پکن ممکن است با استفاده از coronavirus همه گیر برای پیشبرد منافع خود در مورد مناقشه دریای چین جنوبی

در حالی که این بیماری همه گیر کوروناویروس متوقف شده بسیاری از نقاط جهان فعالیت چین نگه داشته است تا آن پرخاشگری در مورد مناقشه دریای چین جنوبی — اقداماتی که به گفته تحلیلگران می تواند به تعمیق بی اعتمادی بین واشنگتن و پکن است.

چین بر ادامه خصومت نسبت به آن جنوب شرقی آسیا همسایگان در بحث آب به نظر می رسد در تقابل با قدرت نرم است که پکن به دنبال به تصویر بکشد به عنوان شیوع در سرزمین اصلی میآوردند ، در چند هفته گذشته به چین فرستاده است کمک به کشورهای در برخورد سخت با این بیماری همه گیر و بسیج جهانی برای هماهنگی در مدیریت شیوع.

اما غرق شدن یک قایق ماهیگیری ویتنامی چینی نظارت کشتی در اوایل این ماه بار دیگر به ارمغان آورد به ویژه پکن چند سال ادعاها در دریای چین جنوبی که در آن ادعا می کند تقریبا تمام آبراه. اصلی دیگر متقاضیان به منابع غنی آبراه عبارتند از فیلیپین و ویتنام و مالزی و تایوان و برونئی.

“اساسا چین اجازه نمی Covid-19 شیوع تعدیل آن پیگیری مسائل سیاست خارجی. در علاوه بر این به دریای جنوب چین پکن نیز مجاز نیروی هوایی پرواز در اطراف تایوان در ماه گذشته,” کلسی Broderick, چین تحلیلگر در مشاوره گروه اوراسیا گفت: CNBC در ایمیل.

“چین ممکن است امید به هر دو ارسال پیام به دیگر کشورهای درگیر در دریای جنوب چین که چین را تحت هر شرایطی و ارسال یک پیام به یک داخلی جمعیت مورد قوی رهبری حزب” او اضافه شده است.

‘هیچ عقب’ در چین بخشی

این coronavirus نیز آلوده کرده است که بیش از دو میلیون نفر در سطح جهان به نظر می رسد برای اولین بار در چین در شهر ووهان در ماه دسامبر سال گذشته است. شده اند وجود دارد اتهامات هر دو در داخل و در سطح بین المللی است که مقامات چینی نادیده گرفته اوایل هشدار در مورد شیوع و اقدام به تطهیر آن شدت.

Collin کوه, یک متخصص در امنیت دریایی در سنگاپور Nanyang Technological University (NTU) گفت: CNBC وجود دارد “گمانه زنی” در مورد اینکه آیا این بیماری همه گیر خواهد مانع چین توانایی به “حفظ افروزی بیش از مسائل مربوط به دفاع ملی و نگرانی های امنیتی است.”

“این خواهد ارسال سیگنال اشتباه به خانه برگشت و به جامعه بین المللی — که در دفاع از چنین منافع است که نگرانی حاکمیت و حقوق او گفت:” توضیح داد که می تواند به همین دلیل چین تا به حال برای حفظ فعالیت خود را در دریای چین جنوبی است.

“آنچه که من مشاهده است که پس از آغاز تا حال حاضر وجود دارد هیچ نورد پشت در گفت: کوه, یک عضو ارشد در S. Rajaratnam مدرسه مطالعات بین المللی یک مخزن فکر می کنم در NTU.

مسائل مربوط به دریای چین جنوبی را برای سال بوده است یک نقطه از مشاجره در روابط بین ایالات متحده و چین — جهان بالا دو اقتصاد رقیب برای جغرافیای سیاسی نفوذ در آسیا و اقیانوس آرام.

ایالات متحده ادعا نمی کند هر بخش هایی از دریای چین جنوبی به عنوان خود را کرده است اما طولانی ترویج “آزادی انتخاب” از طریق هوا و دریا در سراسر آبراه که واشنگتن را متهم پکن از militarizing.

ایالات متحده به فعالیت های انجام شده از جمله نظارت و تمرینات نظامی در منطقه است که همچنین حیاتی تجاری حمل و نقل مسیر که در آن حدود 3.4 تریلیون جهان تجارت از طریق تصویب در سال 2016 با توجه به اتاق فکر مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی.

در ضمن اطلاعات انرژی ایالات متحده (EIA) برآورد شده است که بیش از 30 درصد از جهان را در دریایی نفت خام تجارت یا برآورد 15 میلیون بشکه در روز گذشت از طریق آن آب در سال 2016. داده ها توسط EIA نیز نشان داد که دریای چین جنوبی است که غنی از منابع حاوی برخی از 11 میلیارد بشکه نفت و 190 تریلیون فوت مکعب گاز طبیعی در ثابت و ذخایر احتمالی می تواند وجود دارد.

رشد چین-آمریکا اعتماد ندارند

پس از غرق شدن قایق ماهیگیری ویتنامی ایالات متحده ضربه در چین گفت: “به طور جدی نگران” توسط گزارش از آنچه در پکن انجام داد.

“این حادثه در یک رشته طولانی از PRC اقدامات به اعمال غیر قانونی دریایی ادعا و نقطه ضعف آن در جنوب شرق آسیا کشورهای همسایه در دریای چین جنوبی” وزارت امور خارجه ایالات متحده در بیانیه ای گفت با اشاره به چین نام رسمی جمهوری خلق چین است.

