او در 2:58 صبح به وقت محلی ووهان بیمارستان مرکزی اعلام کرد در چین توییتر مانند خدمات Weibo. او 34.

رسانه های اجتماعی چینی در حال حاضر بوده است وزوز با خشم و نگرانی در مورد Li سلامت برای چند ساعت. از اواخر پنج شنبه شب رسانه دولتی شد و در حال حاضر گزارش داد که او مرده بود قبل از این بیمارستان گفت: او هنوز در وضعیت بحرانی است.

سازمان جهانی بهداشت همچنین ابراز تسلیت خود را اگر چه این گفته آن نیست که اطلاعات در لی وضعیت 2:35 صبح

رسانه های اجتماعی, فوران بسیار زیاد بود و به زودی بدل به سرخوردگی بیشتر با استقرار و دست زدن به آن از شیوع کروناویروس است که گسترش در سطح جهان است.

در صبح روز جمعه دو محبوب ترین هشتگ در Weibo به ترتيب مربوط به Li مرگ است. چین همه جا پیام برنامه WeChat پر شد با تسلیت.

نظرات در بازه زمانی از احترام و غم و اندوه از دست دادن یک “قهرمان”. برخی از اشاره از آلبوم از Les Miserables’ “آیا شما می شنوم مردم می خوانم.” دیگران تکرار یک نقل قول از Li به Caixin Media “یک جامعه سالم باید نه تنها یک صدا.”

یک screengrab از هشتگ “من می خواهم آزادی بیان’ در رسانه های اجتماعی چینی پس از مرگ Li Wenliang, یک دکتر در ووهان که مطرح اولیه زنگ جدید شیوع کروناویروس.

CNBC

“صفحه جستجو در Weibo, اخبار (که می بینید) است که همه آنها می خواهند شما را به دیدن نهفته است نیز ساخته شده توسط چه کسانی که در بالا می خواهید به را تشکیل می دهند (من) از دست دادن اعتماد به نفس در رسانه های رسمی. آزادی بیان نیست در همه وجود دارد” گفت: یک Weibo کاربر با توجه به CNBC ترجمه.

“این واقعا فقط یک نمایش از زمان شروع این بیماری همه گیر در حال حاضر و تا آن را تمام شده توسط یک دروغ پس از پس از” گفت: یکی دیگر از.

“من عاشق این کشور عشق مردم در این کشور زمین, دریاچه ها و رودخانه ها اما من دوست ندارم در این کشور حاکمان” ارسال شده دیگری است.

بعد جمعه, چین بالا ضد فساد سازمان مرکزی کمیسیون برای نظم و انضباط بازرسی در بیانیه ای گفت: این امر ارسال یک تیم به ووهان به بررسی مسائل مربوط به Li.

کارشناسان CNBC گفت هفته گذشته که شیوع کروناویروس بزرگترین چالش سیاسی برای رئیس جمهور چین شی جینپینگ.

از طریق پایان روز شنبه, چین ملی کمیسیون بهداشت گفت: شیوع بیماری را کشته است 636 مردم و آلوده 31,161 در کشور است.

— CNBC ساناز چنگ وندی یه پنی چن و جنس زنبق و سوسن وانگ کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de