چین کاهش معیار نرخ وام در میان شیوع کروناویروس

یک مرد سوار بر یک دوچرخه الکتریکی در حال عبور از چین, بانک مرکزی, بانک خلق چین است.

ژانگ پنگ | LightRocket | گتی ایماژ

چین روز پنجشنبه گفت این کاهش آن معیار نرخ وام — یک حرکت بود که به طور گسترده ای انتظار می رود توسط تحلیلگران در جهان به عنوان دومین اقتصاد مواجه تهدید از شیوع مرگبار coronavirus.

این کشور در بانک مرکزی, بانک خلق چین قطع یک سال وام نخست رای از 4.15% به 4.05% و پنج سال رای از 4.80% به 4.75%. این PBOC منتشر نرخ هر ماه. پنج شنبه حرکت بود که اولین کاهش از اکتبر سال گذشته با توجه به Refinitiv داده است.

وام نخست نرخ نرخ بهره است که بانک شارژ خود را از معتبر ترین مشتریان. این PBOC در یک وصله پینه کردن به چین نرخ بهره رژیم در سال گذشته تحت فشار قرار دادند تجاری وام دهندگان به مرجع وام نخست میزان زمانی که قیمت گذاری وام های جدید است.

برش به یک سال و پنج سال وام نخست به دنبال نرخ بانک مرکزی حرکت می کند روز دوشنبه به کاهش نرخ بهره در آن یک سال و متوسط مدت وام تسهیلات — بودجه است که PBOC آشنایی به موسسات مالی — از 3.25% به 3.15%. وام نخست نرخ مربوط به نرخ بهره در میان مدت تسهیلات وام.

نرخ پایین وام در چین آمده در زمانی که بسیاری از فعالیت های اقتصادی در سراسر کشور به عنوان غرفه مقامات مسابقه شامل گسترش یک کروناویروس جدید — در حال حاضر به نام COVID-19 — که اعتقاد بر این است که منشأ در ووهان در استان هوبئی استان است.

برخی از تحلیلگران و گفت: این حرکت تنها می تواند کمک به اقتصاد چین بسیار است.

“ده اساس کاهش نقطه کمک خواهد کرد که شرکت های آب و آسیب از coronavirus در حاشیه” جولیان Evans-Pritchard ارشد چین اقتصاددان در مشاوره سرمایه اقتصاد نوشت: در یک توجه داشته باشید پس از PBOC منتشر شده آخرین آن وام نخست نرخ.

“اما حتی اگر … برش گذشت به همه وام گیرندگان که تنها کاهش میانگین یک سال نرخ وام دهی بانک از 5.44% به 5.34%. توانایی شرکت برای به تعویق انداختن بازپرداخت وام و دسترسی به وام در شرایط ترجیحی را بیشتر در کوتاه مدت,” او اضافه شده است.

بو چوانگ ارشد چین اقتصاددان در شرکت تحقیقات TS Lombard گفت: این اقتصاد نیاز بیشتر “تهاجمی” کاهش.

او گفت: CNBC “نشانه های خیابانی آسیا” پس از PBOC اعلام کرد که هر دو در میان مدت وام و نرخ تسهیلات و وام نخست نرخ می تواند حرکت کند و حتی پایین تر بعد از این سال.

“در بالا از آن… خواهیم دید بیشتر اعتبار کاستن از جمله سایه های بانکی و اعتباری,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>