یک نمای هوایی از معترضان در تظاهرات روز 16 اوت سال 2020 در مینسک ، شده اند وجود دارد روزانه تظاهرات در بلاروس سرمایه و در جای دیگر در این کشور بعد از رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو مدعی پیروزی در آگوست 9th, انتخابات است که منتقدان ادعا جعلی بود.

گتی ایماژ اخبار | گتی ایماژ

رئیس جمهور بلاروس الکساندر لوکاشنکو رد تماس برای ترک پس از اعتراض مجدد انتخابات هشدار داد که شوروی سابق جمهوری را “هلاک به عنوان یک دولت” اگر آن را مجبور به تکرار رای دادن.

مخالفان دولت به خیابان ها ریختند برای هشتمین روز متوالی از تظاهرات ضد دولتی روز یکشنبه خواستار خروج از این کشور بحرانزده استبدادی رهبر.

آن را می آید به خشم رشد می کند بیش از گزارش خشونت پلیس و اتهام تقلب در انتخابات و نظرسنجی تقلب در اوت 9, انتخابات ریاست جمهوری.

لوکاشنکو که از سال 1994 مدعی پیروزی در انتخابات است که خود را به او داد ششم در روابط و اتحاد را رد اتهام تقلب.

“تا زمانی که شما کشتن من خواهد بود وجود دارد هیچ دیگر انتخابات” لوکاشنکو گفت: کارگران در یک کارخانه تراکتور سازی روز دوشنبه گزارش رویترز با استناد به محلی مستقل خروجی رسانه ها Tut.by.

نتایج رسمی نشان می دهد او موفق به دریافت حدود 80 درصد آرا در اوایل این ماه در حالی که اصلی مخالفت نامزد سوتلانا Tikhanovskaya, 37 بود گفت: به دریافت حدود 10 درصد از آرا.

Tikhanovskaya که به چالش کشیده 65 ساله رئیس جمهور پس از شوهر منع شد از در حال اجرا و در زندان توسط مقامات را محکوم کرده است و در نتیجه به نام برای ایجاد یک ساز و کار قانونی است که می تواند اطمینان جدید و عادلانه انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.

صحبت کردن در یک فیلم ویدئویی نشانی از لیتوانی در روز دوشنبه سابق انگلیسی گفت: امنیت و اجرای قانون افسران وفادار به رئیس جمهور خواهد بود ببخشند برای رفتار گذشته خود را تا زمانی که آنها بلافاصله قراضه وفاداری خود را به رئیس جمهور.

هزاران نفر از افراد بازداشت شده در تظاهرات اخیر که پلیس به دنبال تمبر با استفاده از باتوم و گلوله های لاستیکی و فلش نارنجک. حداقل دو نفر از تظاهر کنندگان کشته شده اند.

مخالفان همچنین خواستار اعتصاب عمومی از دوشنبه. می آید بعد از هزار نفر از کارگران در دولت کنترل می شود کارخانه های سنتی پشتیبانی پایه برای لوکاشنکو در ادامه اعتصاب در اواخر هفته گذشته.

تحولات آخر هفته

در تلاش برای قرار دادن در یک نمایش قدرت لوکاشنکو خطاب به ده ها هزار نفر از حامیان پایتخت این کشور شهر مینسک در روز یکشنبه. وی از کسانی که در حال حاضر به دفاع از استقلال بلاروس گفت: این کشور باید “تبدیل به یک مستراح برای اروپا است.”

لوکاشنکو همچنین متهم به قدرت های غربی از جمع آوری واحد های نظامی در امتداد مرزهای این کشور با کشورهایی مانند لتونی لهستان و لیتوانی.

مخالفان رئیس جمهور در مقابله با خود به مراتب بزرگتر تظاهرات حدود 2.5 کیلومتر (1.6 کیلومتر) به دور است.

