چین می گوید آخرین متحده حرکت است, تشدید تنش ها در دریای چین جنوبی

نیروی دریایی ایالات متحده multirole fighter فرود بر روی عرشه پرواز از ناو یو اس اس رونالد ریگان (CVN-76) هواپیما حامل آن را به عنوان بادبان در دریای چین جنوبی Oct. 16, 2019.

کاترین لای | خبرگزاری فرانسه | گتی ایماژ

چین روز سه شنبه گفت که آخرین متحده رد پکن ادعا می کند در دریای چین جنوبی بی ارزش باعث تنش در منطقه است.

بسیار مورد مناقشه از آب بدن — با آن islands, شیلات, منابع انرژی پایگاه های نظامی و مسیرهای تجاری — دروغ در ساحل جنوبی سرزمین اصلی چین و تایوان و کشورهای جنوب شرق آسیا مانند ویتنام و اندونزی و فیلیپین.

در نادر حرکت نیروی دریایی ایالات متحده با ارسال دو هواپیما حامل به انجام عملیات و تمرینات در این منطقه در جولای 4, امریکا, روز استقلال. پکن شد و در حال حاضر در حال انجام تمرینات نظامی در دریای چین جنوبی از ژوئیه 1 به 5 جولای.

“ایالات متحده در لیگ یک باز و رایگان هند و اقیانوس آرام” وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: روز شنبه در بیانیه ای در وزارت امور خارجه وب سایت. “امروز ما در حال تقویت سیاست ایالات متحده در یک حیاتی ستیز بخشی از این منطقه در دریای چین جنوبی است. ما در حال ساخت روشن: پکن ادعا می کند به منابع دریایی در سراسر بسیاری از دریای چین جنوبی به طور کامل غیر قانونی است مبارزات انتخاباتی خود را از قلدری آنها را کنترل کند.”

به سفارت چین در ایالات متحده در پاسخ آن “شرکت اپوزیسیون” در زبان چینی بیانیه ای در اوایل روز شنبه با توجه به CNBC ترجمه.

“بیانیه صادر شده توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده در جولای 13 مخالف چین و کشورهای آسه آن’ تلاش برای حفظ ثبات و صلح در دریای چین جنوبی بی پروا تحریف مربوطه حقایق هدف از دریای چین جنوبی و قوانین مانند ” سازمان ملل متحد کنوانسیون حقوق دریاها,’ تبدیل دریای چین جنوبی به تنش وضعیت باعث چین روابط با کشورهای منطقه و نامعقول متهم چین است. چین قاطعانه مخالف این” آن گفت:.

دریای چین جنوبی است که در سطح جهان مهم حمل و نقل مسیر و با توجه به اتاق فکر مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی در مورد $3.4 تریلیون جهان تجارت از طریق این آبراه در سال 2016.

سطح بالا و بلاغت بین ایالات متحده و چین تبدیل شده است به طور فزاینده تهاجمی در ماه های اخیر در میان راه باریک از مسائل اعم از تکنولوژی و امنیت ملی به پکن افزایش کنترل از هنگ کنگ نیمه مستقل منطقه است که لذت می برد به مراتب بیشتر آزادی های دموکراتیک از سرزمین اصلی است.

بیش از آخر هفته در ایالات متحده با صدور یک هشدار امنیتی برای شهروندان خود در چین “افزایش خطر بازداشت خودسرانه.” معلوم نیست چه چیزی باعث حرکت که تکرار زبان مورد استفاده در چین سفر مشورتی صادر شده در ژانویه 2019.

بسیاری از تحلیلگران انتظار تنش بین دو کشور اقتصاد به افزایش پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در نوامبر است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>