یک کشتی کانتینر در بندر چینگدائو در چین در شرق استان شاندونگ.

خ | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

چین روز پنجشنبه اعلام کرد که آن را نصف تعرفه های صدها نفر از آمریکا کالا به ارزش حدود 75 میلیارد دلار.

تعرفه در برخی ایالات متحده کالا قطع خواهد شد از 10% به 5% و 5% به 2.5% دیگران با توجه به بیانیه ای از چین, وزارت مالیه. تنظیمات را به اثر از 1:01 p.m در فوریه. 14 آن گفت: بدون در نظر گرفتن که در آن زمان منطقه در آن با اشاره به.

کاهش اعمال می شود به حدود 75 میلیارد دلار ارزش واردات از آمریکا بود که سیلی با تعرفه های هفت. 1, 2019, با توجه به بیانیه ای جداگانه در وب سایت وزارت. آن را بلافاصله روشن نیست که محصولات تحت پوشش هستند.

این بیانیه در وزارت مالیه گفت که این حرکت ساخته شده بود به منظور “پیشبرد سالم و توسعه پایدار چین و ایالات متحده تجارت است.” یک مقاله جداگانه در وب سایت با اشاره به کاهش تعرفه ها بود به پایان رسیده در رابطه با آمریکا و تصمیم گیری در ماه ژانویه به نصف کاهش تعرفه در فوریه. 14 برای $120 میلیارد دلار کالاهای چینی از 15 درصد به 7.5 درصد.

چین گفت که بعد از تنظیم خواهد شد بستگی دارد در چگونه چین و آمریکا روابط تجاری evolve اضافه کردن آن امیدوار به همکاری با واشنگتن به طور کامل از بین بردن تمام تعرفه ها را افزایش می دهد.

یک تحلیلگر می گوید: این توسعه می تواند نشانه آن است که چین آماده است به حرکت فراتر از به اصطلاح فاز یک توافقنامه تجارت.

“چه کسی می داند دقیق انگیزه های من به این معنی نیست که کاملا قابل قبول است که آنها تحت (اقتصادی) ، اما من فکر می کنم توسعه بسیار خوش آمدید, چون شما می دانید که زبان نشان می دهد که وجود دارد این است که یک بیت از یک شاخه زیتون در اینجا. و یک بیت از یک تمایل به حرکت رو به جلو فراتر از فاز یک و احتمالا در فاز دو” گفت: کینگزلی جونز مدیر ارشد سرمایه گذاری افسر در Jevons جهانی.

“من فکر می کنم که خواهد بود خوب … اگر ما می توانیم این موانع تعرفه کاهش و عادی سازی روابط است که همچنین شامل برخی از مذاکره در مورد آن دیگر چسبیده نقاط شما می دانید IP و…. پس از آن من فکر می کنم که بسیار مثبت است.”

به طور جداگانه پکن در روز شنبه نیز گفت: این امر تعلیق تلافی جویانه تعرفه های محصولات از ایالات متحده است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای مبارزه با شیوع کروناویروس در چین است.

چین و ایالات متحده را به اعمال تعرفه بر میلیاردها دلار از هر یک از دیگر کالاها در تجارت خود نبرد. هر دو کشور باید این به اصطلاح فاز یک توافقنامه تجارت که آنها امضا شده در ماه ژانویه است.

تحت توافق مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اوراق تعرفه ها در ابتدا مجموعه را به اثر در ماه دسامبر گذشته. بر اساس این توافق به کاهش عوارض بر 120 میلیارد در محصولات به 7.5 درصد.

هنوز کاخ سفید است آن را ترک تعرفه های دیگری 250 میلیارد دلار محصولات چینی در محل در حال حاضر. روز چهارشنبه وزیر خزانه داری استیون Mnuchin گفت: مرحله دوم این توافق نامه که ایالات متحده امیدوار است به اعتصاب می تواند شامل تعرفه امداد.

این اخبار. لطفا دوباره بررسی کنید برای به روز رسانی.

— CNBC ابیگیل Ng و یعقوب Pramuk کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de