“ما از PRC باقی می ماند متمرکز بر حمایت از تلاش های بین المللی برای مبارزه با جهانی همه گیر و برای جلوگیری از سوء استفاده از حواس پرتی و یا آسیب پذیری از کشورهای دیگر به گسترش غیر قانونی خود را ادعا می کند در دریای چین جنوبی” این بیانیه را بخوانید.

ما نیازی زاید بحران در حال حاضر ما قطعا به اندازه کافی در بشقاب ما با این بار در یک قرن نوع بحران جهانی که ما همه رو به سمت راست در حال حاضر.

سوزان تورنتون

عضو ارشد در دانشگاه ییل قانون مدرسه

در پاسخ, چین, وزارت امور خارجه را متهم کرد که ایالات متحده از ارسال “کشتی های جنگی و هواپیماهای به امواج در دریای چین جنوبی” و تلاش برای “نفی چین مشروع ادعا و هم بزنید تا مشکلات است.”

“در حال حاضر جهان در یک بسیار مهم دوره به طور مشترک مبارزه با این بیماری همه گیر. در حالی که مبارزه با این بیماری همه گیر در چین در حال انجام آن تمام تلاش خود را برای حمایت و کمک به کشورهای دیگر نیاز دارند که موفق به کسب تحسین جهانی را از جامعه بین المللی گفت:” یک سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian.

“چین خواستار ایالات متحده برای جلوگیری از ارتباط این بیماری همه گیر با دریایی مسائل و تمرکز داخلی و بین المللی ضد اپیدمی پاسخ به جای انجام در غیر این صورت” ژائو اضافه شده است.

مانند یک ارز می تواند کمک به “بدتر شدن رابطه در اطراف مسائل سیاست خارجی” بین ایالات متحده و چین گفت: Broderick از گروه اوراسیا.

او افزود که در هفته های آینده ایالات متحده ممکن است “به خصوص حساس به چین تلاش برای به اهرم آن Covid-19 کمک برای بیشتر رهبری در نهادهای بین المللی مانند (سازمان ملل متحد) و یا برای قوی تر نقش رهبری در آسیا است.”

بیشتر بی اعتمادی بین آمریکا و چین نیز غیر ضروری در زمانی که کشورهای جهان باید با هم کار برای دفع سریع گسترش بیماری کروناویروس گفت: سوزان Thornton, مدرس دانشگاه و عضو ارشد در دانشگاه ییل قانون مدرسه است.

او گفت: CNBC “Squawk Box آسیا” که هر دو کشور باید تمرکز بر گرفتن مربوطه اقتصاد در مسیر بازگشت و در کنار “مسائل دیگر که هنوز در انتظار است.”

“ما نیاز نداریم زاید بحران در حال حاضر ما قطعا به اندازه کافی در بشقاب ما با این بار در یک قرن نوع بحران جهانی که ما همه رو در حال حاضر,” او گفت:.

ادعای ارضی بر دریای چین جنوبی

با این وجود چین غرق شدن ویتنامی کشتی ماهیگیری در دریای جنوب چین ادعا توسط هر دو طرف نشان دهنده ادامه تنش میان کشورهای درگیر در یک پیچیده و دهه اختلاف ارضی.

… نگرانی من این است که هر یک از متقاضیان چین به طور خاص ممکن است به سادگی با استفاده از این پنجره تاخیر بیشتری به تحکیم و تقویت موقعیت خود را در (دریای چین جنوبی).

Collin کوه

Nanyang فن آوری دانشگاه

چین ادعا می کند نمونه های زیادی از این دریا بر اساس آنچه در پکن گفت: نه خط تیره مشخص چینی تاریخی سرزمین کهن در نقشه. به اصطلاح “نه داش خط” همپوشانی با ادعای ارضی توسط چند جانبه و به شکل پایه ای برای چین اقدامات اعم از حفاری برای نفت به ایجاد جزایر مصنوعی در آبهای مورد مناقشه.

تعدادی از متقاضیان از جمله چین و تایوان و ویتنام و مالزی و فیلیپین — نیز مسابقه بیش از برخی از جزایر صخره و shoals در دریای چین جنوبی است.

در سال 2016 یک دادگاه بین المللی را رد کرد و نه داش خط که از نظر قانونی بی اساس — یک حاکم است که چین را نادیده گرفت.

کو از سنگاپور (NTU) گفت: یک قطعنامه به اختلاف است “یک راه طولانی کردن” حتی اگر متقاضیان را ساخته اند برخی از پیشرفت در مذاکرات مشترک “کد رفتاری.” چارچوب در ابتدا با هدف نهایی در سال آینده به شکل پایه ای برای مدیریت و حل و فصل اختلاف ارضی.

“با این حال همه گیر ممکن است پرتاب عدم قطعیت به کار می کند. و نگرانی من این است که هر یک از متقاضیان چین به طور خاص ممکن است به سادگی با استفاده از این پنجره تاخیر بیشتری به تحکیم و تقویت موقعیت خود را در (دریای چین جنوبی),” او گفت:.

“و ما در حال حاضر چگونه چین در حال حاضر در حال انجام آن است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>