مس کارخانه در Nantong چین است.

VCG | گتی ایماژ

قیمت مس یک بارومتر برای سلامت اقتصاد جهانی باید شیرجه بیش از 12 درصد از اواسط ژانویه به عنوان coronavirus شیوع فشار چین به گسترش shutdown در ساخت آن مناطق.

قیمت مس کاهش یافت و برای 13 روز دوشنبه به پایین دیده نشده از سپتامبر سال گذشته به وقوع رشد گسترده تر.

از الکترونیک به ساخت و ساز از خانه های مس است که به طور گسترده در تولید و تقاضا برای این فلز لقب دکتر مس — شاخص اقتصاد سلامت. چین بزرگترین مصرف کننده فلزات.

“مس … واقعا به بخش تولید است. تولید شده است که ضعیف ترین جبهه در اقتصاد جهانی” جفری Kleintop مدیر ارشد سرمایه گذاری جهانی استراتژیست در چارلز شواب گفت CNBC در روز سه شنبه. “نگرانی است این است که یکی دیگر از شوک به اقتصاد جهانی و تولید پس از تجارت شوک از سال گذشته است. و آن را به اندازه کافی برای نگه داشتن مس و دیگر فلزات پایه مورد استفاده در فرآیند تولید در … یک دوره ضعف است.”

قیمت مس معامله در شانگهای نیز کاهش یافت و به سه سال اخیر در روز دوشنبه به عنوان چینی بازار بازگشایی بعد از تمدید سال جدید قمری ، ترین معامله مس قرارداد در بورس آتی شانگهای کاهش یافت آن حد روزانه 7 درصد.

شانگهای آتی ارز است به حالت تعلیق در شب تجارت تا اطلاع ثانوی.

فرض کنید دو هفته تعطیل, و ما می تواند تقاضا برای مس سقوط سطح مشابه به سال 2003 در شیوع سارس.

دانیل Hynes

ارشد استراتژیست کالا در ANZ تحقیقات

خاموش کردن در چین کلید تولید مناطق خواهد رسید قیمت مس بیشتر ANZ تحقیقات اشاره در گزارش هفته گذشته است. بسیاری از شهرستانها چینی نیز اعمال دقیق محدودیت های مسافرتی.

“در چین کلید صنعتی – ساخت و ساز خودرو و کالاهای بادوام و تقاضا برای مس باعث می شود تا حدود 50 درصد از کل مصرف” نوشته دانیل Hynes ارشد استراتژیست کالا در ANZ پژوهش است.

“فرض کنید دو هفته تعطیل, و ما می تواند تقاضا برای مس سقوط سطوح شبیه به سارس در سال 2003 در شیوع” او گفت:.

از زمان شیوع کروناویروس اولین گزارش سازمان بهداشت جهانی در اواخر ماه دسامبر در شهر ووهان کشیده شده مقایسه کشنده 2002-2003 شیوع بیماری سارس به عنوان آنها هر دو از یک خانواده از ویروس ها است. تعداد مرگ و میر در سرزمین اصلی چین در حال حاضر پیشی گرفته است که از سارس.

هفته گذشته چین شروع به گسترش shutdown در بیش از نیمی از آن مناطق است. همانطور که از صبح روز دوشنبه در حداقل 24 استان ، شهرداری و دیگر مناطق در چین گفت: کسب و کار نه به سر کار قبل از Feb. 10 در اولین.

در سال گذشته این مناطق از چین اختصاص بیش از 80 درصد از تولید ناخالص ملی و 90 درصد از صادرات با توجه به CNBC محاسبات از اطلاعات قابل دسترسی از طریق وزش اطلاعات است.

کسب و کار در ویروس کانون استان هوبی که ووهان است و این سرمایه را به بازگشت به کار و حتی بعد از آن در فوریه. 14.

ووهان که دارای غلظت بالایی از فن آوری بالا و شرکت های تولیدی نشان دهنده حدود 1.8 درصد از تولید ناخالص داخلی چین و هفتم بزرگترین اقتصاد در چین Hynes, گفت:, و اضافه کرد که صنایع کلیدی عبارتند از: جراحی خودرو و فن آوری است.

کالاها در چین جست و خیز کردن

بازارهای آتی در چین سقوط روز دوشنبه در بر ترس است که تقاضا در جهان بالا تولید کننده و مصرف کننده کالا را ضربه.

زنجیره تامین شده است مختل شود با توجه به محدودیت های مسافرتی در حالی که بسیاری از شهرهای مجازی مستند.

  • تخم مرغ آتی در دالیان شد پایین 7 درصد هدف قرار دادن محدودیت روزانه.
  • آرد سویا قراردادهای آتی شیرجه به اندازه 5% بسته 3.4 درصد پایین تر است.
  • روغن پالم پایین بود 7 درصد.
  • Soymeal نفت پایین بود 7 درصد.

— CNBC ساناز چنگ کمک به این گزارش.

ترجمه تخصصی مقاله

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im