تظاهرکنندگان شرکت در یک ضد لوکاشنکو تجمع در 16 اوت سال 2020 در مینسک ،

میشا فریدمن | گتی ایماژ

به عنوان بسیاری از 200,000 نفر گزارش شده گرد هم آمدند تا صدای نارضایتی خود را با یک ملی مستقل سایت خبری توصیف مسالمت آمیز تظاهرات به عنوان “بزرگترین در تاریخ مستقل بلاروس.”

سخنگوی ناتو pifer تاکید کرد که اتحاد نظامی بود “از نزدیک نظارت بر” وضعیت در بلاروس اما اخراج رئیس جمهور ادعا می کند که نیروهای جمع آوری شد همراه بلاروس’ غربی مرز.

“وجود دارد هیچ ناتو تجمع در منطقه” Lungescu گفت: از طریق توییتر در روز یکشنبه.

“ناتو چند ملیتی حضور در بخش شرقی اتحاد است نه یک تهدید برای هر کشوری است. آن را به شدت دفاعی متناسب و طراحی شده برای جلوگیری از درگیری و حفظ صلح” او اضافه شده است.

‘هیچ سیاست خوب پاسخ برای کشورهای غربی

اتحادیه اروپا گزارش شده است که طراحی یک لیست از مقامات در کشور است که می تواند در صورت تحریم توصیف اخیر رای به عنوان “نه آزاد و نه عادلانه است.”

بریتانیا اعلام کرده است که انتخابات مجدد از لوکاشنکو به عنوان “جعلی است.” انگلیس وزیر خارجه Dominic Raab روز دوشنبه گفت که این کشور با شرکای بین المللی برای تحریم کسانی که مسئول.

“جهان را با وحشت از خشونت استفاده می شود توسط مقامات بلاروس به سرکوب تظاهرات مسالمت آمیز که به دنبال این تقلب در انتخابات ریاست جمهوری” Raab در بیانیه ای گفت.

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی گفت: از طریق توییتر در روز یکشنبه که اتحادیه اروپا “باید همچنان به بسیج در کنار صدها هزار نفر از بلاروس که نشان می دهد مسالمت آمیز برای احقاق حقوق خود آزادی خود و حاکمیت خود را.”

در همین حال وزیر دارایی اولاف Sholz توصیف لوکاشنکو به عنوان یک “دیکتاتور” که تا به حال از دست داده حمایت از رای دهندگان هشدار مسکو از مداخله برای سرپا نگه داشتن یک رئیس جمهور که “دیگر هیچ مشروعیت.”

بلاروس’ رئیس جمهور الکساندر لوکاشنکو می دهد یک سخنرانی در یک تجمع از هواداران خود در میدان استقلال. پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری در 9 اوت تظاهرات گسترده برگزار شده است در مینسک و دیگر شهرستانها در سراسر کشور بلاروس.

والری Sharifulin | TASS via Getty Images

روسیه یک متحد سنتی بلاروس گفت: این امر می تواند آماده ارائه لوکاشنکو حمایت نظامی در صورت لزوم.

لیتوانی وزیر امور خارجه به خبرنگاران گفت: روز دوشنبه که روسیه به کمک نظامی در بلاروس را تشکیل می دهند یک “تهاجم” از بین بردن “آخرین آثار” استقلال این کشور است.

“احساس من این است که احتمالا هیچ سیاست خوب پاسخ به بلاروس بحران برای کشورهای غربی” اما Ashford, همکار تحقیقاتی در دفاع و سیاست خارجی در موسسه کاتو گفت: CNBC از طریق ایمیل.

“هر فعال مقاومت مواجه علیه لوکاشنکو و یا تلاش برای حمایت از Tikhanovskaya خواهد شد احتمالا تضعیف گرم شدن اتحادیه اروپا و بلاروس روابط ما دیده ایم در چند سال گذشته و ترک لوکا با روسیه به عنوان تنها گزینه” Ashford گفت.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de